Here you can change the language of the site
ul. Brzozowa 54
40-170 Katowice
Pn-Pt: 09:00 - 18:00
Sob/Nd: Nieczynne

Kliknij aby zadzwonić:

32 255 38 32

Powiększanie piersi implantami

Powiększanie piersi implantami Katowice - Klinika chirurgii Mazan

Powiększanie piersi to jeden z najpopularniejszych zabiegów chirurgii plastycznej, z powodzeniem wykonywany na całym świecie. Dla wielu kobiet zabieg ten jest idealnym sposobem na poprawę swojego wyglądu oraz zwiększenie pewności siebie. Spora część pacjentek marzy o bardzo obfitym biuście, co jednak nie zawsze jest dobrym wyborem. Należy przeanalizować tę decyzję również pod kątem codzienności, z którą przyjdzie nam się zmierzyć już po operacji.

Operacja powiększania piersi implantami

Przy doborze rozmiaru implantów piersi, przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę na  budowę ciała kobiety.  Mówiąc kolokwialnie biust musi pasować do kobiecej sylwetki. W przeciwnym przypadku nie będzie prezentował się idealnie, a tego oczekuje zarówno pacjentka jak i chirurg.

Wybierając rozmiar implantu dobrze jest więc kierować się kilkoma zasadami:

  • nie ma idealnego rozmiaru, istnieje natomiast pewien obszar doboru rozmiarów, które będą dobrze funkcjonować z fizjonomią konkretnej pacjentki
  • bazą do decyzji nie powinno być to, jak wyglądamy w biustonoszu, a to jak wyglądamy bez bielizny
  • sporo większy biust nie zawsze oznacza lepszy

Powiększenie piersi jest związane z umieszczeniem implantów piersiowych pod gruczołem lub pod mięśniem piersiowym. Cięcia są wykonywane tak, aby były jak najmniej widoczne i zlokalizowane są zwykle pod piersią, wokół dolnej części otoczki brodawki lub w dole pachowym.

Metoda umieszczania implantów i ich położenie zależy od wyboru pacjenta, budowy klatki piersiowej, rodzaju implantów i decyzji chirurga. Operacja przeprowadzana jest w znieczuleniu ogólnym a po zabiegu pacjentka ma założone opatrunki oraz specjalny stanik uciskowy.

Chcesz umówić się na operację powiększania piersi implantami w Katowicach?
Zadzwoń pod numer 691 476 095.

Oferta zabiegowa z zakresu chirurgii piersi

Powiększanie piersi Katowice
Powiększanie piersi implantami
Powiększanie piersi Katowice
Powiększanie piersi tłuszczem własnym
Lifting piersi Katowice
Lifting piersi
Redukcja piersi Katowice
Redukcja piersi
Mastektomia Katowice
Mastektomia
Rekonstrukcja piersi Katowice
Rekonstrukcja piersi

Po zabiegu powiększania piersi implantami

Pacjentka po zabiegu pozostaje w Klinice kilka godzin pod opieką zespołu medycznego, po czym zostaje wypisana do domu. Rekonwalescencja trwa od kilku do kilkunastu dni. Ból jest nieuniknionym następstwem przeprowadzonego zabiegu. Wszczepiony implant rozciąga tkanki, zwłaszcza mięsień piersiowy, powodując ból. Niedogodność ta skutecznie zwalczana jest przy pomocy ogólnie dostępnych środków farmakologicznych. W pierwszych dniach po zabiegu mogą występować: ogólne osłabienie – nawet stan podgorączkowy, bolesność w okolicy operowanej, obrzęk piersi, twardość piersi, w pierwszych tygodniach można zauważyć, że brodawki sutkowe są mniej wrażliwe.

Pacjentki decydujące się na zabieg powiększenia piersi powinny zarezerwować sobie czas ok dwóch tygodni na wizyty kontrolne i opatrunki po zabiegu w Klinice. Zalecane jest spanie z uniesioną głową oraz podłożenie poduszek pod ramiona. Należy unikać intensywnego wysiłku fizycznego przez okres 6 tygodni po zabiegu. Nie zalecane jest korzystanie z basenu, sauny oraz gorących kąpieli.

Po dwóch tygodniach od zabiegu można rozpocząć masaż piersi – jeśli zaleci to lekarz prowadzący (systematyczny masaż piersi zmniejsza ryzyko przerostu torebki łącznotkankowej wokół wszczepionego implantu).

Implanty piersi: anatomiczne, okrągłe, B-Lite

Operacja plastyczna biustu ma nadać mu pożądany kształt oraz wielkość. Pacjentki oczekują jak najbardziej naturalnego wyglądu biustu oraz późniejszego komfortu w codziennym życiu.

Obecnie chirurgia plastyczna korzysta z wysokiej jakości implantów, które cechują się dużym bezpieczeństwem, jak również różnorodnością kształtów. Cyklicznie jednak pojawiają się w tym obszarze nowości, które sprawiają, że oferta dostępna również dla naszych pacjentek poszerza się, dając tym samym jeszcze większy wybór.

Wybór implantu to najważniejsza decyzja dla pacjentki do podjęcia przed zabiegiem powiększenia piersi.

