Here you can change the language of the site
ul. Brzozowa 54
40-170 Katowice
Pn-Pt: 09:00 - 18:00
Sob/Nd: Nieczynne

Kliknij aby zadzwonić:

32 255 38 32

Suplementacja po operacji bariatrycznej

Suplementacja po operacji bariatrycznej

Suplementacja po operacji bariatrycznej to nieodzowny element w codziennej walce o swoje zdrowie i lepsze samopoczucie. Dowiedz się dlaczego…

W wyniku operacji bariatrycznej w Twoim układzie pokarmowych zachodzi wiele zmian. Po zabiegu porcje posiłków są mocno zredukowane, niekiedy nawet Twoje preferencje żywieniowe ulegają zmianie i wykluczasz cześć wcześniej spożywanych produktów. Wszystkie te czynniki powodują, że dostarczasz do organizmu mniej niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania witamin oraz minerałów. Konieczne więc staje się dostarczenie ich w formie suplementu.

Zapobiegaj, zamiast leczyć!

Zadbaj o swoje zdrowie i samopoczucie już dziś, prowadząc regularną suplementację. Nie czekaj do wystąpienia niedoborów. Niestety objawiają się one, kiedy poziomy składników odżywczych w organizmie są już bardzo niskie. Przywrócenie optymalnego poziomu wymaga wtedy leczenia, a dodatkowo musisz liczyć się ze zdrowotnymi psycho-fizycznymi konsekwencjami niedoborów.

Jakie sygnały z organizmu powinny stanowić sygnał ostrzegawczy:

  • Ospałość
  • Zmęczenie i poczucie braku energii
  • Osłabienie mięśni
  • Trudności z koncentracją i rozdrażnienie
  • Wypadanie włosów i łamliwość paznokci
  • Kurcze mięśni

Jaką suplementację wybrać?

Efektywna suplementacja to ta, która prowadzona jest długoterminowo i systematycznie, to właśnie regularność stanowi klucz do sukcesu! Badania kliniczne wskazują, że najlepiej sprawdzą się preparaty opracowane specjalnie z myślą o pacjentach bariatrycznych, których dawki odpowiadają potrzebom Twojego organizmu po konkretnym rodzaju operacji. Charakteryzują się one również wysoką wchłanialnością i przyswajalnością, a ich formuła jest dostosowana do zmienionego układu pokarmowego.

Regularna i długoterminowa suplementacja po operacji bariatrycznej stanowi podstawę zdrowia
i dobrego samopoczucia zaraz obok codziennej aktywności fizycznej oraz odpowiedniego nawodnienia. Do pełni sukcesu potrzebujesz już tylko skomponowanych pod okiem dietetyka – bariatrycznych posiłków oraz opieki specjalistów i regularnych badań. Wprowadzając zalecenia pooperacyjne kieruj się piramidą bariatryczną.

Piramida żywienia

Kluczowe stanie się dostarczenie odpowiedniego poziomu witamin oraz minerałów (w tym głównie witamin z grupy B, witamin A, D, E i K, żelaza, cynku, miedzi czy wapnia). Suplementacja po operacji bariatrycznej powinna również obejmować białko, to ten składnik odżywczy będzie stanowić połowę każdego posiłku, a jego dostarczenie na odpowiednio wysokim poziomie po operacji często staje się wręcz niemożliwe przy zmniejszonej objętości porcji. Wsparciem będzie preparat białkowy o wysokiej koncentracji protein, który wzbogaci Twoje posiłki w białko, aby rany szybciej się goiły, a Twój ubytek masy ciała był z tkanki tłuszczowej, a nie mięśniowej. Białko zapewni Ci też siłę i energię na podejmowanie codziennej aktywności fizycznej i będzie stanowić budulec dla włosów i paznokci.

mgr Joanna Doniec Dietetyk FitForMe

Osoby zainteresowane suplementacją zapraszamy do odwiedzenie strony https://fitforme.com.pl/

Porozmawiajmy!

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami - rozwiejemy wszelkie wątpliwości

Kliniki Chirurgii Mazan
Kliniki Chirurgii Mazan
Kliniki Chirurgii Mazan
Kliniki Chirurgii Mazan
Kliniki Chirurgii Mazan
Kliniki Chirurgii Mazan