Here you can change the language of the site
ul. Brzozowa 54
40-170 Katowice
Pn-Pt: 09:00 - 18:00
Sob/Nd: Nieczynne

Kliknij aby zadzwonić:

32 255 38 32

Korekcyjna plastyka nosa – wszystko, co powinieneś wiedzieć

plastyka nosa, operacja plastyczna nosa

Wygląd twarzy ma ogromny wpływ na nasze samopoczucie. Nos to element, na który zwracamy uwagę, gdy patrzymy na drugą osobę. Jeśli jest za duży lub krzywy, może zaburzać proporcje twarzy i negatywnie wpływać na samoocenę. Zabieg korekcyjnej plastyki nosa przeprowadza się ze względów estetycznych lub zdrowotnych. Sprawdź, na czym polega ta metoda i kiedy warto z niej skorzystać!

Na czym polega korekcyjna plastyka nosa?

Korekcyjna plastyka nosa to bezpieczny zabieg, który możesz wykonać w Klinice chirurgii Mazan w Katowicach. Operację przeprowadza doświadczony chirurg, a jej celem jest zmiana kształtu nosa i poprawa jego wyglądu. Korekta może być bardzo drobna lub może też zupełnie zmienić kształt nosa i korzystnie wpłynąć na jego funkcjonowanie. W ramach zabiegu chirurg wycina wybrane fragmenty chrząstek i modeluje je na nowo, aby usunąć defekt lub poprawić proporcje twarzy. Doświadczony specjalista może zmienić kształt czubka nosa, wielkość dziurek, ustawienie skrzydełek, a także długość i rozmiar nosa. Operacja plastyczna nosa niekiedy polega również na prostowaniu i modelowaniu przegrody, aby ułatwić pacjentowi oddychanie.

Plastyka nosa to poważny zabieg przeprowadzany w znieczuleniu ogólnym. Dlatego decyzja o poddaniu się tej procedurze medycznej nie powinna być podejmowana pod wpływem chwili. W Klinice chirurgii Mazan pracują doświadczeni specjaliści, którzy dokładnie przeanalizują Twój przypadek i przedstawią Ci dostępne rozwiązania. Na podstawie informacji uzyskanych w trakcie profesjonalnej konsultacji medycznej z łatwością podejmiesz korzystną dla siebie decyzję.

Kiedy warto rozważyć korekcyjną plastykę nosa?

Operacja nosa to zabieg, który może być przeprowadzany u pacjentów w niemal każdym wieku. Wyjątkiem są osoby, u których ten narząd jeszcze nie jest ostatecznie ukształtowany. U kobiet nos rośnie do ok. 20. roku życia, a u mężczyzn do ukończenia 25. roku życia. Najczęściej plastyka nosa jest wykonywana ze względów estetycznych. Chirurg może skorygować nosy:

  • garbate,
  • krzywe,
  • skośne,
  • za długie w stosunku do reszty twarzy,
  • z przerostem części chrzęstnej,
  • z krzywą przegrodą nosową,
  • lub nosy porozszczepowe.

Efekt zabiegu jest trwały. Po operacji pacjenci często są bardziej pewni siebie, chętniej udzielają się towarzysko i mają zdecydowanie lepsze samopoczucie. Uzyskanie prawidłowych proporcji twarzy pozytywnie wpływa na całościowy wizerunek pacjenta, a zabieg prostowania przegrody nosowej poprawia drożność nosa i wentylację zatok.

Chcesz umówić się na konsultację ws. plastyki nosa?
Zadzwoń pod numer 691 476 095.

Przebieg zabiegu i okres rekonwalescencji

Operacja plastyczna nosa wiąże się z jednodniowym pobytem w klinice. W trakcie zabiegu chirurg wykonuje cięcie w środku nosa lub przeprowadza dodatkowe cięcia u podstawy przegrody, a niekiedy także u podstawy skrzydeł nosa. Sposób wykonania zabiegu będzie uzależniony od problemu, z jakim pacjent zgłosił się do kliniki i efektów, jakie chce uzyskać. Podczas operacji chirurg może skorygować tylko jeden element lub kombinację kilku elementów.

