ul. Brzozowa 54
40-170 Katowice
Rejestracja
+48 32 255 38 32
+48 691 476 095
Pn-Pt: 09:00 - 18:00
Sob/Nd: Nieczynne

Kliknij aby zadzwonić:

32 255 38 32

Toksyna Botulinowa

Botox Katowice - Klinika Chirurgii Mazan

Toksyna botulinowa potocznie określana botoxem jest lekiem, który w medycynie estetycznej wykorzystywany jest w likwidacji zmarszczek dynamicznych, leczeniu nadmiernej potliwości zwalczaniu bruksizmu czy uwolnieniu pacjenta od przewlekłych migren.

Działanie toksyny botulinowej

Działanie toksyny botulinowej ma za zadanie czasowo zahamować wydzielanie acetylocholiny, która jest odpowiedzialna za przenoszenie sygnałów między neuronami. W skutek tego dochodzi do całkowicie bezpiecznego oraz odwracalnego procesu zaniku funkcji skurczowej mięśnia, ponieważ zakończenia nerwowe nie wysyłają sygnału.

Preparaty

Stosujemy rożne preparaty toksyny botulinowej typu A. Pracujemy głównie na Azzalure oraz Bocouture. Podobnie jak w przypadku innych zabiegów preparat jest indywidualnie dobierany dla każdego pacjenta.

Wskazania do zabiegu

Toksyna botulinowa jest przeznaczona dla osób, które chcą pozbyć się zmarszczek w górnej części twarzy, czyli tzw zmarszczek mimicznych. Mamy tu głównie na myśli zmarszczki poprzeczne czoła, zmarszczki między brwiami czy też zmarszczki wokół oczu zwane potocznie ‘kurzymi łapkami”.

Przeciwwskazania

  • nadwrażliwość na kompleks neurotoksyny Clostridium botulinum typu A lub na którykolwiek ze składników leku
  • zaburzenia w połączeniach nerwowo-mięśniowych (miastenia gravis, miopatie)
  • terapia aminoglikozydowa
  • ciąża i okres karmienia piersią

Zabieg

Zabiegi z użyciem toksyny botulinowej są praktycznie bezbolesne, pacjent podczas zabiegu odczuwa jedynie pewien dyskomfort związany z ukłuciem igłą. Zabieg trwa około 20-30 minut. W razie nadwrażliwości pacjenta istnieje możliwość zastosowania znieczulenia miejscowego w postaci kremu znieczulającego.

Po zabiegu

Efekt po zabiegu utrzymuje się od 3 do 6 miesięcy, a uzależnione jest to od indywidualnych cech organizmu. Po upływie wskazanego okresu mimika twarzy stopniowo powraca. Po całkowitym wygaśnięciu działania toksyny botulinowej, jednak nie wcześniej niż po 3 miesiącach zabieg można powtórzyć. Podobnie jak w przypadku innych zabiegów iniekcyjnych może wystąpić zaczerwienienie oraz obrzęk.

Porozmawiajmy!

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami - rozwiejemy wszelkie wątpliwości

Kliniki Chirurgii Mazan
Kliniki Chirurgii Mazan
Kliniki Chirurgii Mazan
Kliniki Chirurgii Mazan
Kliniki Chirurgii Mazan
Kliniki Chirurgii Mazan