Here you can change the language of the site
ul. Brzozowa 54
40-170 Katowice
Pn-Pt: 09:00 - 18:00
Sob/Nd: Nieczynne

Kliknij aby zadzwonić:

32 255 38 32

Otyłość

Otyłość - Leczenie otyłości Katowice - Klinika chirurgii Mazan - zabieg zmniejszenia żołądka

Problem otyłości

Stałemu rozwojowi cywilizacyjnemu nieuchronnie towarzyszy coraz częstsze występowanie wcześniej nieznanych lub rzadko występujących negatywnych zjawisk zdrowotnych. Zmiana dziennej aktywności i jej form w kierunku siedzącego trybu życia i pracy połączonego z brakiem ruchu i nadmiarem łatwo dostępnego, wysoko przetworzonego pożywienia wpływają na powstawanie chorób cywilizacyjnych, a w szczególności na rozwój otyłości. Otyłość definiowana jest przez WHO jako patologiczne lub nadmierne gromadzenie tkanki tłuszczowej, które może prowadzić do niekorzystnych skutków zdrowotnych. Powszechnie przyjętą i najczęściej stosowaną miarą zawartości tkanki tłuszczowej jest wskaźnik masy ciała BMI.

Otyłość na świecie

Zgodnie z najnowszymi danymi liczba otyłych osób na świecie w ciągu ostatnich trzydziestu lat podwoiła się, osiągając rozmiary pandemii obejmującej około 500 milionów osób, co stanowi 11% dorosłej populacji. Według danych Głównego Urzędu Statystycznego z 2009 roku, w Polsce otyłość rozpoznano u 17% mężczyzn i u 15% kobiet. Ponadto, w ciągu 13 lat objętych analizą, dynamika wzrostu liczby osób otyłych wśród mężczyzn była znacznie wyższa i spowodowała niemalże podwojenie ich odsetka. Według ekspertów WHO 65% ludzi mieszka w krajach, w których nadwaga i otyłość zabijają więcej ludzi niż głód.

Otyłości można zapobiegać

Otyłość należy do chorób, którym można zapobiegać. Zarówno nieskuteczność w zapobieganiu otyłości, jak i odsetek osób otyłych, wymuszają poszukiwanie skuteczniejszych metod leczenia otyłości. Skuteczność niektórych metod oraz ich rzeczywista wartość i bezpieczeństwo są co najmniej kontrowersyjne. Większość osób otyłych przynajmniej raz w życiu podejmowała próbę odchudzani, a przez zmniejszenie ilości spożywanego pokarmu. Najczęściej próby te kończyły się niepowodzeniem lub powrotem do wyjściowej masy ciała w ciągu kilkunastu miesięcy od zakończenia diety (tzw. efekt jo-jo).

Zdrowe odżywianie – zbilansowana dieta pomaga zwalczyć otyłość

Jednym z istotnych elementów utrzymania odpowiedniej wagi jest zdrowa i zbilansowana dieta. Jednak życie w ciągłym biegu, nakłania nas do sięgania po łatwo dostępną przetworzoną i wysokokaloryczną żywość, taką jak fast foody czy przekąski: batoniki, chipsy, czekolada czy słodkie napoje gazowane.

Wiele osób boryka się również z problemem zajadania stresu. Jedzenie staje się swoistą drogą ucieczki od problemów, niestety kończy się to problemem nadwagi lub otyłości. Dużym problemem są również alergie pokarmowe i nietolerancja na niektóre pokarmy. Borykając się z takimi problemami, warto zdecydować się na współpracę z dobrym dietetykiem, który zdiagnozuje przyczynę i przygotuje dostosowaną dietę do indywidualnych potrzeb pacjenta.

Aktywność fizyczna, pozwala na zachowanie zdrowia

Zdrowy tryb życia to również dbanie o kondycję fizyczną. Regularne ćwiczenia pozwalają zadbać o zdrowie i odpowiednią sprawność naszego ciała. Aktywne spędzanie wolnego czasu jest szczególnie polecana osobą, które pracują przed komputerem lub za kierownicą. Siedzący tryb życia osłabia nie tylko nasze mięśnie i kondycję, ale również wpływa na nasz metabolizm.

Problem otyłości dotyka głównie osoby, które nie dbają o swoją kondycję. Ćwiczenia i odpowiednia dieta pozwalają na zachowanie zdrowej masy ciała, a tym samym chronią nas przed negatywnymi skutkami nadwagi.

Sprawdź jak walczymy z otyłością

Poznaj wszystkie metody zmniejszenia żołądka w Klinice Mazan.

Otyłość
Problem otyłości
Bariatria Katowice
Czym jest bariatria?
kalkulator BMI sprawdź czy masz problem z nadwagą lub otyłością
Kalkulator BMI
metody zmniejszania żołądka
Metody leczenia
Bariatria - niezbędna badania Katowice
Niezbędne badania
Bariatria przebieg leczenia Katowice
Przebieg leczenia
Bariatria koszty leczenia Katowice
Koszty leczenia
Bariatria jak wygląda przyspieszona procedura
Przyspieszona procedura bariatryczna
Bariatria - suplementacja po operacji
Suplementacja po operacji bariatrycznej
Czym jest bariatria?

Chirurgia bariatryczna to dział chirurgii zajmujący się operacyjnym leczeniem otyłości.

Na czym polega operacja bariatryczna?

Operacje bariatryczne dedykowane są osobom, u których mimo leczenia zachowawczego (diety i ćwiczenia) nie dochodzi do utraty masy ciała. Podczas operacji bariatrycznej zmniejszany jest żołądek (sposób zmniejszenia żołądka zależy od wybranej metody).

Ile kosztuje operacja zmniejszenia żołądka?

Cena zależy od wybranej techniki zmniejszenia żołądka. Na przykład balon żołądkowy to koszt od 7500-9700 zł. Plikacja żołądka to koszt około 14 tysięcy. Cena zabiegu zmniejszenia żołądka zależy od wielu czynników, w tym również od kwalifikacji zespołu bariatrycznego, który przeprowadza operację i przygotowuje pacjenta do nowego życia.

Porozmawiajmy!

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami - rozwiejemy wszelkie wątpliwości

Kliniki Chirurgii Mazan
Kliniki Chirurgii Mazan
Kliniki Chirurgii Mazan
Kliniki Chirurgii Mazan
Kliniki Chirurgii Mazan
Kliniki Chirurgii Mazan