ul. Brzozowa 54
40-170 Katowice
Rejestracja
+48 32 255 38 32
+48 691 476 095
Pn-Pt: 09:00 - 18:00
Sob/Nd: Nieczynne

Kliknij aby zadzwonić:

32 255 38 32

Bariatria

Bariatria Katowice - Klinika Chirurgii Mazan

Otyłość to powszechnie spotykana wśród ludzi choroba cywilizacyjna, która aktualnie stanowi jedno z największych wyzwań dla medycyny XXI wieku. Powstaje ona wskutek nieprawidłowej diety składającej się z obfitych, nieregularnych i częstych posiłków, nieprawidłowo wybieranych składników żywieniowych zawierających konserwanty i ulepszacze oraz powstająca wskutek bardzo niskiej lub całkowicie ograniczonej aktywności fizycznej.

Z pomocą dla pacjentów z otyłością oraz nadwagą przychodzi Bariatria czyli dział medycyny zajmujący się chirurgicznym leczeniem otyłości. Jest to obecnie jedna z najbardziej efektywnych metod leczenia schorzenia jakim jest otyłość. Ma ona na celu znaczne oraz trwałe ograniczenie pojemności żołądka poprzez zastosowanie odpowiednich technik bariatrycznych.

Dlaczego my?

Klinika chirurgii Mazan to jeden z nielicznych ośrodków w Polsce, który został Certyfikowanym Ośrodkiem Leczenia Otyłości. W naszej placówce pacjenci mogą liczyć na kompleksową pomoc w walce z nadprogramowymi kilogramami, które czasami mogą zagrażać ich życiu. Oprócz ingerencji chirurgicznej pacjent ma możliwość skorzystać z konsultacji dietetycznej oraz psychologicznej. Dodatkowo w przypadku nadmiernej utraty masy ciała Klinika oferuje pomoc z zakresu chirurgii plastycznej w tzw. zabiegach postbariatrycznych, które mają na celu usunięcie nadmiaru wiotkiej oraz obwisłej skóry. Naszym głównym celem jest niesienie kompleksowej, wielopłaszczyznowej oraz długoterminowej pomocy dla pacjentów, którzy chorują na przypadłość jaką jest otyłość bądź nadwaga. Pozwoli to na rozpoczęcie nowego, zdrowszego a przede wszystkim lżejszego rozdziału w życiu.

Interdyscyplinarny zespół bariatryczny

dr n. med.Grzegorz Kowalski
dr n. med.Grzegorz Kowalski

Specjalista chirurgii ogólnej, onkologicznej, bariatra

dr Zbigniewazan
dr Zbigniew Mazan

Specjalista chirurgii plastycznej i ogólnej

mgr Dorota Machowska
mgr Dorota Machowska

Dietetyk

mgr Anna Dankowska
mgr Anna Dankowska

Psycholog

Grażyna Dobek
Grażyna Dobek

Administracja, koordynator ds. pacjentów bariatrycznych

Koordynator ds. pacjentów bariatrycznych

Odpowiadając na Państwa oczekiwania pragniemy poinformować, że powołaliśmy w naszej Klinice koordynatora ds. pacjentów bariatrycznych. Funkcję tą pełni pani Grażyna Dobek, która po kilku latach od zabiegu dzieli się z Państwem zdobytym doświadczeniem oraz wiedzą z zakresu leczenia otyłości. Udziela wskazówek jak przygotować się do zabiegu oraz jak bezpiecznie osiągnąć pożądany efekt terapeutyczny. Pani Grażyna wie również na jakie trudności mogą napotkać pacjenci w kolejnych etapach terapii po zabiegowej, daje trafne odpowiedzi jak zwalczać kolejne kryzysy w nowym etapie życia. Zapraszamy naszych obecnych i przyszłych pacjentów do kontaktu telefonicznego.

Zapraszamy na darmowe konsultacje przedmedyczne !!!

Jeśli chcesz otrzymać informację na temat zabiegów bariatrycznych, diety przed i po zabiegu, poznać procedurę przygotowawczą czy po prostu upewnić się, że zabieg jest dla Ciebie – to serdecznie zapraszamy. Konsultacja jest darmowa, odbywa się z koordynatorem ds. pacjentów bariatrycznych Grażyną Dobek. Pani Grażyna jest osobą, która przebyła operację bariatryczną oraz na co dzień pracuje z otyłymi pacjentami. Rozmowa z nią pozwala rozwiać wiele wątpliwości.

Prosimy o wcześniejsze umówienie terminu. 

Skontaktuj się z koordynatorem ds. pacjentów bariatrycznych pod numerem telefonu 730 350 502.

Bariatria Katowice
Problem otyłości
Bariatria Katowice
Czym jest bariatria?
Bariatria Katowice
Kalkulator BMI
Bariatria Katowice
Metody leczenia
Bariatria Katowice
Niezbędne badania
Bariatria Katowice
Przebieg leczenia
Bariatria Katowice
Koszty leczenia
Bariatria Katowice
Przyspieszona procedura bariatryczna

Porozmawiajmy!

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami - rozwiejemy wszelkie wątpliwości

Kliniki Chirurgii Mazan
Kliniki Chirurgii Mazan
Kliniki Chirurgii Mazan
Kliniki Chirurgii Mazan
Kliniki Chirurgii Mazan
Kliniki Chirurgii Mazan