Korekta powiek to zabieg chirurgii plastycznej, który pozwala na usunięcie nadmiaru skóry powiek górnych. Dlaczego wykonuje się ten zabieg? Z pewnością elementem, który najbardziej przyciąga wzrok drugiej osoby w naszej twarzy, są z reguły oczy. Codziennie nawiązujemy kontakt wzrokowy z dziesiątkami ludzi i nie jest to bynajmniej pozbawione przyczyny, gdyż wiele komunikatów niewerbalnych, na których odbiór nastawione jest nasze ciało, płynie właśnie z oczu. Powieki, które chronią nasze oczy, pokrywa bardzo cienka i delikatna skóra, która niestety z wiekiem traci na jędrności. Powstawanie zmarszczek w tym obszarze wynika również z mimiki twarzy. Czym bardziej dynamiczna, tym więcej zmarszczek pojawia się w okolicach oka. Z pomocą przychodzi chirurgia plastyczna twarzy, która pozwala na usunięcie nadmiaru skóry powiek górnych.
Umów się na zabieg korekty powiek
Zadzwoń pod numer 691 476 095.
Ile kosztuje zabieg korekty powiek?
Sprawdź cennik operacji plastycznych w Klinice Chirurgii Mazan w Katowicach.
Wskazania do zabiegu korekty powiek
Zabieg ma na celu usunięcie nadmiaru skóry powiek górnych, dolnych lub obu oraz, jeśli taki defekt występuje tzw. worków nad i pod oczami, (przepuklina tłuszczyku okołogałkowego), a także ewentualnych zmarszczek wokół oczu. Zabieg niejednokrotnie ma charakter funkcjonalny, ponieważ nadmiar skóry na opadającej powiece może ograniczać pole widzenia. Korekcja powiek może więc mieć charakter estetyczny oraz zdrowotny.
Przebieg zabiegu
W przypadku korekcji powiek górnych, zabieg polega na wycięciu nadmiaru skóry powieki w kształcie osełki. Cięcia prowadzi się w fałdzie nadtarczkowym oraz powyżej tej linii. Ilość wyciętej skóry planuje się przy zamkniętych powiekach. Ranę zamyka się delikatnymi szwami.
W korekcji powiek dolnych cięcia wykonuje się poniżej linii rzęs. Odpreparowuje się zwiotczałą skórę, wycina jej nadmiar przy otwartych oczach, następnie zszywa skórę cienkimi szwami. Przy tzw. workach pod oczami lub na powiekach górnych, w okolicy wewnętrznych kątów oczu, czyli przepuklinie tłuszczyku okołogałkowego, konieczna jest jego redukcja. W przypadkach znacznego zwiotczenia brzegu powieki dolnej lub jej wywijania, konieczne jest klinowe wycięcie brzegu rzęskowego, skracające i napinające brzeg powieki dolnej lub kanopeksja. Procedura wykonywana jest w znieczuleniu miejscowym.
Przebieg pooperacyjny po zabiegu korekty powiek
Naturalnymi konsekwencjami są obrzęki, krwiaki oraz niewielka bolesność. Czasami, w pierwszych godzinach po zabiegu również zdarza się niewielkie krwawienie z brzegów ran. Dzieje się tak dlatego, ponieważ w przypadku tego zabiegu nie zakłada się opatrunków po operacji. W ciągu pierwszych dni powieki mogą być obrzęknięte, dolna powieka i zewnętrzny kąt oka mogą nie całkowicie przylegać do gałki ocznej. Objawy te ustępują zwykle w ciągu kilku kolejnych dni po zmniejszeniu się obrzęku tkanek. Po zabiegu zaleca się stosowanie wilgotnych, zimnych okładów z kwasu bornego. Szwy usuwa się po 5 do 7 dniach. Normalny wygląd uzyskuje się po około 10 dniach, całkowite gojenie trwa około miesiąca. Ostateczny efekt zabiegu należy oceniać właśnie po tym czasie.
Chcesz umówić się na korektę powiek?
Zadzwoń pod numer 691 476 095.
Oferta zabiegowa z zakresu chirurgii twarzy
Korekcja górnych powiek polega na wycięciu nadmiaru skóry powieki w kształcie osełki oraz zamknięciu rany delikatnymi szwami. Nacięcia wykonywane są w fałdzie nadtarczkowym oraz powyżej tej linii.
Korekcja dolnych powiek polega na wycięciu nadmiaru zwiotczałej skóry poniżej linii rzęs i zszyciu skóry cienkimi szwami.
Ceny korekty powiek, w zależności od zakresu działania wahają się od 6 do 20 tysięcy złotych.
W ciągu pierwszych dni od wykonania zabiegu może wystąpić obrzęk, dolna powieka i zewnętrzny kąt oka mogą nie przylegać całkowicie do gałki ocznej. Objawy te ustępują po kilku dniach. Szwy usuwane są po 5-7 dniach, zaś całkowite wygojenie potrwa około miesiąca.