Here you can change the language of the site
ul. Brzozowa 54
40-170 Katowice
Pn-Pt: 09:00 - 18:00
Sob/Nd: Nieczynne

Kliknij aby zadzwonić:

32 255 38 32

Wzmacniamy kompetencje – o współpracy kosmetologa i lekarza medycyny estetycznej

medycyna estetyczna, klinika chirurgii mazan

W kulcie piękna i młodości nie ma niczego złego, pod warunkiem, że dbałość o siebie oznacza także troskę o: jakość życia, badania profilaktyczne, codzienną dawkę ruchu, aktywność umysłową, zdrowie i dobre samopoczucie.  Granice młodości stale się przesuwają. Według badań na ogół czujemy się o 10 lat młodsi, niż wskazywałaby na to metryka. Tacy są dzisiejsi 40-to i 50-cio latkowie. To także klienci naszej kliniki. Dla Was w lutym otwieramy nowy gabinet kosmetologiczny i zwiększamy częstotliwość wizyt lekarza specjalisty z zakresu medycyny estetycznej.

Najlepiej uzupełniać kompetencje i działać na korzyść pacjenta, osiągając, w możliwie najkrótszym czasie, najlepsze i najtrwalsze dla niego efekty, mieszczące się w założonym przez niego budżecie – uważa dr Magdalena Świder, specjalista medycyny estetycznej w Klinice chirurgii Mazan.  – Działając zespołowo zapewniamy szeroki zakres usług i bezpieczeństwo naszym pacjentom. Stosujemy jasny podział kompetencji. Plan leczenia oparty o 5 aspektów oceny  struktur twarzy, odtwarzanie jej objętości, zabiegi z użyciem igły, takie jak: neuromodulator ( botoks), stymulatory tkankowe czy nici liftingujące to domena lekarza medycyny estetycznej. Pierwsza pomoc dla skóry, poprawa jakości powierzchownych partii skóry  i przygotowanie pacjenta do bardziej inwazyjnych zabiegów to zakres pracy kosmetologa – wylicza dr Świder.

dr Magdalena Świder medycyna estetyczna
dr Magdalena Świder

Specjalista medycyny estetycznej

Praktyką w Klinice chirurgii Mazan jest międzyzespołowe planowanie opieki nad pacjentem. Znajdujemy miejsce dla obu profesji dzięki czemu możemy zaoferować pacjentowi kilka dostępnych opcji. – Polecam pacjentom usługi kosmetologiczne, a kosmetolog poleca zabiegi medycyny estetycznej, bo jedno drugiego nie zastąpi. – zapewnia dr Magdalena Świder.

Co więcej zabiegi kosmetologiczne pomagają przygotować skórę do zabiegów medycyny estetycznej i uzyskać lepszy efekt utrzymując go na dłużej. Doskonałym przykładem jest wykonanie w pierwszej kolejności peelingu chemicznego. Dzięki nim złuszczymy martwy naskórek co nie tylko wpłynie na przyspieszenie odnowy skóry, ale także na jej stymulację. Doskonale przygotuje to skórę do podania toksyny botulinowej lub do wykonania zabiegu mezoterapii, która stanowi głębszą rewitalizację.

Jak dodaje dr Magdalena Świder, – również termolifting skóry za pomocą urządzeń z falą radiową lub podczerwienią może stanowić pierwszy krok do zabiegów wolumetrycznych lub stymulujących własne mechanizmy skóry do wytwarzania kolagenu (np. zastosowanie kwasu L- polimlekowego).

Medycyna Estetyczna w Klinice chirurgii Mazan

W Klinice chirurgii Mazan oferujemy szeroki wachlarz zabiegów z zakresu medycyny estetycznej, które przeprowadza certyfikowany trener GAIN – dr Magdalena Świder. We wszystkich wykonywanych u nas zabiegach wykorzystujemy najlepsze metody, preparaty oraz najnowszej generacji urządzenia. Wykonujemy zabiegi medycyny estetycznej z użyciem neuromodulatorów, kwasu hialuronowego, kolagenu czy silnego stymulatora fibroblastów  – kwasu L- polimlekowego. W ofercie znajdują się również zabiegi wygładzające i odżywiające skórę – np. mezoterapia i zastosowanie skinboosterów.

Maksimum korzyści dla pacjenta

Dzięki współpracy kosmetologa i lekarza medycyny estetycznej mamy większe możliwości, aby wesprzeć naszych pacjentów w drodze do lepszego wyglądu i jakości ich skóry.

Wiemy, na jakich produktach pracuje kosmetolog, a na jakich lekarz. Dzięki temu potrafimy uzupełniać nasze terapie, przewidywać możliwe reakcje pozabiegowe i ocenić skuteczność danego planu kuracji.  W centrum naszego zainteresowania pozostaje pacjent, jego bezpieczeństwo i satysfakcja z uzyskanych efektów  – podsumowuje dr Magdalena Świder, która od lutego zwiększa swój zakres współpracy z Kliniką chirurgii Mazan przyjmując pacjentki już nie dwa, a teraz cztery razy w tygodniu.

Jakie są korzyści wynikające z takiej współpracy?

Współpraca kosmetologa i lekarza medycyny estetycznej przynosi liczne korzyści, takie jak kompleksowa analiza stanu skóry, personalizowany plan pielęgnacji i zabiegów, optymalne wykorzystanie różnorodnych metod i technik, a także maksymalizacja efektów estetycznych.

Jakie usługi oferuje kosmetolog w ramach tej współpracy?

Kosmetolog w ramach współpracy oferuje szereg usług z zakresu pielęgnacji skóry, takich jak zabiegi nawilżające, oczyszczające, złuszczające, czy też zabiegi poprawiające koloryt skóry i redukujące drobne niedoskonałości.

Jakie zabiegi estetyczne są przeprowadzane przez lekarza medycyny estetycznej?

Lekarz medycyny estetycznej w ramach współpracy wykonuje różnorodne zabiegi, takie jak wypełnianie zmarszczek, mezoterapia, toksyna botulinowa, czy też modelowanie konturów twarzy.

Chcesz dowiedzieć się więcej o zabiegach medycyny estetycznej w Katowicach?
Zadzwoń pod numer 691 476 095.

Porozmawiajmy!

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami - rozwiejemy wszelkie wątpliwości

Kliniki Chirurgii Mazan
Kliniki Chirurgii Mazan
Kliniki Chirurgii Mazan
Kliniki Chirurgii Mazan
Kliniki Chirurgii Mazan
Kliniki Chirurgii Mazan