Here you can change the language of the site
ul. Brzozowa 54
40-170 Katowice
Pn-Pt: 09:00 - 18:00
Sob/Nd: Nieczynne

Kliknij aby zadzwonić:

32 255 38 32

Który zabieg brzucha jest dla Ciebie najlepszy?

Który zabieg brzucha jest dla Ciebie najlepszy? - Klinika Chirurgii Mazan - Katowice

To pytanie zadaje sobie wielu pacjentów, jeszcze zanim dokona ostatecznego wyboru odpowiedniego dla siebie zabiegu. Chirurgia plastyczna oferuje kilka opcji dla osób zainteresowanych poprawą wyglądu brzucha. Warto się im więc zawczasu lepiej przyjrzeć, by móc obiektywnie ocenić, która będzie najkorzystniejsza w naszym przypadku.

Plastyka brzucha

Jedną z popularnych procedur medycznych jest oczywiście abdominoplastyka, czyli plastyka powłok brzusznych. W trakcie tego zabiegu chirurg usuwa nadmiar zwiotczałej skóry brzucha, który pozostał np. po ciąży czy dużej utracie wagi. Trzeba przy tym podkreślić, że plastyka powłok nie jest zabiegiem korygującym wyłącznie wygląd brzucha, bowiem często w wyniku ciąży lub po utracie znacznej wagi, okazuje się, że mięśnie brzucha uległy rozejściu się, co ma również skutki zdrowotne. W wielu przypadkach abdominoplastyka ma również walor poprawiający komfort życia na płaszczyźnie fizjologicznej, a nie jedynie emocjonalnej.

Chcesz umówić się na konsultację w sprawię zabiegu lub operacji plastycznej?
Zadzwoń pod numer 691 476 095.

Liposukcja

Kolejnym zabiegiem, z pomocą którego można poprawić wygląd brzucha, jest liposukcja, czyli usunięcie nadmiaru tkanki tłuszczowej. Doskonale sprawdza się ona właśnie w przypadku okolic brzucha.

Trzeba jednak pamiętać, że nie jest to procedura odchudzająca i nie powinno się jej postrzegać jako zamiennika dla zdrowego stylu życia. To opcja dla osób, u których pomimo stosowania zbilansowanej diety i aktywności fizycznej, okolice brzucha pozostają nadmiernie otłuszczone.

Abdominoplastyka w połączeniu z liposukcją

Można też wybrać opcję trzecią, a mianowicie połączyć plastykę powłok brzusznych z liposukcją. W przypadku tego wyboru, chirurg usunie nadmiar tkanki tłuszczowej z brzucha, a następnie fałdy zwiotczałej skóry, dzięki czemu w efekcie pacjent uzyskuje szczupły brzuch i ładnie napiętą skórę w operowanym obszarze.

Nie jest to jednak opcja dla wszystkich, a możliwość połączenia tych dwóch zabiegów jest zależna od stanu zdrowia pacjenta i oczywiście opinii chirurga.

dr Zbigniew Mazan chirurg plastyczny Katowice
dr Zbigniew Mazan

Właściciel kliniki, specjalista chirurgii plastycznej i chirurgii ogólnej

Zapytaj specjalisty

Aby zdecydować o tym, który z zabiegów jest tym najtrafniejszym dla nas, najlepiej zasięgnąć porady lekarza specjalisty. Pomoże on dobrać procedurę, zgodnie ze stanem naszej skóry, ilością tkanki tłuszczowej oraz stanem mięśni brzucha. To właśnie te trzy czynniki należy przede wszystkim brać pod uwagę, kiedy rozsądzamy o tym, który zabieg brzucha będzie dla nas najbardziej korzystny. Lekarz oceniając indywidualną sytuację pacjenta, jest w stanie dobrać zabieg, z pomocą którego wybrana osoba uzyska najlepsze efekty.

Plan działania

Chcąc poprawić wygląd brzucha za pomocą chirurgii plastycznej, powinniśmy więc poczynić następujące kroki:

  • umówić się na wizytę lekarską i omówić ze specjalistą chirurgii plastycznej swój stan zdrowia oraz oczekiwania względem zabiegu brzucha
  • wybrać wspólnie z lekarzem optymalny zabieg
  • po wykonaniu zabiegu bezwzględnie stosować się do zaleceń lekarza, co pozwoli na uniknięcie większości powikłań i długotrwałe utrzymanie efektu zabiegu

Chirurgia plastyczna w Katowicach – Klinika Chirurgii Mazan

Chcesz umówić się na konsultację w sprawię zabiegu lub operacji plastycznej?
Zadzwoń pod numer 691 476 095.

Chirurgia piersi Katowice
Chirurgia piersi
Chirurgia twarzy Katowice
Chirurgia twarzy
Modelowanie ciała Katowice
Modelowanie ciała
Zabiegi dla mężczyzn Katowice
Zabiegi dla mężczyzn
Chirurgia intymna kobiet Katowice
Chirurgia intymna kobiet
Głęboka oscylacja Katowice
Głęboka oscylacja
Zmiany skórne Katowice
Zmiany skórne
Nowotwory złośliwe skóry Katowice
Nowotwory złośliwe skóry
Zabiegi rekonstrukcyjne Katowice
Zabiegi rekonstrukcyjne

Porozmawiajmy!

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami - rozwiejemy wszelkie wątpliwości

Kliniki Chirurgii Mazan
Kliniki Chirurgii Mazan
Kliniki Chirurgii Mazan
Kliniki Chirurgii Mazan
Kliniki Chirurgii Mazan
Kliniki Chirurgii Mazan