Here you can change the language of the site
ul. Brzozowa 54
40-170 Katowice
Pn-Pt: 09:00 - 18:00
Sob/Nd: Nieczynne

Kliknij aby zadzwonić:

32 255 38 32

Webinar: Alternatywa tradycyjnej bariatrii – Endoskopowe Zmniejszenie Żołądka

webinar alternatywa dla tradycyjnej bariatrii - endoskopowe zmniejszenie żołądka

Jako jeden z topowych Ośrodków Leczenia Otyłości w Polsce, wiemy jak ważna jest edukacja w kwestii zdrowego trybu życia. Jednak zdarzają się sytuację, gdzie dieta oraz ćwiczenia to za mało, aby pacjent mógł zrzucić zbędne kilogramy i poprawić swój stan zdrowia. Czy jedynym sposobem jest tradycyjna chirurgia zmniejszenie żołądka, czy może są inne – mniej inwazyjne alternatywy?

Weź udział w webinarze na temat Endoskopowego Zmniejszenie Żołądka

Wykorzystanie endoskopu podczas zabiegu zmniejszenia żołądka, pozwala na przeprowadzenie zabiegów bariatrycznych, które nie są tak inwazyjne, jak tradycyjne operacje zmniejszenia żołądka.

O alternatywnych metodach zmniejszenia żołądka opowie Pan dr n. med. Sebastian Kwiatek. Odwiedź i polub nasz fanpage Klinika Chirurgii Mazan, aby nie przegapić webinaru.

Kiedy odbędzie się webinar?

Sprawdź o czym będzie mowa na webinarze.

Webinar: alternatywy do tradycyjnych zabiegów zmniejszenia żołądka – Balon Żołądkowy i OverStitch

Podczas webinaru Pan dr n. med. Sebastian Kwiatek opowie na czym polega endoskopowe zmniejszenie żołądka, kto kwalifikuje się do takiego zabiegu oraz kiedy są wskazania do jego wykonania.

Co warto wiedzieć przed webinarem?

Po krótce omówimy dwa najważniejsze pojęcia, o których więcej opowie Pan dr n. med. Sebastian Kwiatek.

OverStitch to innowacyjna metoda endoskopowej plastyki żołądka, która jest w pełni odwracalna i nie pozostawia blizn na ciele (powłoce jamy brzusznej). Przez usta do żołądka wprowadzany jest endoskop z systemem szyjącym OverStitch, za pomocą którego zmniejszany jest żołądek. Ze wzglądu na skrócony czas rekonwalescencji, a także minimalne ryzyko wystąpienia powikłań związanych z zabiegiem bariatrycznym, wzbudza spore zainteresowanie wśród pacjentów z otyłością olbrzymią.

Balon żołądkowy to jedna z najnowszych i nieinwazyjnych metod zmniejszenia żołądka. Za pomocą endoskopu przez usta do żołądka wprowadzany jest specjalny balon, który następnie wypełnia się solą fizjologiczną. Dzięki swojej objętości zmniejsza żołądek i powoduje uczucie sytości. Balon pozostaje w żołądku od 6 do 12 miesięcy.

Zapraszamy do wzięcia udziału w Webinarze.

Porozmawiajmy!

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami - rozwiejemy wszelkie wątpliwości

Kliniki Chirurgii Mazan
Kliniki Chirurgii Mazan
Kliniki Chirurgii Mazan
Kliniki Chirurgii Mazan
Kliniki Chirurgii Mazan
Kliniki Chirurgii Mazan