Here you can change the language of the site
ul. Brzozowa 54
40-170 Katowice
Pn-Pt: 09:00 - 18:00
Sob/Nd: Nieczynne

Kliknij aby zadzwonić:

32 255 38 32

Kiedy zdecydować się na lifting twarzy?

Kiedy zdecydować się na lifting twarzy? - Klinika Chirurgii Mazan - Katowice

Lifting twarzy jest wciąż jednym z popularniejszych zabiegów chirurgii plastycznej i trzeba przyznać, że średnia wieku pacjentów decydujących się na to rozwiązanie, jest coraz niższa.

Na czym polega ten zabieg?

Otóż starzejąca się skóra twarzy, traci swoją elastyczność i odpowiednie napięcie. W wyniku starzenia się organizmu, zmienia się zatem również owal twarzy. Lifting pozwala pozbyć się nadmiaru skóry i przywrócić jej odpowiednie napięcie. Przy tej okazji redukowana jest część zmarszczek np. tych na szyi oraz spłycone zostają te, które powstały z czasem w dolnych partiach twarzy. Podczas zabiegu usuwany jest zatem nadmiar skóry, a owal twarzy zostaje na nowo wymodelowany, tak by dana osoba zyskała wyraźnie młodszy wygląd.

Kiedy zdecydować się na zabieg?

To kiedy zdecydujemy się na lifting twarzy jest sprawą dość indywidualną. Starzejemy się bowiem w różnym tempie. Często na lifting zgłaszają się już pacjenci po 40. roku życia, którzy dostrzegają nieakceptowalne przez nich oznaki starzenia się na swojej twarzy. Stanowczo warto w pierwszej kolejności skorzystać z zabiegów medycyny estetycznej, które są bardzo skuteczne i zdecydowanie mniej inwazyjne. Można przy ich użyciu uzyskać naprawdę spektakularne efekty.

Są jednak przypadki, w których nawet bardzo młode, bo 40-letnie osoby nie są w pełni zadowolone z odmładzającego efektu zabiegów medycyny estetycznej i oczekują znacznie silniejszego rezultatu. W przypadku takich pacjentów, oczywiście lifting jest dobrym rozwiązaniem, ponieważ pozwala uzyskać pożądany efekt.

Porozmawiajmy!

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami - rozwiejemy wszelkie wątpliwości

Kliniki Chirurgii Mazan
Kliniki Chirurgii Mazan
Kliniki Chirurgii Mazan
Kliniki Chirurgii Mazan
Kliniki Chirurgii Mazan
Kliniki Chirurgii Mazan