Here you can change the language of the site
ul. Brzozowa 54
40-170 Katowice
Pn-Pt: 09:00 - 18:00
Sob/Nd: Nieczynne

Kliknij aby zadzwonić:

32 255 38 32

Karmienie piersią po operacji powiększenia biustu

Karmienie piersią po operacji powiększenia biustu - Klinika Chirurgii Mazan - Katowice

Piersi są niewątpliwie jednym z symboli kobiecości, a panie marzą o tym, by były one idealne. Kobiety które nie są usatysfakcjonowane wyglądem swojego biustu, często decydują się na operacyjną korekcję, gdyż jest to rozwiązanie prowadzące do znacznego podniesienia komfortu życia. Do zdecydowanie najczęstszych zabiegów, należy powiększanie piersi z wykorzystaniem implantów.

Pytanie zadawane przez wiele kobiet: implanty piersi a karmienie dziecka

Duży odsetek kobiet decydujących się na zastosowanie implantów piersi nie rodziła jeszcze, jednak zdecydowana większość z nich planuje w przyszłości zostać matką. Z tego powodu naturalnie pojawia się pytanie o to, czy po operacji powiększenia biustu możliwe będzie naturalne karmienie dziecka. To pytanie nie pojawia się bez przyczyny, gdyż współcześnie posiadamy bardzo dużą wiedzę na temat walorów karmienia piersią, co skłania świadome pacjentki do tego, by rozważać ewentualny zabieg, również w kontekście późniejszego macierzyństwa.

Zabieg chirurgiczny powiększania piersi implantami a laktacja

Zacznijmy od tego, że chirurg podczas operacji może dokonać nacięcia w jednej z kilku określonych lokalizacji. Jedna z nich mieści się w okolicy otoczki brodawki sutkowej i to w jej przypadku, choć zupełnie niepotrzebnie, pojawia się najwięcej niepokoju.

Wbrew obiegowym opiniom, nacięcie wykonywane w sąsiedztwie otoczki brodawki sutkowej, nie jest obarczone znacząco większym ryzykiem osłabienia funkcji sutka. Przebieg struktur istotnych dla karmienia piersią jest znany chirurgowi i choć nie jest on ich w stanie dostrzec przez skórę, to jednak ma on możliwość dokonania nacięcia i przeprowadzenia implantacji bez ich naruszenia.

Trzeba tutaj dodać, że minimalne ryzyko uszkodzenia struktur odpowiedzialnych za laktację istnieje zawsze, ponieważ mamy do czynienia z zabiegiem chirurgicznym, jednak doświadczenie dobrego chirurga plastycznego, pozwala na minimalizację tego ryzyka do znikomej wręcz wartości.

dr Zbigniew Mazan chirurg plastyczny Katowice
dr Zbigniew Mazan

Właściciel kliniki, specjalista chirurgii plastycznej i chirurgii ogólnej

Bardzo niewielkie jest również ryzyko uszkodzenia kanałów mlecznych podczas procesu powstawania blizn. Trzeba przy tej okazji dodać, że powyższe uszkodzenia nie są nieodwracalne i jeśli już mają miejsce, to z czasem dochodzi do ich regeneracji, w wyniku naturalnie przebiegających procesów naprawczych.

Wypełnienie implantu piersi a jakość mleka matki

Drugą często pojawiającą się wątpliwością jest to, czy wypełnienie implantu może przedostać się do mleka? W tym przypadku również można spać spokojnie. Wypełnienie nie przedostaje się do tkanek, ani tym samym do krwiobiegu, nie ma zatem możliwości, aby substancja którą wypełniony jest implant, mogła przeniknąć do mleka matki. Natomiast samo umiejscowienie implantu, jakie stosuje się obecnie, powoduje że również okres ciąży przebiega bez najmniejszych problemów.

Zatem czy karmienie piersią po zabiegu powiększenia piersi jest możliwe? Oczywiście że tak, a w większości przypadków przebiega równie bezproblemowo, co u kobiet bez wszczepionych implantów.

Chcesz dowiedzieć się więcej o chirurgii piersi w Katowicach?
Zadzwoń pod numer 691 476 095.

Powiększanie piersi Katowice
Powiększanie piersi implantami
Powiększanie piersi Katowice
Powiększanie piersi tłuszczem własnym
Lifting piersi Katowice
Lifting piersi
Redukcja piersi Katowice
Redukcja piersi
Mastektomia Katowice
Mastektomia
Rekonstrukcja piersi Katowice
Rekonstrukcja piersi

Porozmawiajmy!

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami - rozwiejemy wszelkie wątpliwości

Kliniki Chirurgii Mazan
Kliniki Chirurgii Mazan
Kliniki Chirurgii Mazan
Kliniki Chirurgii Mazan
Kliniki Chirurgii Mazan
Kliniki Chirurgii Mazan