Here you can change the language of the site
ul. Brzozowa 54
40-170 Katowice
Pn-Pt: 09:00 - 18:00
Sob/Nd: Nieczynne

Kliknij aby zadzwonić:

32 255 38 32

Ginekomastia/Lipomastia

Ginekomastia Katowice - Klinika chirurgii Mazan - chirurgia plastyczna

Ginekomastia to krępujący problem, który dotyka naprawdę wielu mężczyzn. Ponieważ społeczeństwo utożsamia powiększone gruczoły piersiowe z atrybutem kobiecości, mężczyźni dotknięci ginekomastią mogą zwracać na siebie uwagę w związku z występowaniem tej przypadłości, a także być narażeni na drwiny i niewybredne komentarze.

Chcesz umówić się na konsultację w sprawię ginekomastii lub lipomastii?
Zadzwoń pod numer 691 476 095.

Przyczyny i rodzaje ginekomastii

Ginekomastia, to nadmierny rozrost tkanki gruczołowej sutka u mężczyzny. Fizjologicznie, przejściowo, występuje w okresie pokwitania i samoistnie zanika. Może także wystąpić w dowolnym okresie życia mężczyzny i dotyczyć jednego lub obu sutków. Ginekomastia może być gruczołowa, tłuszczowa lub mieszana.

Inne przyczyny występowania ginekomastii, to zaburzenia endokrynologiczne, marskość wątroby, otyłość, stosowanie sterydów anabolicznych, nieodpowiedniej diety czy skutki uboczne leczenia farmakologicznego. Zabieg ginekomastii ma na celu zmniejszenie jednego lub obu gruczołów sutkowych.

Diagnostyka ginekomastii

Aby stwierdzić czy występuje rozrost tkanki gruczołowej czy tkanki tłuszczowej, pomocne jest badanie ultrasonograficzne (USG piersi). Na podstawie przeprowadzonego badania, lekarz prowadzący może zaproponować odpowiednią metodę leczenia.

Przebieg zabiegu

W przypadku wystąpienia lipomastii, można wykonać liposukcję, czyli usunięcie nadmiaru tkanki tłuszczowej. W przypadku wycinania gruczołu – do 48 godzin pozostawia się dreny.

dr Zbigniew Mazan chirurg plastyczny Katowice
dr Zbigniew Mazan

Właściciel kliniki, specjalista chirurgii plastycznej i chirurgii ogólnej

Zalecenia pozabiegowe

Szwy zdejmuje się po 10 dniach. Do czasu zdjęcia szwów, wokół klatki piersiowej pozostawia się opatrunek uciskowy. Po tym czasie zalecane jest noszenie ubranka uciskowego przez okres ok 4 tygodni. Blizny pooperacyjne są praktycznie niewidoczne. Bezpośrednio po zabiegu mogą pojawić się: obrzęk, zasinienia i bolesność, utrzymujące się przez kilka tygodni. Ostateczny efekt widoczny jest po kliku miesiącach (czas obkurczania skóry). Obowiązuje zakaz uprawiania sportu, wysiłku fizycznego, cięższych prac domowych, dźwigania, kąpieli w basenie, opalania, korzystania z sauny i solarium.

Chcesz umówić się na konsultację w sprawię ginekomastii lub lipomastii?
Zadzwoń pod numer 691 476 095.

Oferta zabiegowa z zakresu chirurgii dla mężczyzn

Ginekomastia Katowice
Ginekomastia / Lipomastia
Implanty mięśnia piersiowego Katowice
Implanty mięśnia piersiowego
Chirurgia intymna mężczyzn Katowice
Chirurgia intymna mężczyzn

Porozmawiajmy!

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami - rozwiejemy wszelkie wątpliwości

Kliniki Chirurgii Mazan
Kliniki Chirurgii Mazan
Kliniki Chirurgii Mazan
Kliniki Chirurgii Mazan
Kliniki Chirurgii Mazan
Kliniki Chirurgii Mazan