Here you can change the language of the site
ul. Brzozowa 54
40-170 Katowice
Pn-Pt: 09:00 - 18:00
Sob/Nd: Nieczynne

Kliknij aby zadzwonić:

32 255 38 32

Bariatria

Bariatria Katowice - Klinika Chirurgii Mazan

Otyłość to powszechnie spotykana wśród ludzi choroba cywilizacyjna, która aktualnie stanowi jedno z największych wyzwań dla medycyny XXI wieku. Powstaje ona na wskutek nieprawidłowej diety składającej się z obfitych, nieregularnych i częstych posiłków, nieprawidłowo wybieranych składników żywieniowych zawierających konserwanty i ulepszacze oraz powstająca wskutek bardzo niskiej lub całkowicie ograniczonej aktywności fizycznej.

Z pomocą dla pacjentów z otyłością oraz nadwagą przychodzi Bariatria czyli dział medycyny zajmujący się chirurgicznym leczeniem otyłości. Jest to obecnie jedna z najbardziej efektywnych metod leczenia schorzenia, jakim jest otyłość. Ma ona na celu znaczne oraz trwałe ograniczenie pojemności żołądka poprzez zastosowanie odpowiednich technik bariatrycznych.

Bariatria: operacja zmniejszenia żołądka w Klinice chirurgii Mazan

W Klinice chirurgii Mazan specjalizujemy się w chirurgii bariatrycznej. Wyspecjalizowany zespół lekarzy, dietetyka oraz psychologa zapewni odpowiednie wsparcie dla pacjenta w drodze do utraty zbędnych kilogramów. Podczas konsultacji medycznej dobieramy najbardziej optymalną metodę zmniejszenia żołądka, na podstawie wyników badań, chorób towarzyszących i wywiadu lekarskiego.

Dostępne metody zmniejszenia żołądka w Klinice chirurgii Mazan:
  • Plikacja żołądka
  • Rękawowa resekcja żołądka
  • Wyłączenie żołądka
  • Balon żołądkowy
  • Endoskopowa Plastyka Żołądka metodą OverStitch

Poznaj wszystkie metody zmniejszenia żołądka w Klinice chirurgii Mazan.

Obejrzyj wypowiedź dr n. med. Grzegorza Kowalskiego dla Kiliniki.pl o chirurgicznym leczeniu otyłości. Dowiedz się na czym polega zabieg resekcji rękawowej żołądka.

Dla kogo jest zabieg zmniejszenia żołądka?

Zabiegi chirurgii bariatrycznej rekomendowane są głównie dla osób z BMI powyżej 40. Jednak niektórzy pacjenci z BMI powyżej 30 również kwalifikują się do zabiegu zmniejszenia żołądka. Nie wiesz ile wynosi Twój wskaźnik BMI? Możesz go łatwo obliczyć na stronie naszej kliniki. Otwórz kalkulator BMI i sprawdź swój wynik.

Na konsultacji medycznej lekarz prowadzący na podstawie wywiadu medycznego oraz wyników badań, będzie mógł wybrać najlepszą metodę zmniejszenia żołądka. Wybór metody bariatrycznej zależy od chorób towarzyszących. Nasi pacjenci mogą liczyć na pełne wsparcie dietetyka oraz psychologa.

Zapraszamy na darmowe konsultacje przedmedyczne

bariatria - leczenie otyłości

Jeśli chcesz otrzymać informację na temat zabiegów bariatrycznych, diety przed i po zabiegu zmniejszenia żołądka, poznać procedurę przygotowawczą czy po prostu upewnić się, że zabieg jest dla Ciebie – to serdecznie zapraszamy. Konsultacja jest darmowa, odbywa się z koordynatorem ds. pacjentów bariatrycznych Grażyną Dobek. Pani Grażyna jest osobą, która przebyła operację bariatryczną oraz na co dzień pracuje z otyłymi pacjentami. Rozmowa z nią pozwala rozwiać wiele wątpliwości.

Prosimy o wcześniejsze umówienie terminu. 

Skontaktuj się z koordynatorem ds. pacjentów bariatrycznych pod numerem telefonu 730 350 502.

Dlaczego my?

chirurgiczne leczenie otyłości - bariatria - certyfikat

Klinika chirurgii Mazan to jeden z nielicznych ośrodków w Polsce, który został Certyfikowanym Ośrodkiem Leczenia Otyłości. W naszej placówce pacjenci mogą liczyć na kompleksową pomoc w walce z nadprogramowymi kilogramami, które czasami mogą zagrażać ich życiu. Oprócz ingerencji chirurgicznej pacjent ma możliwość skorzystać z konsultacji dietetycznej oraz psychologicznej.

