Here you can change the language of the site
ul. Brzozowa 54
40-170 Katowice
Pn-Pt: 09:00 - 18:00
Sob/Nd: Nieczynne

Kliknij aby zadzwonić:

32 255 38 32

Nowotwory sutka – leczenie operacyjne

Nowotwory sutka – leczenie operacyjne - Klinika Chirurgii Mazan - Katowice

Ostatnie trzy dekady przyniosły w Polsce niestety dwukrotny wzrost zachorowań na nowotwory złośliwe. Kobiety najczęściej chorują na raka piersi i stanowi on nieco ponad 20 % wszystkich zachorowań na nowotwory złośliwe u kobiet. Regularne samobadanie piersi oraz okresowe kontrole lekarskie są wstanie wyłowić początek choroby dosyć wcześnie, co istotnie zwiększa szansę na powrót do zdrowia.

Co powinno nas skłonić do wizyty lekarskiej?

Są pewne symptomy, który są niepokojące, dlatego też każdorazowe ich wystąpienie, należy skonsultować z lekarzem. Oto one:

  • Asymetria piersi – faktem jest, że w sposób naturalny u większości kobiet jedna pierś jest nieco inna od drugiej. Zazwyczaj mniej lub bardziej różnią się wielkością. Niepokój powinna wzbudzić każda zmiana w obrębie ich wielkości czy kształtu
  • Wciągnięcie skóry lub brodawki sutkowej
  • Zaczerwienienie skóry
  • Jednostronny wyciek z brodawki
  • Wyczuwalny guz

Nowotwory sutka leczone są najczęściej leczeniem skojarzonym, jednak wybór metod i plan leczenia ustalany jest przez lekarza prowadzącego w konkretnym przypadku, na podstawie stopnia zaawansowania choroby nowotworowej.

Leczenie nowotworu sutka

Podstawową metodą leczenia pozostaje leczenie chirurgiczne, które im wcześniej zostanie podjęte, tym lepiej. Współcześnie jest duża tendencja do stosowania leczenia chirurgicznego oszczędzającego, co jednak nie u każdej pacjentki jest możliwe, w związku z różnym stopniem zaawansowania klinicznego choroby. Jednak w przypadku pacjentek, u których zalecana jest amputacja piersi, możliwe jest jednoczesne wykonanie rekonstrukcji piersi.

Usunięcie i rekonstrukcja piersi

W naszej klinice wykonujemy szeroki wachlarz zabiegów z zakresu chirurgicznego leczenia nowotworów sutka. Począwszy od usunięcia łagodnych zmian, poprzez zabiegi oszczędzające, aż po radykalne usunięcie piersi wraz z węzłami chłonnymi pachowymi. Wykonujemy również podskórne mastektomie z jednoczesną rekonstrukcją. Co istotne, operacje onkologiczne piersi wykonujemy przy wykorzystaniu nowoczesnej Gammakamery Lemke.

Chcesz umówić się na operację piersi w Katowicach?
Zadzwoń pod numer 691 476 095.

Powiększanie piersi Katowice
Powiększanie piersi implantami
Powiększanie piersi Katowice
Powiększanie piersi tłuszczem własnym
Lifting piersi Katowice
Lifting piersi
Redukcja piersi Katowice
Redukcja piersi
Mastektomia Katowice
Mastektomia
Rekonstrukcja piersi Katowice
Rekonstrukcja piersi

Porozmawiajmy!

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami - rozwiejemy wszelkie wątpliwości

Kliniki Chirurgii Mazan
Kliniki Chirurgii Mazan
Kliniki Chirurgii Mazan
Kliniki Chirurgii Mazan
Kliniki Chirurgii Mazan
Kliniki Chirurgii Mazan