Here you can change the language of the site
ul. Brzozowa 54
40-170 Katowice
Pn-Pt: 09:00 - 18:00
Sob/Nd: Nieczynne

Kliknij aby zadzwonić:

32 255 38 32

Implanty twarzy

Czym są implanty twarzy? - Klinika Chirurgii Mazan - Katowice

Wyraz twarzy dla większości osób jest niezwykle ważny. Problem mogą być zapadnięte policzki, brak widocznych kości policzkowych, zbyt ostre rysy twarzy, źle wykształcony kontur, lub uraz twarzy. Implanty twarzy służą do rekonstrukcji, powiększania oraz odmładzania poszczególnych elementów.

Dzięki implantom twarzy możemy:

 • uzyskać równowagę w rysach twarzy
 • skorygować zapadnięte policzki
 • uwypuklić kości policzkowe
 • skorygować cofniętą brodę
 • skorygować niedorozwój żuchwy
 • uzyskać proporcjonalny, symetryczny wygląd twarzy
 • odmłodzić twarz dzięki napięciu skóry na implantach

Operację modelowania twarzy implantami można połączyć z innymi zabiegami, np. z liftingiem czoła, liftingiem twarzy, korektą powiek.

Rodzaje implantów

Dostępne są różne linie i rodzaje implantów, które są wykorzystywane zarówno w chirurgii estetycznej jak i zabiegach rekonstrukcyjnych. Produkowane są z różnych materiałów, w szerokim wyborze rozmiarów i kształtów, dodatkowo można je jeszcze przycinać w zależności od potrzeby. Implanty są dopasowane do: policzków, nosa, brody i szczęki.

Implanty twarzy – przebieg zabiegu

Przebieg implantacji jest podobny dla wszystkich części twarzy. Polega na wykonaniu małego nacięcia, w niewidocznym miejscu, w pobliżu miejsca gdzie ma być umieszczony implant. Najczęściej są to: wnętrze jamy ustnej na linii dziąseł, dolna powieka, lub bruzda podbródka. Następnie tworzy się kieszeń i umieszcza w niej implant. Po zakończeniu implantacji zszywa się nacięcie i zakłada opatrunek. Operacja modelowania kształtu twarzy może być łączona np. z liftingiem czoła, twarzy, korektą powiek. Implanty policzków można wprowadzić wtedy przez nacięcia wykonane do liftingu.

Chcesz umówić się na konsultację z chirurgiem plastycznym?
Zadzwoń pod numer 691 476 095.

Implanty twarzy – przebieg pooperacyjny

Po zabiegu na twarzy pojawi się zaczerwienienie, zasinienie i obrzęk, który w przypadku niektórych miejsc, np. szczęki lub żuchwy, może utrzymywać się długo maskując efekt zabiegu. Okres rekonwalescencji trwa około 7 do 10 dni. W tym czasie miejsce zabiegu należy okładać zimnymi okładami.

Przez okres do 7 dni należy ograniczyć wykonywanie ruchów mimicznych, stosować dietę papkowatą i półpłynną, nie należy się też pochylać. Przez kilka dni gryzienie i przeżuwanie może być utrudnione.

Jeśli cięcia były umiejscowione w obrębie jamy ustnej, nie należy myć zębów szczoteczką a po każdym posiłku należy płukać jamę ustną specjalistycznymi płynami dezynfekcyjnymi.

Szwy zostaną usunięte po zrośnięciu się śluzówki lub skóry, najczęściej po 7 dniach. Szwy rozpuszczalne ulegają rozpuszczeniu najwcześniej po 10 dniach.

dr Zbigniew Mazan chirurg plastyczny Katowice
dr Zbigniew Mazan

Właściciel kliniki, specjalista chirurgii plastycznej i chirurgii ogólnej

Chcesz umówić się na konsultację z chirurgiem plastycznym?
Zadzwoń pod numer 691 476 095.

Możliwe powikłania

Teoretycznie, jak przy każdym zabiegu, może dojść do powstania powikłań. Problemy przy implantacji zdarzają się rzadko. Pacjenci powinni być poinformowani o możliwości ich wystąpienia. Bezwzględne przestrzeganie zaleceń operatora pozwala na ich uniknięcie. Do najczęściej opisywanych należy przesunięcie implantu (w takich przypadkach potrzebna jest operacja korygująca) oraz infekcja (konieczna jest wtedy dłuższa kuracja antybiotykowa oraz może być konieczne czasowe usunięcie implantu). Przez kilka dni po zabiegu pacjent profilaktycznie stosuje antybiotyk.

Znieczulenie

Operacja implantacji wkładek z elastomeru silikonowego lub Gore-Texu, trwa od 45 minut do 2 godzin i wykonywana jest w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym.

Warunki przeprowadzenia operacji

Warunkiem koniecznym do przeprowadzenia zabiegu jest dobry, ogólny stan zdrowia, prawidłowe wyniki podstawowych badań laboratoryjnych. Bezwzględnymi przeciwwskazaniami do zabiegu są: skazy naczyniowe i zaburzenia krzepliwości, nieuregulowane nadciśnienie tętnicze, nieuregulowana cukrzyca, infekcja ropna skóry i śluzówek, opryszczka, u kobiet ciąża.

Wymagane badania

  w przypadkach zaburzeń krzepliwości krwi:

  • badanie czasu krwawienia i krzepnięcia krwi
  • morfologia

  Jeśli zabieg wykonany będzie w znieczuleniu ogólnym:

  • elektrolity
  • próby wątrobowe
  • poziom glukozy w surowicy i kreatyniny

Czas pozostawania w klinice/Absencja

Po zabiegu w znieczuleniu miejscowym pacjent może udać się do domu pod opieką osoby towarzyszącej, po zabiegu w znieczuleniu ogólnym, czas przebywania w klinice wynosi zwykle do 1 dobę. Absencja wynosi zwykle około 7 dni.

Chcesz umówić się na konsultację z chirurgiem plastycznym?
Zadzwoń pod numer 691 476 095.

Oferta zabiegowa z zakresu chirurgii twarzy

Lifting twarzy Katowice
Lifting twarzy
Lifting szyi Katowice
Lifting szyi
Korekta powiek Katowice
Korekta powiek
Rekonstrukcja powiek Katowice
Rekonstrukcja powiek
Plastyka nosa Katowice
Korekcyjna plastyka nosa
Korekcja podbródka Katowice
Korekcja podbródka
Korekcja uszu Katowice
Korekcja uszu
Lipofilling Katowice
Lipofilling
Implanty twarzy Katowice
Implanty twarzy
Implanty twarzy Katowice
Dermabrazja
Implanty twarzy Katowice
Podniesienie brwi

Porozmawiajmy!

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami - rozwiejemy wszelkie wątpliwości

Kliniki Chirurgii Mazan
Kliniki Chirurgii Mazan
Kliniki Chirurgii Mazan
Kliniki Chirurgii Mazan
Kliniki Chirurgii Mazan
Kliniki Chirurgii Mazan