Here you can change the language of the site
ul. Brzozowa 54
40-170 Katowice
Pn-Pt: 09:00 - 18:00
Sob/Nd: Nieczynne

Kliknij aby zadzwonić:

32 255 38 32
Plastyka nosa Katowice - Klinika chirurgii Mazan

Zabieg korekcji nosa wykonuje się ze względów estetycznych i/lub zdrowotnych. Wygląd nosa można poprawić lub zupełnie zmienić. Najczęściej koryguje się nosy: garbate, krzywe, skośne, wysokie, wiszące, długie, z przerostem części chrzęstnej, siodełkowate, z krzywą przegrodą nosa, sporadycznie nosy porozszczepowe. Można zmieniać kształt czubka, ustawienie skrzydełek czy wielkość dziurek nosa lub całkowicie zmienić kształt, długość i rozmiary nosa. U pacjentów z niedrożnością nosa i trudnościami z oddychaniem wykonuje się zabieg prostowania lub modelowania przegrody.

Umów się na operację plastyczną nosa
Zadzwoń pod numer 691 476 095.

Ile kosztuje zabieg plastyki nosa?
Sprawdź cennik operacji plastycznych w Klinice Chirurgii Mazan w Katowicach.

Przebieg zabiegu plastyki nosa

W zależności od potrzeby, cięcia przeprowadza się jedynie w środku nosa lub dodaje się cięcie u podstawy przegrody czy skrzydeł nosa, korygując części chrzęstne, kostne, przegrodę, małżowiny nosowe, skrzydła nosa lub kombinacje tych elementów. Pacjent operowany jest w znieczuleniu ogólnym, dlatego wymagany jest pobyt jednodniowy w klinice.

Przebieg pooperacyjny

Po zabiegu nos zostaje zasetonowany (natłuszczone tasiemki uciskają na śluzówki z uszkodzonymi naczyniami i podpierają szkielet chrzęstno-kostny nosa).

Na zewnątrz zakłada się sztywny opatrunek (gipsowy, z tworzywa sztucznego lub metalowy), który ma na celu unieruchomienie i wymodelowanie nosa. Setony usuwane są po tygodniu, opatrunek po 10 dniach. W tym czasie wykonuje się trzy opatrunki.

Po zdjęciu opatrunku nos jest w różnym stopniu obrzęknięty. Pod oczami często są krwiaki okularowe, które ustępują po ok 2-3 tygodniach.

Po zabiegu mogą wystąpić powikłania wczesne: uporczywe krwawienie, krwotok, wpadnięcie setonu do gardła, infekcja, zropienie nosa oraz powikłania późne: skrzywienie nosa lub powstanie wewnętrznych blizn przerostowych.

dr Zbigniew Mazan chirurg plastyczny Katowice
dr Zbigniew Mazan

Właściciel kliniki, specjalista chirurgii plastycznej i chirurgii ogólnej

Efekty po zabiegu plastyki nosa

Normalny wygląd twarzy uzyskuje się po około 2 tygodniach, całkowite gojenie trwa około 3 miesiące. Ostateczny kształt nos uzyskuje najwcześniej po upływie pół roku. W okresie pooperacyjnym (około 4 tygodni) wskazane jest ograniczenie aktywności fizycznej: unikanie gwałtownych ruchów, wysiłków oraz ograniczenie aktywności fizycznej. Sporty wyczynowe można uprawiać po 3 miesiącach.

Umów się na operację plastyczną nosa
Zadzwoń pod numer 691 476 095.

Oferta zabiegowa z zakresu chirurgii twarzy

Lifting twarzy Katowice
Lifting twarzy
Lifting szyi Katowice
Lifting szyi
Korekta powiek Katowice
Korekta powiek
Rekonstrukcja powiek Katowice
Rekonstrukcja powiek
Plastyka nosa Katowice
Korekcyjna plastyka nosa
Korekcja podbródka Katowice
Korekcja podbródka
Korekcja uszu Katowice
Korekcja uszu
Lipofilling Katowice
Lipofilling
Implanty twarzy Katowice
Implanty twarzy
Implanty twarzy Katowice
Dermabrazja
Implanty twarzy Katowice
Podniesienie brwi
Jak przebiega zabieg plastyki nosa?

Zabieg będzie się różnił w zależności od potrzeb pacjenta. Cięcia mogą być przeprowadzane wyłącznie w środku nosa lub również w innych częściach, np. skrzydeł nosa czy przegrody. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym, dlatego trzeba się przygotować na jednodniowy pobyt w klinice.

Ile kosztuje operacja plastyczna nosa?

Koszt operacji plastycznej nosa waha się w zależności od stopnia przeprowadzanych zmian. Cena zabiegu wynosi od 8 tysięcy złotych.

Kiedy widoczne są efekty plastyki nosa?

Na ostateczny efekt operacji plastycznej nosa trzeba czekać najkrócej około pół roku.

Porozmawiajmy!

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami - rozwiejemy wszelkie wątpliwości

Kliniki Chirurgii Mazan
Kliniki Chirurgii Mazan
Kliniki Chirurgii Mazan
Kliniki Chirurgii Mazan
Kliniki Chirurgii Mazan
Kliniki Chirurgii Mazan