Here you can change the language of the site
ul. Brzozowa 54
40-170 Katowice
Pn-Pt: 09:00 - 18:00
Sob/Nd: Nieczynne

Kliknij aby zadzwonić:

32 255 38 32

Operacje onkologiczne piersi

Operacje onkologiczne piersi - Klinika Chirurgii Mazan - Katowice, chirurgia onkologiczna

Niestety szereg czynników środowiskowych powoduje, że aktualnie obserwujemy znaczący wzrost problemów natury onkologicznej. Konsekwencją tego wzrostu mogą być opóźnienia w realizacji optymalnej terapii medycznej. Dlatego coraz więcej pacjentów decyduje się na operacje onkologiczne w prywatnych klinikach, które niejednokrotnie potrafią zaoferować znacznie krótsze terminy oczekiwania niż szpitale publiczne.

Czas – niezwykle ważny czynnik

W przypadku nowotworów złośliwych ważnym czynnikiem jest czas. Guzy powinny zostać usunięte jak najszybciej, aby zminimalizować ryzyko przerzutów lub naciekania na inne tkanki. Chirurgia onkologiczna pozwala obecnie bardzo precyzyjnie usunąć zmiany nowotworowe, lecz do operacji musi dojść w możliwie najkrótszym terminie. Wśród zabiegów wycelowanych w nowotwory piersi, najczęściej realizowane są następujące procedury.

Usunięcie guzów łagodnych

Wśród łagodnych zmian możemy wyróżnić: gruczolakowłókniaki, torbiele oraz brodawczaki. Zazwyczaj są to guzy małych rozmiarów, które nie wymagają skomplikowanych operacji. Zmiany typu łagodnego rosną powoli, a co za tym idzie nie zmieniają wyglądu piersi. Podczas badania można wyraźnie wyczuć, że są przesuwalne względem pozostałych tkanek. Usuwane są z reguły w znieczuleniu miejscowym. Większość nowotworów wykrywanych w piersiach ma charakter łagodny.

Kwadrantektomie i szerokie wycięcie guzów

Dwa rodzaje operacji oszczędzających piersi, których celem jest usunięcie nowotworów złośliwych. Oba zabiegi polegają na wycięciu guza wraz z pewnym marginesem tkanek otaczających. Kwadrantektomie charakteryzują się większym marginesem. Oszczędzające operacje onkologiczne eliminują konieczność usuwania całej piersi oraz są cenione za końcowe efekty kosmetyczne. Wymienione metody są rekomendowane, gdy zmiana jest pojedyncza i dobrze ograniczona. Pozwalają one na skuteczne zatrzymanie rozwoju nowotworu na etapie miejscowym.

Radykalne usunięcie piersi z usunięciem węzłów pachowych

W trudnych przypadkach niestety metody oszczędzające mogą okazać się zbyt ryzykowne. Wtedy rekomendowane jest radykalne usunięcie piersi z usunięciem węzłów pachowych. Metoda ta stosowana jest w przypadku raka piersi, który nie stał się jeszcze sprawcą odległych przerzutów. Całkowite usunięcie piersi może zostać przeprowadzone metodą gwarantującą oszczędzenie skóry. Zabieg jest również znany pod nazwą mastektomia.

Chcesz dowiedzieć się więcej o usunięciu i rekonstrukcji piersi w Katowicach?
Zadzwoń pod numer 691 476 095.

Podskórne mastektomie z jednoczesną rekonstrukcją

Zabiegi, które pozwalają na natychmiastową rekonstrukcję piersi. Dzięki temu, pacjentka unika stresującego doświadczenia związanego z całkowitym brakiem jednej piersi. W trakcie mastektomii odtworzenie jest łatwiejsze, ponieważ chirurg może wszczepić implant pod płat skóry pozostały po usunięciu gruczołu. Podczas rekonstrukcji stosowane są protezy silikonowe.

Klinika Mazan z Katowic stosuje Gammakamerę Lemkę, która jest bardzo skutecznym narzędziem nowoczesnej chirurgii onkologicznej. Czas oczekiwania na zabieg jest krótszy niż w placówkach publicznych. Operacje onkologiczne dla pacjentek z rakiem piersi wykonywane są w Klinice od lat, dlatego została wyposażona w specjalistyczny sprzęt najnowszych generacji, potrzebny do bezpiecznego i skutecznego realizowania tego typu procedur medycznych.

Mastektomia Katowice
Mastektomia
Rekonstrukcja piersi Katowice
Rekonstrukcja piersi

Porozmawiajmy!

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami - rozwiejemy wszelkie wątpliwości

Kliniki Chirurgii Mazan
Kliniki Chirurgii Mazan
Kliniki Chirurgii Mazan
Kliniki Chirurgii Mazan
Kliniki Chirurgii Mazan
Kliniki Chirurgii Mazan