Podczas konsultacji wstępnej do zabiegu, lekarz dobiera odpowiednie dla pacjentki implanty, a taki wybór zależy od wielu czynników: oczekiwania pacjentki pożądanego efektu, budowy anatomicznej pacjentki, naturalnego rozmiaru piersi, stanu i nadmiaru skóry tej okolicy, stylu życia (intensywny wysiłek fizyczny na co dzień jest ważnym czynnikiem podczas wyboru implantów).

dr Zbigniew Mazan chirurg plastyczny Katowice
dr Zbigniew Mazan

Właściciel kliniki, specjalista chirurgii plastycznej i chirurgii ogólnej

Implant piersiowy musi być dobrze dopasowany do budowy klatki piersiowej, nie może być za mały ani za duży, gdyż może się okazać, że nie ma na piersiach wystarczającej ilości rozciągliwej skóry, aby pokryć implant lub odwrotnie – zbyt mały implant nie wypełni nadmiaru rozciągniętej skóry.

Czym różnią się implanty?

  • wypełnieniem (żel silikonowy, sól fizjologiczna, B-Lite)
  • powierzchnią (powierzchnia gładka – powierzchnia implantu jest idealnie gładka; powierzchnia teksturowana – dzięki swojej chropowatej powierzchni zapobiegają rotacji implantu)
  • profilem (czyli projekcją implantu) – dzięki temu parametrowi możemy przewidzieć ukształtowanie, objętość oraz jak daleko nowa pierś wysunie się do przodu

Implanty anatomiczne piersi

Implant anatomiczny ma postać łzy, przez co nadaje piersi naturalny wygląd, zachowując lekką linię opadania. Jeśli implant ulegnie obróceniu, to   przy tego typu powikłaniu wymagane jest przeprowadzenie dodatkowego zabiegu.

Okrągłe implanty piersi

Implanty okrągłe zapewniają efekt pełnego, podniesionego biustu, przypomina to efekt biustonosza push-up. Implanty te nie są polecane dla kobiet bardzo szczupłych. Okrągłe implanty są bardziej miękkie, a ich wygląd podczas pozycji leżącej jest niezmienny. Zastosowanie implantu okrągłego eliminuje ryzyko zniekształcenia piersi przez obrócony implant.

Ultralekkie implanty piersi B-Lite

B-Lite, implanty do 30% lżejsze. Wypełnienie to żel silikonowy połączonym z mikrosferami wypełnionymi powietrzem. Takie połączenie sprawia, że implanty są do 30% lżejsze od tradycyjnych. Implanty B-light to ciekawe rozwiązanie dla pacjentek chcący powiększyć biust do dużych rozmiarów.

B-Lite – innowacyjne do 30% lżejsze implanty piersi - Klinika Chirurgii Mazan - Katowice

Z biegiem czasu tkanki, które podtrzymują piersi i zapewniają im napięcie oraz uniesienie, tracą na elastyczności, co sprawia, że piersi stają się podatne na niekorzystnie działanie grawitacji. Dzięki implantom B-light, naturalnie zmniejszymy niekorzystne oddziaływanie siły ciążenia na tkanki piersi, co sprawi, że dłużej będą prezentowały się atrakcyjnie. Implanty występują w formie okrągłej i anatomicznej.

Umów się na konsultację w sprawie operacji powiększania biustu implantami
Zadzwoń pod numer 691 476 095.

Zabiegi chirurgii plastycznej w Klinice Chirurgii Mazan

Chirurgia piersi Katowice
Chirurgia piersi
Chirurgia twarzy Katowice
Chirurgia twarzy
Modelowanie ciała Katowice
Modelowanie ciała
Zabiegi dla mężczyzn Katowice
Zabiegi dla mężczyzn
Chirurgia intymna kobiet Katowice
Chirurgia intymna kobiet
Głęboka oscylacja Katowice
Głęboka oscylacja
Zmiany skórne Katowice
Zmiany skórne
Nowotwory złośliwe skóry Katowice
Nowotwory złośliwe skóry
Zabiegi rekonstrukcyjne Katowice
Zabiegi rekonstrukcyjne
Jak wybrać rozmiar implantów piersiowych?

Należy przede wszystkim kierować się rozsądkiem. Rozmiar musi dobrze funkcjonować z fizjonomią pacjentki – warto wziąć pod uwagę potencjalne problemy w wykonywaniu codziennych obowiązków. Większe nie zawsze oznacza lepsze.

Czym różnią się implanty anatomiczne od okrągłych?

Implanty anatomiczne mające postać łzy nadają piersiom wygląd zbliżony do naturalnego – w ten sposób biust jest powiększony lecz wygląda naturalnie. Natomiast implanty okrągłe dają efekt okrągłych, idealnych piersi – w tym przypadku ingerencja jest bardziej zauważalna.

Ile kosztuje powiększenie piersi?

Cena zabiegu powiększenia piersi wynosi w zależności od rozmiaru i rodzaju implantu wynosi od 19 tysięcy złotych.

Na czym polegają implanty B-lite?

Implanty te są wypełnione żelem silikonowym połączonym z mikrosferami wypełnionymi powietrzem co sprawia, że mogą być aż do 30% lżejsze. Polecane są pacjentkom, które chcą powiększyć biust do dużych rozmiarów.

Porozmawiajmy!

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami - rozwiejemy wszelkie wątpliwości

Kliniki Chirurgii Mazan
Kliniki Chirurgii Mazan
Kliniki Chirurgii Mazan
Kliniki Chirurgii Mazan
Kliniki Chirurgii Mazan
Kliniki Chirurgii Mazan