ul. Brzozowa 54
40-170 Katowice
Rejestracja
+48 32 255 38 32
+48 691 476 095
Pn-Pt: 09:00 - 18:00
Sob/Nd: Nieczynne

Kliknij aby zadzwonić:

32 255 38 32

Kwas hialuronowy

Kwas hialuronowy Katowice - Klinika Chirurgii Mazan

Kwas hialuronowy (HA – hialuronic acid) jest to substancja naturalnie występująca w naszym organizmie, która zdecydowanie w największej ilości występuje w naszej skórze. Niestety, wraz z upływem czasu, ilość kwasu hialuronowego w naszym organizmie zmniejsza się. Medycyna estetyczna umożliwia uzupełnienie jego niedoboru, poprzez wykonanie zabiegu wypełnienia. Potocznie zwany kwas hialuronowy to inaczej glukozaminoglikan, który wiąże w skórze wodę i odpowiada za jej właściwe nawilżenie.

W medycynie estetycznej stosuje się 2 główne rodzaje kwasu hialuronowego – usieciowany i nieusieciowany.

Kwas hialuronowy nieusieciowany

Jest stosowany w celu nawilżenia skóry. Utrzymuje się on w tkance od kilku dni do około miesiąca. Podawany jest w głąb skóry za pomocą cienkiej i krótkiej igły, dzięki której wykonywane się punktowe nakłucia po wcześniejszym zastosowaniu znieczulenia miejscowego specjalnym kremem znieczulającym.

Kwas hialuronowy usieciowany

Kwas hialuronowy usieciowany to typowy wypełniacz. Czas z jakim utrzymuje się w tkance zależy od stopnia jego usieciowania, miejsca podawania oraz indywidualnych cech pacjenta. Im bardziej usieciowany jest kwas hialuronowy, tym dłużej zachowuje się w tkance. Efekty zabiegu wypełniania kwasem hialuronowym utrzymują się średnio od 6 do około 12 miesięcy.

W naszej Klinice pracujemy na preparatach żelowych będących pochodnymi kwasu hialuronowego jakimi są produkty marki:

Galderma Restylane

Są to sterylne, stabilizowane kwasy hialuronowe pochodzenia niezwierzęcego.

Teoxane Teosyal

Są to wiskoelastyczne żele zawierające uscieciowany i niezmodyfikowany kwas hialuronowy pochodzenia niezwierzęcego.

Odpowiedni preparat, który będzie stosowany podczas zabiegu dobierany jest indywidualnie dla każdego pacjenta, podczas przeprowadzonego na samym początku wywiadu lekarskiego i oceny obszaru, w który kwas hialuronowy ma być podany.

Obszar

Kwas hialuronowy można podać praktycznie w każdy obszar ciała, najczęściej jednak zabiegi dotyczą twarzy, a w szczególności kości jarzmowych, czerwieni wargowej, linii marionetki.

Wskazania

Zabieg wypełnienia kwasem hialuronowym jest stosowany w celu:

  • przywrócenia skórze sprężystości oraz jędrności
  • nawilżenia skóry
  • spłycenia zmarszczek
  • uzupełnienia niedoboru kwasu hialuronowego w organizmie

Przeciwwskazania

  • ciąża oraz karmienie piersią
  • choroby o podłożu autoimmunologicznym
  • skłonność do powstawania blizn przerostowych
  • stany zapalne skóry
  • opryszczka
  • trądzik w formie aktywnej

Zabieg

Przed zabiegiem dokonuje się pokrycia okolicy poddawanej zabiegowi za pomocą specjalnego kremu znieczulającego jakim przykładowo jest Emla. Następnie po dokładnym odkażeniu miejsca preparat aplikuje się bardzo cienką igłą lub kaniulą, która znacznie zmniejsza bolesność oraz pozwala uniknąć śladów w miejscu wkłucia. Zabieg trwa około 20-30 minut.

Po zabiegu

Po zabiegu moją pojawić się niektóre objawy niepożądane takie jak zaczerwienienie, obrzęk, delikatny ból w miejscu wstrzyknięcia preparatu, które znikają samoistnie w przeciągu 2 – 3 dni.

Trwałość efektów

Trwałość efektów modelowania kwasem hialuronowym jest uzależniona od kilku czynników. Kwas hialuronowy jako, że jest substancją naturalną jest samoistnie usuwany przez organizm. Z racji tego otrzymane rezultaty utrzymują się zazwyczaj od 6 do 12 miesięcy. Czas utrzymywania się efektów zabiegu kwasem hialuronowym zależy od wielu współczynników m.in. od uwarunkowań genetycznych, prowadzonego trybu życia, diety czy też miejsca na ciele, w którym uzupełniono braki.

Porozmawiajmy!

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami - rozwiejemy wszelkie wątpliwości

Kliniki Chirurgii Mazan
Kliniki Chirurgii Mazan
Kliniki Chirurgii Mazan
Kliniki Chirurgii Mazan
Kliniki Chirurgii Mazan
Kliniki Chirurgii Mazan