Here you can change the language of the site
ul. Brzozowa 54
40-170 Katowice
Pn-Pt: 09:00 - 18:00
Sob/Nd: Nieczynne

Kliknij aby zadzwonić:

32 255 38 32

Operacje plastyczne piersi. Jak dobrać rozmiar idealny?

plastyka piersi, chirurgia piersi katowice

Marzysz o biuście, który podkreśli Twoją kobiecość i harmonijnie komponowałby się z Twoją sylwetką? Niestety natura poskąpiła Ci dużych piersi, a Ty nie czujesz się w pełni komfortowo ze swoim wyglądem i miseczkami w rozmiarze A lub B? Jeśli tak, to plastyka piersi może być rozwiązaniem dla Ciebie.

Plastyka piersi to popularny zabieg chirurgiczny, który polega na powiększeniu piersi za pomocą implantów. Implanty mogą mieć różny kształt i wielkość, aby w pełni odpowiadały Twoim oczekiwaniom.  Jeśli myślisz o zabiegu, ale obawiasz się karykaturalnego efektu i nieproporcjonalnej sylwetki z powodu niewłaściwie dobranych implantów, zaufaj chirurgowi plastykowi. Ten specjalista przedstawi Ci możliwe opcje i doradzi, która będzie optymalna dla Twojej sylwetki i oczekiwań.  

Implant implantowi nierówny

Nie każdy implant pasuje do każdej kobiety – podkreśla dr Zbigniew Mazan, chirurg plastyk z ponad 30 -letnim doświadczeniem, właściciel Kliniki Chirurgii Mazan w Katowicach. W trakcie konsultacji, przed zabiegiem plastyki powiększającej piersi, wykonuje się szczegółowe pomiary szerokości wyniosłości piersiowych, pozycji kompleksów brodawka-otoczka, grubości tkanki tłuszczowej, podatności skóry na rozciąganie i na podstawie danych dostarczonych przez producentów implantów piersi, określa się ich optymalną wielkość dla pacjentki – wyjaśnia dr Mazan.

Implanty piersi należy dopasować do warunków anatomicznych kobiety: budowy ciała, szerokości ramion, bioder i szerokości klatki piersiowej i wyniosłości piersiowej. Ważne, aby końcowy efekt był jak najbardziej autentyczny, kobieta wyglądała naturalnie i dobrze czuła się z wielkością swoich piersi.

Oczekiwanie większe niż… implant

Co w sytuacji, gdy oczekiwania pacjentki rozmijają się z opinią lekarza? – Piersi można zrobić nieco większe, ale tylko w granicach zdrowego rozsądku! Trzeba wiedzieć, że poza względami estetycznymi, konsekwencją włożenia zbyt dużych implantów może być rozejście rany pooperacyjnej z odsłonięciem implantu lub nawet martwica skóry. Jeśli oczekiwania pacjentki są ze szkodą dla niej, lekarz nie powinien podejmować się takiego zabiegu, w myśl zasady „Primum non nocere” – stwierdza chirurg plastyk Zbigniew Mazan.

Jak dodaje doktor Mazan, zdarzają się również sytuacje, w których lekarz nie jest w stanie od razu, bezpiecznie dla pacjentki, osiągnąć wymarzony dla niej i adekwatny do jej sylwetki rozmiar piersi. – Są dwa rozwiązania: można od razu zaplanować rozciągnięcie skóry z pomocą expanderów, czyli rozciągaczy tkankowych a po jej odpowiednim rozciągnięciu , zastosować wymarzone, duże implanty piersi, lub drugie rozwiązanie, po pierwszym powiększeniu, jeśli pacjentka będzie miała niedosyt wielkości, zaplanować powtórny zabieg wszczepienia większych implantów, najwcześniej po około 6-8 miesiącach od pierwszego, po całkowitym wygojeniu, gdy skóra się rozciągnie i dopasuje do nowego rozmiaru – wyjaśnia Z. Mazan.

Chcesz umówić się na operację piersi w Klinice chirurgii Mazan w Katowicach?
Zadzwoń pod numer 691 476 095.

Nie ma decyzji w ciemno!

Podjęcie decyzji o docelowym rozmiarze wymarzonych piersi obarczone jest dużą obawą i stresem. Na szczęście pacjentka nie musi decydować „w ciemno”.  Efekt po zabiegu można zobaczyć na własne oczy i na własnym ciele, jeszcze na długo przed tym jak pacjentka położy się na stole operacyjnym. Służą temu imitacje implantów – tzw. sizery, które wkłada się do specjalnych biustonoszy. To pozwala realistycznie zobrazować, jak pacjentka będzie się prezentować po zabiegu.

Panie często robią sobie zdjęcia z sizerami i ostateczną decyzję podejmują w zaciszu domowym. Wtedy jest ona w pełni przemyślana a nie podejmowana pod wpływem emocji i na szybko – podkreśla właściciel katowickiej Kliniki Chirurgii Mazan.  

Implant jak naturalna pierś

Obecnie na rynku medycznym dostępne są implanty wielu producentów. W dotyku są one identyczne jak naturalna, zdrowa pierś. Mogą być okrągłe lub anatomiczne o kształcie elipsy, bardziej lub mniej stożkowate – dzięki temu można je idealnie dopasować do budowy klatki piersiowej, warunków anatomicznych i oczekiwań pacjentki.

Oferta zabiegowa z zakresu chirurgii piersi

Chcesz dowiedzieć się więcej o chirurgii piersi w Klinice chirurgii Mazan?
Zadzwoń pod numer 691 476 095.

Powiększanie piersi Katowice
Powiększanie piersi implantami
Powiększanie piersi Katowice
Powiększanie piersi tłuszczem własnym
Lifting piersi Katowice
Lifting piersi
Redukcja piersi Katowice
Redukcja piersi
Mastektomia Katowice
Mastektomia
Rekonstrukcja piersi Katowice
Rekonstrukcja piersi

Porozmawiajmy!

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami - rozwiejemy wszelkie wątpliwości

Kliniki Chirurgii Mazan
Kliniki Chirurgii Mazan
Kliniki Chirurgii Mazan
Kliniki Chirurgii Mazan
Kliniki Chirurgii Mazan
Kliniki Chirurgii Mazan