Here you can change the language of the site
ul. Brzozowa 54
40-170 Katowice
Pn-Pt: 09:00 - 18:00
Sob/Nd: Nieczynne

Kliknij aby zadzwonić:

32 255 38 32

Zmiany skórne

Leczenie zmian skórnych Katowice - Klinika chirurgii Mazan

Wiele osób zmaga się z problemem estetycznym jaki są zmiany skórne. Pojawić się niezależnie od wieku, zlokalizowane mogą być na całym ciele, a ich usuwanie często przeprowadzane jest w ramach profilaktyki nowotworowej skóry. Nawet niegroźne znamiona, jeśli narażone są na ciągłe otarcia czy drażnienie, mogą okazać się groźne. Wskazaniem do wykonania zabiegu mogą być względy estetyczne. Niekiedy zmiany skórne są bezobjawowe, częściej jednak towarzyszy im świąd, obrzęk, pieczenie lub zaczerwienienie. Zmiany skórne to objaw choroby ogólnej lub skóry.

Chcesz umówić się na konsultację w sprawię zabiegu?
Zadzwoń pod numer 691 476 095.

Podział zmian skórnych

Zmiany dzieli się na pierwotne i wtórne. Pierwotne to plama, krosta, grudka, pęcherz, bąbel, guzek. Za zmianę skórną wtórną uważa się natomiast bliznę, owrzodzenie, strup, przeczosy (linijne ubytki w skórze), łuskę i rozpadlinę (szczelinę).

Zmiany barwnikowe skóry

Specyficzny rodzaj zmian na skórze to znamiona barwnikowe, czyli popularne pieprzyki. Są one wynikiem nadmiaru lub niedoboru komórek odpowiadających za zabarwienie naskórka. Niektóre z nich są obecne już w chwili narodzin, inne pojawiają się w ciągu życia. Zmiana skórna, barwnikowa może być łagodna lub nowotworowa. Czerniak może powstać na niezmienionej skórze lub w miejscu istniejącego już znamienia barwnikowego. Często wyrasta ponad skórę, ma nieregularny kształt, średnicę większą niż 2 mm i nierównomiernie rozłożony barwnik (melaninę) (od jasnobrązowego do czarnego). Występowanie znamion barwnikowych jest już wystarczającym powodem do odwiedzin lekarza, który wykona badanie diagnostyczne i postawi prawidłową diagnozę. Lekarz zaproponuje Państwu odpowiednią metodę wykonania zabiegu. W reguły zabiegi odbywają się w znieczuleniu miejscowym, rzadko w ogólnym.

Tłuszczak – zmiana skórna

Tłuszczak (lipoma) jest niezłośliwym guzem, zbudowany z torebki łącznotkankowej, w środku której znajdują są komórki tłuszczowe, charakteryzuję go powolny wzrost.

Kształt tłuszczaków jest owalny, podłużny ale bywają także płaskie, mogą być różnej wielkości, nawet do kilku centymetrów. Zmiany występuje pojedynczo lub w skupiskach wtedy mamy do czynienia z tłuszczakowatością mnogą. Tłuszczak najczęściej nie powoduje bólu, jest miękki, a sama zmiana jest ruchoma.

Kaszak – zmiana skórna

Kaszak inaczej torbiel, cysta naskórkowa czy guz podskórny, zlokalizowany jest w okolicy mieszków i gruczołów łojowych przywłośnych. Przyjmuje postać wypukłego guzka, a najczęściej spotykany w pobliżu karku, twarzy, skóry głowy, na powiekach i w okolicach oczu. Kaszaki mogą być także zlokalizowane w obrębie zewnętrznych narządów płciowych. U mężczyzn mogą pojawiać się na mosznie, a u kobiet na wargach sromowych. Z reguły mają kilka milimetrów, ale mogą osiągnąć również spore rozmiary.

dr Zbigniew Mazan chirurg plastyczny Katowice
dr Zbigniew Mazan

Właściciel kliniki, specjalista chirurgii plastycznej i chirurgii ogólnej

Chcesz umówić się na konsultację w sprawię zabiegu?
Zadzwoń pod numer 691 476 095.

Chirurgia piersi Katowice
Chirurgia piersi
Chirurgia twarzy Katowice
Chirurgia twarzy
Modelowanie ciała Katowice
Modelowanie ciała
Zabiegi dla mężczyzn Katowice
Zabiegi dla mężczyzn
Chirurgia intymna kobiet Katowice
Chirurgia intymna kobiet
Głęboka oscylacja Katowice
Głęboka oscylacja
Zmiany skórne Katowice
Zmiany skórne
Nowotwory złośliwe skóry Katowice
Nowotwory złośliwe skóry
Zabiegi rekonstrukcyjne Katowice
Zabiegi rekonstrukcyjne

Porozmawiajmy!

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami - rozwiejemy wszelkie wątpliwości

Kliniki Chirurgii Mazan
Kliniki Chirurgii Mazan
Kliniki Chirurgii Mazan
Kliniki Chirurgii Mazan
Kliniki Chirurgii Mazan
Kliniki Chirurgii Mazan