Dodatkowo w przypadku nadmiernej utraty masy ciała Klinika oferuje pomoc z zakresu chirurgii plastycznej w tzw. zabiegach postbariatrycznych, które mają na celu usunięcie nadmiaru wiotkiej oraz obwisłej skóry. Naszym głównym celem jest niesienie kompleksowej, wielopłaszczyznowej oraz długoterminowej pomocy dla pacjentów, którzy chorują na przypadłość jaką jest otyłość bądź nadwaga. Pozwoli to na rozpoczęcie nowego, zdrowszego a przede wszystkim lżejszego rozdziału w życiu.

Dowiedz się więcej o naszym zespole specjalistów w Klinice chirurgii Mazan.

Interdyscyplinarny zespół bariatryczny

dr n. med.Grzegorz Kowalski
dr n. med.Grzegorz Kowalski

Specjalista chirurgii ogólnej, onkologicznej, bariatra

dr Zbigniewazan
dr Zbigniew Mazan

Specjalista chirurgii plastycznej i ogólnej

mgr Dorota Machowska
mgr Dorota Machowska

Dietetyk

mgr Magdalena Mleczko
mgr Magdalena Mleczko

Psycholog

Grażyna Dobek
Grażyna Dobek

Administracja, koordynator ds. pacjentów bariatrycznych

Koordynator ds. pacjentów bariatrycznych

Odpowiadając na Państwa oczekiwania pragniemy poinformować, że powołaliśmy w naszej Klinice koordynatora ds. pacjentów bariatrycznych. Funkcję tą pełni pani Grażyna Dobek, która po kilku latach od zabiegu zmniejszenia żołądka, dzieli się z Państwem zdobytym doświadczeniem oraz wiedzą z zakresu leczenia otyłości. Udziela wskazówek jak przygotować się do zabiegu oraz jak bezpiecznie osiągnąć pożądany efekt terapeutyczny.

Pani Grażyna wie również na jakie trudności mogą napotkać pacjenci w kolejnych etapach terapii po zabiegu zmniejszenia żołądka, daje trafne odpowiedzi jak zwalczać kolejne kryzysy w nowym etapie życia. Zapraszamy naszych obecnych i przyszłych pacjentów do kontaktu telefonicznego.

Masz pytania odnośnie zabiegu zmniejszenia żołądka?
Zadzwoń pod numer 730 350 502.

Chcesz dowiedzieć się więcej o bariatrii?

Otyłość
Problem otyłości
Bariatria Katowice
Czym jest bariatria?
kalkulator BMI sprawdź czy masz problem z nadwagą lub otyłością
Kalkulator BMI
metody zmniejszania żołądka
Metody leczenia
Bariatria - niezbędna badania Katowice
Niezbędne badania
Bariatria przebieg leczenia Katowice
Przebieg leczenia
Bariatria koszty leczenia Katowice
Koszty leczenia
Bariatria jak wygląda przyspieszona procedura
Przyspieszona procedura bariatryczna
Bariatria - suplementacja po operacji
Suplementacja po operacji bariatrycznej
Czym jest bariatria?

Chirurgia bariatryczna to dział chirurgii zajmujący się operacyjnym leczeniem otyłości.

Na czym polega operacja bariatryczna?

Operacje bariatryczne dedykowane są osobom, u których mimo leczenia zachowawczego (diety i ćwiczenia) nie dochodzi do utraty masy ciała. Podczas operacji bariatrycznej zmniejszany jest żołądek (sposób zmniejszenia żołądka zależy od wybranej metody).

Ile kosztuje operacja zmniejszenia żołądka?

Cena zależy od wybranej techniki zmniejszenia żołądka. Na przykład balon żołądkowy to koszt od 7500-9700 zł. Plikacja żołądka to koszt około 14 tysięcy. Cena zabiegu zmniejszenia żołądka zależy od wielu czynników, w tym również od kwalifikacji zespołu bariatrycznego, który przeprowadza operację i przygotowuje pacjenta do nowego życia.

Porozmawiajmy!

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami - rozwiejemy wszelkie wątpliwości

Kliniki Chirurgii Mazan
Kliniki Chirurgii Mazan
Kliniki Chirurgii Mazan
Kliniki Chirurgii Mazan
Kliniki Chirurgii Mazan
Kliniki Chirurgii Mazan