Here you can change the language of the site
ul. Brzozowa 54
40-170 Katowice
Pn-Pt: 09:00 - 18:00
Sob/Nd: Nieczynne

Kliknij aby zadzwonić:

32 255 38 32

Światowy Dzień Nadciśnienia Tętniczego

Światowy Dzień Nadciśnienia - Klinika chirurgii Mazan

17 maja to Światowy Dzień Nadciśnienia Tętniczego. Koniecznie zbadajcie swoje ciśnienie, ponieważ hipertensja dotyczy ogromnej ilości ludzi na całym świecie.

Z informacji PAP wynika, że przyjmując obowiązujące od 2017 normy amerykańskie nadciśnienie tętnicze w Polsce może mieć nawet 17 milionów ludzi! Oznacza to, że wszystkie te osoby mają ciśnienie powyżej 130/80 mmHg.

Co ciekawe, standardy w Europie są nieco bardziej łagodne – oznacza to, że za prawidłowe ciśnienie uznaje się to nieprzekraczające 140/90 mmHg. Przy europejskim kryterium, w Polsce mamy nie 17, a 14 milionów osób chorych na nadciśnienie, co i tak stanowi zawrotną liczbę!

W tym szczególnym dniu zadbajcie o zdrowie swoje i swoich bliskich. Pomiar ciśnienia jest niezwykle prosty, a może uratować życie. Pamiętajmy, że nieleczona hipertensja może prowadzić do wielu poważnych powikłań, a nawet do śmierci.

Jeżeli podejrzewacie u siebie problem ze zbyt wysokim ciśnieniem, zapraszamy na konsultacje do lek. Barbary Trojanowskiej – naszej znakomitej specjalistki z zakresu hipertensjologii

Porozmawiajmy!

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami - rozwiejemy wszelkie wątpliwości

Kliniki Chirurgii Mazan
Kliniki Chirurgii Mazan
Kliniki Chirurgii Mazan
Kliniki Chirurgii Mazan
Kliniki Chirurgii Mazan
Kliniki Chirurgii Mazan