Here you can change the language of the site
ul. Brzozowa 54
40-170 Katowice
Pn-Pt: 09:00 - 18:00
Sob/Nd: Nieczynne

Kliknij aby zadzwonić:

32 255 38 32
Liposukcja Katowice - Klinika chirurgii Mazan

Liposukcja– lipoplastyka – to nic innego jak zabieg odsysania tkanki tłuszczowej. Wykonywany jest w celu usunięcia jej nadmiaru z określonej części ciała, która mimo stosowania odpowiedniej diety i aktywności fizycznej nie ulega redukcji. Wymodelowanie sylwetki, nadanie odpowiednich proporcji ciału, to główne zadanie tego zabiegu. Nie jest on jednak alternatywą dla bariatrii.

Chcesz umówić się na konsultację w sprawię zabiegu liposukcji w Klinice Chirurgii Mazan?
Zadzwoń pod numer 691 476 095.

Jakie części ciała można poddać zabiegowi liposukcji?

Zabiegowi liposukcji możemy poddać twarz, szyję, podbródek, ramiona, tułów, klatkę piersiową u mężczyzn, brzuch, biodra, pośladki, uda, podudzia, kolana, łydki.

Dedykowany jest głównie osobom z prawidłową masą ciała, zmagającymi się z nadmiarem tkanki tłuszczowej w danych partiach ciała.

Przebieg zabiegu liposukcji

Zabieg polega na odessaniu tłuszczu i przemodelowanie danej okolicy i odbywa się w kilku etapach. Pierwszy z nich polega na ostrzyknięciu tkanki tłuszczowej roztworem znieczulającym, kolejne to tunelizacja i eliminacja (odessanie) uszkodzonych w czasie zabiegu komórek tłuszczowych.

dr Zbigniew Mazan chirurg plastyczny Katowice
dr Zbigniew Mazan

Właściciel kliniki, specjalista chirurgii plastycznej i chirurgii ogólnej

W trakcie jednego zabiegu bezpiecznie można usunąć 3,5 litra tłuszczu. Liposukcję wykonuję się zarówno w znieczuleniu miejscowym jak i ogólnym. Zabieg nie jest metodą leczenia otyłości, ale modelowaniem określonych partii ciała. Może być stosowany z innymi operacjami chirurgicznymi.

Zalecenia pozabiegowe

Po zabiegu nakłada się specjalne ubranie uciskowe, dzięki któremu zmniejszają się obrzęki i łatwiej obkurcza się skóra. Pierwszy okres pooperacyjny trwa 7 dni, w tym czasie zaleca się spacery. Po 2 tygodniach zaleca się masaże. Zaleca się też dietę bogatobiałkową, witaminy, cynk, żelazo, spacery i pływanie, jazdę na rowerze. Zmniejszenie obwodu operowanej okolicy zauważalne jest po 4 do 6 tygodniach. Po zabiegu może wystąpić niewielki obrzęk oraz zaczerwienienia czy siniaki. Wszystkie te efekty uboczne zwykle zanikają samoistnie po upływie kilkunastu dni. W okresie ok 2 tygodni od zabiegu wskazane jest ograniczenie aktywności fizycznej (unikanie gwałtownych ruchów i dużego wysiłku fizycznego). Przez pierwszy okres po operacji należy unikać gorących kąpieli, sauny, i solarium.

Umów się na konsultację w sprawię zabiegu liposukcji
Zadzwoń pod numer 691 476 095.

Oferta zabiegowa z zakresu modelowania ciała

Plastyka ramion Katowice
Plastyka ramion
Plastyka brzucha Katowice
Plastyka brzucha
Liposukcja Katowice
Liposukcja
Plastyka ud Katowice
Plastyka ud
Modelowanie pośladków Katowice
Plastyka pośladków
Modelownie łydek Katowice
Modelowanie łydek
Renuvion Katowice
Renuvion
Jakie partie ciała mogą być poddane zabiegowi liposukcji?

Zabieg liposukcji jest uniwersalny i pozwala na odsysanie tkanki tłuszczowej z: twarzy, szyi, podbródka, ramion, tułowia, klatki piersiowej u mężczyzn, brzucha, bioder, pośladków, ud, podudzi, kolan oraz łydek.

Czy zabieg liposukcji jest bezpieczny?

Zabieg liposukcji wykonywany przez wykwalifikowanego lekarza jest bardzo bezpieczny. Występuje niewielkie ryzyko powikłań, które może być znacząco zminimalizowane.

Czy zabieg liposukcji jest bolesny?

Liposukcja jest zabiegiem bolesnym, dlatego stosowane jest znieczulenie miejscowe lub ogólne.

Porozmawiajmy!

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami - rozwiejemy wszelkie wątpliwości

Kliniki Chirurgii Mazan
Kliniki Chirurgii Mazan
Kliniki Chirurgii Mazan
Kliniki Chirurgii Mazan
Kliniki Chirurgii Mazan
Kliniki Chirurgii Mazan