ul. Brzozowa 54
40-170 Katowice
Rejestracja
+48 32 255 38 32
+48 691 476 095
Pn-Pt: 09:00 - 18:00
Sob/Nd: Nieczynne

Kliknij aby zadzwonić:

32 255 38 32

Cosmelan/Dermamelan

Cosmelan/Dermamelan Katowice - Klinika Chirurgii Mazan

Nasza skóra zawdzięcza swój kolor dzięki barwnikowi jakim jest melanina. Produkowana jest ona w melanocytach – komórkach barwnikowych, które znajdują się w naszym naskórku. Komórki te posiadają specjalistyczne struktury nazywane melanosomami, w których po wielu przemianach powstaje wspominana wcześniej melanina. Spełnia ona bardzo ważną oraz pożyteczną rolę, która polega na ochronie naszej skóry przed szkodliwym działaniem promieniowania ultrafioletowego. Nadmierne gromadzenie się melaniny w skórze powoduje powstawanie brązowych lub brunatnych plam szczególnie w odsłoniętych okolicach takich jak twarz, dekolt, ręce czy też ramiona. Do czynników sprzyjających powstawaniu plam barwnikowych zaliczamy również proces starzenia się skóry, który jest konsekwencją nadmiernej ekspozycji na światło słoneczne.

Kuracja Cosmelan umożliwia skuteczne pozbycie się plam barwnikowych oraz przywrócenie skórze gładkości i blasku.

Przeciwwskazania

  • alergie skórne
  • opryszczka
  • leczenie pochodnymi wit. A
  • ciąża i laktacja
  • infekcje bakteryjne
  • infekcje wirusowe
  • nadwrażliwość na światło

Zabieg

Program terapii Cosmelanem jest indywidualnie dopasowywany do potrzeb pacjenta i fototypu jego skóry. Głównym wskazaniem jest eliminacja plam o podłożu hormonalnym (melasma, chloasma) oraz plam posłonecznych. Wyróżniamy 2 etapy terapii:

I etap

Ma on swój początek w gabinecie lekarskim i polega on na nałożeniu przez lekarza na skórę maski z preparatu Cosmelan 1. Maska pozostaje na skórze przez kilka godzin a następnie jest zmywana przez pacjenta w domu. O czasie pozostania preparatu na skórze decyduje lekarz, po zebraniu dokładnego wywiadu lekarskiego.

II etap

Jest kontynuowany w domu za pomocą użycia kremu Cosmelan 2. Pozwala on podtrzymać oraz pogłębić efekt przeprowadzonego zabiegu.

Rodzaj przeprowadzanej kuracji (Dermamelan lub Cosmelan) jest ustalany bezpośrednio z lekarzem podczas konsultacji lekarskiej poprzedzającej wykonanie zabiegu.

Po zabiegu

Należy pamiętać, że mimo, iż pod koniec pierwszego tygodnia będzie już widoczna wyraźna poprawa stanu skóry i rozjaśnienie przebarwień, to kuracja musi trwać przynajmniej 3 miesiące. Skrócenie stosowanej terapii może spowodować powrót do stanu wyjściowego i konieczne będzie powtórzenie kuracji. Ważne jest również zachowanie ciągłości.

W przypadku jeśli leczenie preparatem Dermamelan lub Cosmelan zostanie przerwane, przebarwienia mogą wystąpić ponownie, ponieważ terapia ma za zadanie nie eliminować tendencji do hiperpigmentacji, ale przerwać ją.

Po zakończeniu kuracji trzeba pamiętać o stosowaniu odpowiednich filtrów przeciwsłonecznych z faktorem SPF 50. Jeśli zaniedbamy ochrony, a organizm ma skłonności do powstawania przebarwień – plamy mogą występować ponownie.

Porozmawiajmy!

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami - rozwiejemy wszelkie wątpliwości

Kliniki Chirurgii Mazan
Kliniki Chirurgii Mazan
Kliniki Chirurgii Mazan
Kliniki Chirurgii Mazan
Kliniki Chirurgii Mazan
Kliniki Chirurgii Mazan