Plastyka nosa to inwazyjny zabieg, który wymaga odpowiedniej rekonwalescencji. Po operacji nos zostaje zasetonowany, a na zewnątrz zakłada się sztywny opatrunek. Setony usuwane są już po tygodniu, a opatrunek zdejmuje się po 10 dniach. Po zabiegu nos jest obrzęknięty, a pod oczami mogą pojawić się krwiaki okularowe. Obrzęk powinien zniknąć po ok. 2 tygodniach. Natomiast całkowite gojenie trwa do 3 miesięcy, a na ostateczny efekt trzeba poczekać ok. 6 miesięcy.

Bezpośrednio po zabiegu plastyki nosa pacjent powinien ograniczyć aktywność fizyczną. Wskazane jest unikanie gwałtownych ruchów i wstrzymanie się z uprawianiem sportów przez ok. 3 miesiące. Jeśli pacjent wykaże się cierpliwością i będzie przestrzegał zaleceń lekarskich, to proces gojenia powinien przebiegać bez żadnych dodatkowych komplikacji.

Wybór odpowiedniego specjalisty

Korekcyjna plastyka nosa to poważna ingerencja w ciało. Dlatego zabieg powinien przeprowadzać doświadczony chirurg z renomowanej kliniki, która cieszy się dużym uznaniem wśród pacjentów. Taki specjalista sprawdzi Twoją motywację do wykonania zabiegu i upewni się, czy operacja nosa na pewno będzie dla Ciebie najlepszym rozwiązaniem. W Klinice chirurgii Mazan możesz liczyć na kompleksowe wsparcie lekarzy na każdym etapie realizacji procedury medycznej. Zabiegi są przeprowadzane w komfortowych i bezpiecznych warunkach oraz z zachowaniem najwyższych standardów. Prawidłowo przeprowadzona plastyka nosa znacząco minimalizuje ryzyko wystąpienia powikłań. Dlatego to ważne, aby znaleźć dobrego chirurga i ściśle stosować się do jego zaleceń. Klinka chirurgii Mazan to miejsce, w którym uzyskasz profesjonalną pomoc. W efekcie po zabiegu szybko wrócisz do normalnego funkcjonowania, a Twój nos będzie subtelny, zgrabny i proporcjonalny!

Oferta zabiegowa z zakresu chirurgii twarzy

Lifting twarzy Katowice
Lifting twarzy
Lifting szyi Katowice
Lifting szyi
Korekta powiek Katowice
Korekta powiek
Rekonstrukcja powiek Katowice
Rekonstrukcja powiek
Plastyka nosa Katowice
Korekcyjna plastyka nosa
Korekcja podbródka Katowice
Korekcja podbródka
Korekcja uszu Katowice
Korekcja uszu
Lipofilling Katowice
Lipofilling
Implanty twarzy Katowice
Implanty twarzy
Implanty twarzy Katowice
Dermabrazja
Implanty twarzy Katowice
Podniesienie brwi
Czym jest korekcyjna plastyka nosa i jakie są jej cele?

Korekcyjna plastyka nosa to zabieg chirurgiczny, którego celem jest zmiana kształtu nosa dla poprawy jego wyglądu i funkcjonowania. Może obejmować zmianę kształtu czubka nosa, wielkości dziurek, ustawienia skrzydełek, a także długości i rozmiaru nosa oraz w niektórych przypadkach również prostowanie przegrody nosowej.

Kiedy warto rozważyć korekcyjną plastykę nosa?

Korekcyjna plastyka nosa jest zalecana osobom, które chcą poprawić estetykę nosa (np. nosy garbate, krzywe, skośne, za długie) lub mają problemy zdrowotne, takie jak krzywa przegroda nosowa.

Jak wygląda przebieg zabiegu i okres rekonwalescencji po korekcyjnej plastyce nosa?

Zabieg korekcyjnej plastyki nosa przeprowadzany jest w znieczuleniu ogólnym i wymaga jednodniowego pobytu w klinice. Po operacji nos jest zasetonowany i opatrywany, a pełne gojenie trwa do 3 miesięcy. Ostateczny efekt widoczny jest po około 6 miesiącach. Pacjenci powinni ograniczyć aktywność fizyczną i przestrzegać zaleceń lekarskich w okresie rekonwalescencji.

Porozmawiajmy!

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami - rozwiejemy wszelkie wątpliwości

Kliniki Chirurgii Mazan
Kliniki Chirurgii Mazan
Kliniki Chirurgii Mazan
Kliniki Chirurgii Mazan
Kliniki Chirurgii Mazan
Kliniki Chirurgii Mazan