ul. Brzozowa 54
40-170 Katowice
Pn-Pt: 09:00 - 18:00
Sob/Nd: Nieczynne

Kliknij aby zadzwonić:

32 255 38 32
Renuvion Katowice - Klinika chirurgii Mazan

J-Plasma Renuvion to jedyna na świecie procedura wykorzystująca przełomowe połączenie plazmy helowej i fal radiowych. Urządzenie wykorzystywane jest do ujędrniania, napinania, modelowania sylwetki, stymulacji, regeneracji i rewitalizacji skóry. Renuvion jest świetnym rozwiązaniem dla wszystkich, którzy zastanawiają się nad zabiegiem liftingującym oraz uzupełnieniem zabiegu liposukcji. Przy pomocy urządzenia Renuvion, zabieg jest niemalże nieinwazyjny, dający dobre rezultaty, a czas rekonwalescencji jest zdecydowanie krótszy w porównaniu do innych zabiegów.

Zastosowanie

Zastosowanie technologii wykorzystującej plazmę helową pozwala na większą precyzję działań, a to za sprawą minimalnej rozpiętości termicznej. Zwiększona kontrola ciepła podczas zabiegów, sprawia iż uzyskujemy lepszy efekt tkankowy. Jest to technologia, której można używać zarówno podczas zabiegów otwartych jak i wykonywanych metodą laparoskopową w leczeniu np. endometriozy czy redukcji śródbrzusznej tkanki tłuszczowej.

Przebieg zabiegu

Podczas zabiegu zastosowane urządzenie wykorzystujące zimną plazmę helową i energię elektryczną w postaci fal radiowych (RF), która powoduje rozgrzanie podskórnych włókien kolagenowych, powodując ich skrócenie a przez to napięcie i obkurczenie zwiotczałej skóry. Wytworzona podczas zabiegu energia termiczna stymuluje skórę do produkcji nowych włókien kolagenowych, zwiększających grubość, jędrność i napięcie skóry. Zaraz po zabiegu widoczna jest poprawa stanu skóry, jednak na pełne rezultaty kliniczne trzeba poczekać od trzech do 8 miesięcy (budowa nowych włókien kolagenowych). W przypadkach wrodzonego deficytu kolagenu, efekt zabiegu może nie spełniać oczekiwań pacjenta (skóra wiotka, sucha). Zabieg można wykonywać w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym, kiedy korekcji poddana jest duża powierzchnia skóry. Przez niewielkie cięcie (ok. 3 – 4 mm.), ukryte w naturalnych fałdach skóry lub skórze owłosionej, wprowadza się cienką elektrodę emitującą plazmę i fale radiowe. Zabieg należy do bezpiecznych. Zastosowana energia rozgrzewa głębokie warstwy skóry, powodując obkurczenie włókien kolagenowych a jednoczenie nie uszkadza skóry. Zabieg wykonywany może być w znieczuleniu miejscowym jak i ogólnym. Może być łączony z innymi zabiegami.

Porozmawiajmy!

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami - rozwiejemy wszelkie wątpliwości

Kliniki Chirurgii Mazan
Kliniki Chirurgii Mazan
Kliniki Chirurgii Mazan
Kliniki Chirurgii Mazan
Kliniki Chirurgii Mazan
Kliniki Chirurgii Mazan