ul. Brzozowa 54
40-170 Katowice
Rejestracja
+48 32 255 38 32
+48 691 476 095
Pn-Pt: 09:00 - 18:00
Sob/Nd: Nieczynne

Kliknij aby zadzwonić:

32 255 38 32
Sculptra Katowice - Klinika chirurgii Mazan

Jest to jeden z bardziej efektywnych, znanych w medycynie estetycznej preparatów mających za zadanie stymulować produkcję kolagenu. Jego głównym składnikiem jest kwas L-polimlekowy, którego działanie ma na celu widoczną poprawę jakości skóry oraz przywrócenie utraconej z czasem objętości.

Wskazania

Preparat ten ma za zadanie:

  • przywrócić młodzieńczy wygląd policzków
  • wypełnić fałdy nosowo-wargowe
  • wypełnić zwiotczałe obszary twarzy takie jak „chomiki” lub opadający podbródek
  • naciągnąć skórę

Przeciwwskazania

  • alergia na którykolwiek ze składników preparatu
  • skłonności do tworzenia się bliznowców (keloidów) bądź blizn przerostowych
  • zakażenie bądź stan zapalny skóry

Zabieg

Sam zabieg trwa w granicach 20–30 minut, a polega on na aplikacji preparatu poprzez nakłucia wykonywane cienkimi igłami we właściwe partie twarzy. Nakłucia te są niemal bezbolesne. W przypadku obawy przed dyskomfortem, lekarz może znieczulić twarz przed zabiegiem stosując do tego specjalny krem znieczulający. Po zakończonym zabiegu, lekarz masuje twarz w miejscach podania preparatu w celu jego odpowiedniego rozprowadzenia.

Po zabiegu

W trakcie pierwszej doby po zabiegu do miejsca wstrzyknięcia preparatu należy przykładać zimny kompres lub lód owinięty w czystą tkaninę (nie przykładać lodu bezpośrednio do skóry), w celu zmniejszenia obrzęku. Przez kilka dni po zabiegu miejsce wstrzyknięcia preparatu należy masować kilkukrotnie w ciągu dnia zgodnie z podanymi przez lekarza zaleceniami. W przypadku jeżeli nie wystąpiły żadne powikłania takie jak np. krwawienie, istnieje możliwość wykonywania makijażu już po upływie kilku godzin od zabiegu. Należy unikać ekspozycji skóry na słońce lub inne źródła promieniowania UV do czasu ustąpienia obrzęku oraz zaczerwienienia. Pełen rezultat widoczny jest po kilku tygodniach od przeprowadzenia zabiegu. W tym czasie Sculptra ma za zadanie stymulować produkcję kolagenu oraz regenerować i liftingować skórę.

Porozmawiajmy!

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami - rozwiejemy wszelkie wątpliwości

Kliniki Chirurgii Mazan
Kliniki Chirurgii Mazan
Kliniki Chirurgii Mazan
Kliniki Chirurgii Mazan
Kliniki Chirurgii Mazan
Kliniki Chirurgii Mazan