Here you can change the language of the site
ul. Brzozowa 54
40-170 Katowice
Pn-Pt: 09:00 - 18:00
Sob/Nd: Nieczynne

Kliknij aby zadzwonić:

32 255 38 32

Chirurgia piersi

Chirurgia piersi Katowice - Klinika Chirurgii Mazan

Skąd bierze się tak duże zainteresowanie chirurgią piersi? Biorąc pod uwagę, że kobiece piersi są jednym z atrybutów kobiecości, to nie ma w tym nic dziwnego, że panie bardzo chcą, aby ta część ciała spełniała ich wszelkie oczekiwania. Nierzadko zdarza się, że biust jest zbyt mały bądź też zbyt obfity, co wiąże się z problemami natury emocjonalnej i brakiem akceptacji własnego ciała. W takim wypadku z pomocą przychodzi chirurgia plastyczna.

Różnorodne operacje piersi

Zmniejszanie zbyt obfitego biustu bądź powiększanie małych piersi są jedną ze standardowych operacji plastycznych wykonywanych w tym obszarze ciała. Dodatkowo operacje plastyczne piersi mają również na celu podniesienie i wymodelowaniu biustu, którego skóra została mocno rozciągnięcia w okresie ciąży i laktacji, jak również po kuracji odchudzającej. Chirurgia plastyczna zajmuje się również zabiegami rekonstrukcyjnymi piersi, którą wykonuje się zarówno we wrodzonym braku piersi jak również u kobiet po amputacji.

Oferta zabiegowa z zakresu chirurgii piersi

Chcesz dowiedzieć się więcej o chirurgii piersi w Katowicach?
Zadzwoń pod numer 691 476 095.

Powiększanie piersi Katowice
Powiększanie piersi implantami
Powiększanie piersi Katowice
Powiększanie piersi tłuszczem własnym
Lifting piersi Katowice
Lifting piersi
Redukcja piersi Katowice
Redukcja piersi
Mastektomia Katowice
Mastektomia
Rekonstrukcja piersi Katowice
Rekonstrukcja piersi

Powiększanie piersi implantami – Klinika Chirurgii Mazan w Katowicach

Jest to jedna z najczęściej wykonywanych operacji plastycznej z zakresu chirurgii piersi. Podsumowując, ma to na celu nie tylko powiększyć biust, ale również odpowiednio go wymodelować. Podczas operacji powiększania piersi implantami najczęściej stosuje się implanty sylikonowe. Istotna jest konsultacja medyczna, to właśnie podczas niej lekarz razem z pacjentką dobiera rozmiar i rodzaj implantu piersiowego. Przede wszystkim podczas wyboru odpowiedniego implantu bierzemy pod uwagę preferencje pacjentki, jak również warunki anatomiczne.

Powiększanie piersi tkanką tłuszczową

Ta metoda chirurgicznego powiększania biustu cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Powiększanie piersi własnym tłuszczem – inaczej lipofilling – pozwala nie tylko na powiększenie biustu, ale również na wyrzeźbienie wybranej części ciała, takich jak: ud, bioder czy brzucha. Zabieg powiększania piersi przeprowadzany jest w znieczuleniu ogólnym, a sam implant umieszczany pod mięśniem piersiowym lub pod gruczołem.

Lifting piersi – podniesienie biustu

Lifting piersi, czyli zabieg mastopeksji, polega na na usunięciu nadmiernej ilości skóry, a także wymodelowaniu gruczołu piersiowego. Ten rodzaj chirurgii piersi nie ma na celu powiększania biustu, ale poprawę jego wyglądu, dzięki czemu w efekcie piersi są podniesione i jędrne.

dr Zbigniew Mazan chirurg plastyczny Katowice
dr Zbigniew Mazan

Właściciel kliniki, specjalista chirurgii plastycznej i chirurgii ogólnej

Operacja zmniejszenia biustu – redukcja piersi

Ten rodzaj zabiegu z zakresu chirurgii piersi jest wykonywany zazwyczaj ze względów zdrowotnych. Choć dla wielu osób może to być zaskakujące, to jednak zbyt duże piersi nierzadko zbytnio obciąża plecy i ramiona. Taki stan rzeczy powoduje duży dyskomfort. Podczas zabiegu zmniejszania piersi usuwany jest nadmiar tkanki tłuszczowej oraz gruczołu piersiowego.

