Here you can change the language of the site
ul. Brzozowa 54
40-170 Katowice
Pn-Pt: 09:00 - 18:00
Sob/Nd: Nieczynne

Kliknij aby zadzwonić:

32 255 38 32

Plastyka brzucha

Plastyka brzucha Katowice - Klinika chirurgii Mazan

Abdominoplastyka to zabieg chirurgii plastycznej polegający na usunięciu nadmiaru zwiotczałej skóry z brzucha. Po zakończeniu procesu odchudzania, w wyniku znacznej utraty masy ciała zdarza się, że skóra brzucha nie ulega całkowitemu obkurczeniu.

Również po urodzeniu dziecka mocno rozciągnięta w okresie ciąży skóra brzucha może nie zdołać obkurczyć się całkowicie. W efekcie pozostaje nieestetyczny, zwiotczały fałd skóry, zlokalizowany w środkowej i dolnej części brzucha. W wyniku ciąży może dojść również do rozejścia się mięśni brzucha. Obecność tego rodzaju defektów jest wskazaniem do plastyki powłok brzusznych.

Chcesz umówić się na konsultację w sprawię zabiegu plastyki brzucha w Klinice Chirurgii Mazan?
Zadzwoń pod numer 691 476 095.

Abdominoplastykę można połączyć z liposukcją. Plastyka powłok brzusznych pozwala na uzyskanie płaskiego i dobrze napiętego brzucha. Z zabiegu zrezygnować powinny kobiety, które planują zajście w ciążę.

Liposukcja czy abdominoplastyka? Jaki zabieg wybrać?

W przypadku, kiedy u pacjenta mamy do czynienia z nadmiarem tkanki tłuszczowej zlokalizowanej w okolicy brzucha lekarz może zalecić wykonanie zabiegu liposukcji w celu lepszego wymodelowania ciała.

Liposukcję możemy wykonać jeśli, skóra jest pozbawiona blizn, rozstępów, oraz występuje niewielki nadmiar skóry nie kwalifikujący się do usunięcia. Jeśli występuje znaczny nadmiar skóry, zalecany jest zabieg abdominoplastyki czyli zabieg redukcyjny skóry i tkanki podskórnej.

dr Zbigniew Mazan chirurg plastyczny Katowice
dr Zbigniew Mazan

Właściciel kliniki, specjalista chirurgii plastycznej i chirurgii ogólnej

Przebieg zabiegu plastyki brzucha

Abdominoplastyka jest zabiegiem inwazyjnym, ale przywracającym napięcie skóry.  Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym a cięcie przeprowadzane od jednego kolca biodrowego do drugiego, poniżej linii bielizny. Wysokość cięcia jest indywidualnie dobierane do figury pacjenta tak, aby  dało się je ukryć. Podczas operacji wykonuję się również nowe miejsce na pępek aby brzuch miał normalny wygląd i był symetryczny.

Mini-abdominoplastyka

Mini – abdominoplastykę lub abdominoplastykę częściową można przeprowadzić u pacjentów z małym fałem skóro-tłuszczowym zlokalizowanym głównie w dolnej części brzucha, pod pępkiem. Zaletą tej metody jest krótkie cięcie. Zabieg zbliżony jest do pełnej plastyki brzucha, ale nie wymaga tak dużej ingerencji w tkanki, a pępek pozostaje nienaruszony.

Umów się na konsultację w sprawię zabiegu plastyki brzucha
Zadzwoń pod numer 691 476 095.

Zalecenia pozabiegowe po plastyce brzucha

Po zabiegu zakładany jest opatrunek uciskowy oraz dreny, które mają za zadanie odsączyć nadmiar płynów i krwi. Ból operowanego miejsca może utrzymywać się przez kilka dni, niedogodność ta skutecznie zwalczana jest przy pomocy ogólnie dostępnych przeciwbólowych środków farmakologicznych.

Możliwe jest powstanie krwiaka, obrzęku i zasinienia okolicy operowanej. W pierwszym okresie pooperacyjnym pacjent nie może się całkowicie wyprostować lecz musi być w pozycji lekko pochylonej. Może wystąpić niewielki obrzęk oraz zaczerwienienia czy siniaki. Wszystkie te efekty uboczne zwykle zanikają samoistnie po upływie kilku dni.

W zależności od rodzaju przeprowadzonego zabiegu, oraz znieczulenia pacjent zostanie szczegółowo poinformowany przez operatora o postępowaniu w okresie pooperacyjnym. W czasie 4-6 tygodni powinno nastąpić ograniczenie aktywności fizycznej, w ciągu sześciu miesięcy od zabiegu należy unikać opalania. Pacjent najczęściej powraca do swoich codziennych obowiązków po ok. trzech tygodniach od operacji.

Oferta zabiegowa z zakresu modelowania ciała

Plastyka ramion Katowice
Plastyka ramion
Plastyka brzucha Katowice
Plastyka brzucha
Liposukcja Katowice
Liposukcja
Plastyka ud Katowice
Plastyka ud
Modelowanie pośladków Katowice
Plastyka pośladków
Modelownie łydek Katowice
Modelowanie łydek
Renuvion Katowice
Renuvion
Czy zabieg abdominoplastyki przynosi trwałe efekty?

Trwałość efektów zabiegu zależy od determinacji pacjenta – jego stylu życia oraz przestrzeganiu zbilansowanej diety.

Ile kosztuje plastyka brzucha?

Plastyka brzucha kosztuje od 18 tysięcy złotych.

Na czym polega zabieg abdominoplastyki?

Jest to zabieg wykonywany w znieczuleniu ogólnym polegający na usunięciu nadmiaru zwiotczałej skóry z brzucha, która często pojawia się po zakończeniu odchudzania.

Porozmawiajmy!

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami - rozwiejemy wszelkie wątpliwości

Kliniki Chirurgii Mazan
Kliniki Chirurgii Mazan
Kliniki Chirurgii Mazan
Kliniki Chirurgii Mazan
Kliniki Chirurgii Mazan
Kliniki Chirurgii Mazan