Elementem, który najbardziej przyciąga wzrok drugiej osoby w naszej twarzy, są z reguły oczy. Codziennie nawiązujemy kontakt wzrokowy z dziesiątkami ludzi i nie jest to bynajmniej pozbawione przyczyny, gdyż wiele komunikatów niewerbalnych, na których odbiór nastawione jest nasze ciało, płynie właśnie z oczu.
Nasze powieki a zabieg korekcji opadających powiek
Powieki, które chronią nasze oczy, pokrywa bardzo cienka i delikatna skóra, która niestety z wiekiem traci na jędrności. Powstawanie zmarszczek w tym obszarze wynika również z mimiki twarzy. Czym bardziej dynamiczna, tym więcej zmarszczek pojawia się w okolicach oka i na powiekach. Utracona jędrność powieki sprawia, że opada ona, co często również oprócz tego że stanowi defekt wizualny oka, to jeszcze pogarsza widzenie w skutek ograniczania pola widzenia. Z uwagi na to traktujemy często chirurgiczną korektę powiek nie tylko w charakterze zabiegu poprawiającego wygląd, ale także zwiększającego komfort życia pod kątem zdrowotnym.
Zabieg chirurgii plastycznej: korekta opadającej powieki
Korekcja powiek górnych przebiega w ten sposób, iż chirurg wycina nadmiar skóry powieki, w charakterystycznym kształcie osełki. Ilość skóry, którą należy usunąć podczas zabiegu określa się przy zamkniętych powiekach. Cięcie w tym przypadku przeprowadza się w fałdzie nadtarczkowym oraz powyżej tejże linii.
W przypadku korekcji powiek dolnych cięcia dokonuje się poniżej linii rzęs. To co może nas zaskoczyć, a jest całkowicie prawidłowym elementem procedury pooperacyjnej to brak opatrunku. Zupełnie naturalnym są także obrzęki, krwiaki i nieznaczna bolesność. Nie jest również odstępstwem od normy niewielkie krwawienie z krawędzi ran pooperacyjnych.
Czas wykluczenia z codziennych obowiązków, potrzebny na rekonwalescencję po zabiegu to przeciętnie 7 dni. Aby proces gojenia przebiegał bez komplikacji, ważne jest jednak by stosować się ściśle do tego, co zaleci nam lekarz.