Zabieg rekonstrukcji piersi w Klinice Chirurgii Mazan

Rekonstrukcję piersi wykonuje się po mastektomii, do jej odtworzenia wykorzystuje się implant lub tłuszcz własny. Samą rekonstrukcję piersi można wykonać jednoczasowo podczas jednego zabiegu usunięcia piersi profilaktycznie, lub po zakończeniu terapii onkologicznej.

Umów się na konsultację w sprawie operacji biustu
Zadzwoń pod numer 691 476 095.

Dążenie do harmonii w chirurgii piersi

Warto jednak zaznaczyć, że wszystkie operacje plastyczne piersi mają na celu osiągnięcie takiego wyglądu, aby w pełni harmonizował on z całym ciałem pacjentki. Z uwagi na to, wszystkie detale odnoszące się do ich późniejszego wyglądu są drobiazgowo omawiane podczas planowania zabiegu i uzgadnianie z pacjentką.

Niezbędne badania przed operacją piersi

Jak podczas każdego innego zabiegu operacyjnego, również w przypadku operacji plastycznych piersi koniecznym jest by pacjentka odznaczała się dobrym stanem zdrowia i przeszła stosowne konsultacje lekarskie. Wymaga się, aby przed zabiegiem wykonała również wskazane przez lekarza prowadzącego badania diagnostyczne.

Czas pobytu w klinice po operacji piersi

W kwestii czasu pobytu w klinice, to wszystko jest zależne od zabiegu. Zazwyczaj to jeden do dwóch dni, podczas gdy całkowita absencja wynosi od siedmiu dni do czternastu dni. Czas ten jest również uwarunkowany rodzajem wykonywanego zabiegu.

Chcesz umówić się na operację piersi w Katowicach?
Zadzwoń pod numer 691 476 095.

Zabiegi chirurgii plastycznej w Klinice Chirurgii Mazan

Chirurgia piersi Katowice
Chirurgia piersi
Chirurgia twarzy Katowice
Chirurgia twarzy
Modelowanie ciała Katowice
Modelowanie ciała
Zabiegi dla mężczyzn Katowice
Zabiegi dla mężczyzn
Chirurgia intymna kobiet Katowice
Chirurgia intymna kobiet
Głęboka oscylacja Katowice
Głęboka oscylacja
Zmiany skórne Katowice
Zmiany skórne
Nowotwory złośliwe skóry Katowice
Nowotwory złośliwe skóry
Zabiegi rekonstrukcyjne Katowice
Zabiegi rekonstrukcyjne
Na czym polega powiększanie piersi tkanką tłuszczową?

Ta metoda ciesząca się coraz większym zainteresowaniem polega na powiększaniu biustu poprzez przeszczepienie tkanki tłuszczowej z innej partii ciała pacjentki.

Czym jest mastopeksja?

Jest to zabieg polegający na usunięciu nadmiernej ilości skóry, którego efektem jest poprawa jędrności i wyglądu biustu.

Jak długo trwa rekonwalescencja po zabiegu powiększenia piersi?

Okres powrotu do pełni sił i zdrowia po takim zabiegu trwa zwykle około dwa tygodnie, jednak wpływ na niego ma wiele czynników takich jak rozmiar czy rodzaj implantu.

Porozmawiajmy!

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami - rozwiejemy wszelkie wątpliwości

Kliniki Chirurgii Mazan
Kliniki Chirurgii Mazan
Kliniki Chirurgii Mazan
Kliniki Chirurgii Mazan
Kliniki Chirurgii Mazan
Kliniki Chirurgii Mazan