
Kwas hialuronowy (HA – hialuronic acid) jest to substancja naturalnie występująca w naszym organizmie, która zdecydowanie w największej ilości występuje w naszej skórze. Niestety, wraz z upływem czasu, ilość kwasu hialuronowego w naszym organizmie zmniejsza się. Medycyna estetyczna umożliwia uzupełnienie jego niedoboru, poprzez wykonanie zabiegu wypełnienia. Potocznie zwany kwas hialuronowy to inaczej glukozaminoglikan, który wiąże w skórze wodę i odpowiada za jej właściwe nawilżenie.
- Gdzie stosuje się kwas hialuronowy
- Wskazania do zabiegu kwasem hialuronowym
- Przeciwskazania do zabiegu kwasem hialuronowym
- Jak wygląda zabieg kwasem hialuronowym?
- Trwałość efektów po zabiegu kwasem hialuronowym
- Certyfikowany specjalista medycyny estetycznej dr Magdalena Świder
Jakie są rodzaje kwasu hialuronowego?
Jak już wspomnieliśmy wcześniej, kwas hialuronowy występuje naturalnie w naszym organizmie. Dzięki zabiegom kosmetologicznym i medycyny estetycznej możemy go uzupełnić, aby ujędrnić skórę i ją nawilżyć. W medycynie estetycznej stosuje się 2 główne rodzaje kwasu hialuronowego – usieciowany i nieusieciowany. Czym się różnią i kiedy się je stosuje?
Kwas hialuronowy nieusieciowany
Jest stosowany w celu nawilżenia skóry. Utrzymuje się on w tkance od kilku dni do około miesiąca. Podawany jest w głąb skóry za pomocą cienkiej i krótkiej igły, dzięki której wykonywane się punktowe nakłucia po wcześniejszym zastosowaniu znieczulenia miejscowego specjalnym kremem znieczulającym.
Kwas hialuronowy usieciowany
Kwas hialuronowy usieciowany to typowy wypełniacz. Czas z jakim utrzymuje się w tkance zależy od stopnia jego usieciowania, miejsca podawania oraz indywidualnych cech pacjenta. Im bardziej usieciowany jest kwas hialuronowy, tym dłużej zachowuje się w tkance. Efekty zabiegu wypełniania kwasem hialuronowym utrzymują się średnio od 6 do około 12 miesięcy.
Zabiegi kwasem hialuronowym – Klinika Chirurgii Mazan
W naszej Klinice pracujemy na preparatach żelowych będących pochodnymi kwasu hialuronowego jakimi są produkty marki:
Galderma Restylane
Są to sterylne, stabilizowane kwasy hialuronowe pochodzenia niezwierzęcego.
Teoxane Teosyal
Są to wiskoelastyczne żele zawierające uscieciowany i niezmodyfikowany kwas hialuronowy pochodzenia niezwierzęcego.
Odpowiedni preparat, który będzie stosowany podczas zabiegu dobierany jest indywidualnie dla każdego pacjenta, podczas przeprowadzonego na samym początku wywiadu lekarskiego i oceny obszaru, w który kwas hialuronowy ma być podany.
Chcesz umówić się na zabieg z użyciem kwasu hialuronowego w Katowicach?
Zadzwoń pod numer 691 476 095.
Gdzie stosuje się kwas hialuronowy?
Kwas hialuronowy można podać praktycznie w każdy obszar ciała, najczęściej jednak zabiegi dotyczą twarzy, a w szczególności kości jarzmowych, czerwieni wargowej oraz linii marionetki.
Wskazania
Zabieg wypełnienia kwasem hialuronowym jest stosowany w celu:
- przywrócenia skórze sprężystości oraz jędrności
- nawilżenia skóry
- spłycenia zmarszczek
- uzupełnienia niedoboru kwasu hialuronowego w organizmie
Przeciwwskazania
- ciąża oraz karmienie piersią
- choroby o podłożu autoimmunologicznym
- skłonność do powstawania blizn przerostowych
- stany zapalne skóry
- opryszczka
- trądzik w formie aktywnej
Jak wygląda zabieg?
Przed zabiegiem dokonuje się pokrycia okolicy poddawanej zabiegowi za pomocą specjalnego kremu znieczulającego jakim przykładowo jest Emla. Następnie po dokładnym odkażeniu miejsca preparat aplikuje się bardzo cienką igłą lub kaniulą, która znacznie zmniejsza bolesność oraz pozwala uniknąć śladów w miejscu wkłucia. Zabieg trwa około 20-30 minut.
Po zabiegu
Po zabiegu moją pojawić się niektóre objawy niepożądane takie jak zaczerwienienie, obrzęk, delikatny ból w miejscu wstrzyknięcia preparatu, które znikają samoistnie w przeciągu 2 – 3 dni.
Umówić się na zabieg z użyciem kwasu hialuronowego w Katowicach
Zadzwoń pod numer 691 476 095.
Trwałość efektów
Trwałość efektów modelowania kwasem hialuronowym jest uzależniona od kilku czynników. Kwas hialuronowy jako, że jest substancją naturalną jest samoistnie usuwany przez organizm. Z racji tego otrzymane rezultaty utrzymują się zazwyczaj od 6 do 12 miesięcy. Czas utrzymywania się efektów zabiegu kwasem hialuronowym zależy od wielu współczynników m.in. od uwarunkowań genetycznych, prowadzonego trybu życia, diety czy też miejsca na ciele, w którym uzupełniono braki.