Here you can change the language of the site
ul. Brzozowa 54
40-170 Katowice
Pn-Pt: 09:00 - 18:00
Sob/Nd: Nieczynne

Kliknij aby zadzwonić:

32 255 38 32

Sekrety efektywnej pielęgnacji skóry – rola profesjonalnych zabiegów kosmetologicznych

medycyna estetyczna katowice

Zdrowa i promienna cera to nie tylko kwestia estetyki, ale również samopoczucia i pewności siebie. Jej kondycja zależy od wielu czynników, takich jak: wiek, genetyka, nawyki czy środowisko. Kluczową rolę w utrzymaniu zdrowej skóry zdecydowanie odgrywa jej pielęgnacja. Na rynku dostępnych jest wiele kosmetyków do pielęgnacji skóry, ale aby osiągnąć naprawdę znaczące i długotrwałe efekty, warto zwrócić się w stronę profesjonalnych zabiegów kosmetologicznych. W tym artykule przyjrzymy się sekretom efektywnej pielęgnacji skóry, skupiając się na roli profesjonalnych zabiegów kosmetologicznych.

Stopniowa, lecz nieagresywna terapia

Pielęgnacja cery to proces, który wymaga cierpliwości i odpowiedniego podejścia. Istotnym elementem jest stopniowa terapia, która nie jest agresywna dla skóry. Kosmetolodzy doskonale zdają sobie sprawę z potrzeby delikatnego wprowadzania zmian w pielęgnacji. Warto unikać gwałtownych rewolucji i zamiast tego postawić na stopniowe dostosowywanie zabiegów do aktualnych potrzeb cery.

Współpraca kosmetolog – lekarz

Dobrą praktyką, stosowaną w Klinice chirurgii Mazan jest międzyzespołowe planowanie opieki nad pacjentem. Choć kosmetolog jest specjalistą w dziedzinie pielęgnacji skóry, to często jej potrzeby wykraczają poza ramy pielęgnacji. Przykładem mogą być problemy dermatologiczne, które wymagają specjalistycznego podejścia, a także zabiegi medycyny estetycznej, które należą do kompetencji lekarza medycyny estetycznej.

W Klinice Mazan znajdujemy miejsce dla obu profesji dzięki czemu możemy zaoferować pacjentowi kilka dostępnych opcji – zapewnia dr n.med. Magdalena Świder, specjalistka medycyny estetycznej w Klinice chirurgii Mazan, certyfikowany trener GAIN. – Stosujemy jasny podział kompetencji. Plan leczenia oparty o 5 aspektów oceny struktur twarzy, odtwarzanie jej objętości, zabiegi z użyciem igły, takie jak neuromodulator (botoks)czy stymulatory tkankowe to domena lekarza medycyny estetycznej. Pierwsza pomoc dla skóry, poprawa jakości powierzchownych partii skóry i przygotowanie pacjenta do bardziej inwazyjnych zabiegów to zakres pracy kosmetologa – dodaje M. Świder.

Długoterminowy plan pielęgnacji

Skóra potrzebuje stałej uwagi i odpowiednich zabiegów, aby zachować swoją kondycję. Doświadczony kosmetolog jest w stanie stworzyć długoterminowy plan pielęgnacji, który uwzględnia indywidualne potrzeby pacjenta. Taki plan pozwala unikać efektu „błyskawicznego”, ale przy tym krótkotrwałego poprawienia stanu skóry i dążyć do trwałych rezultatów. I tutaj znowu współpraca kosmetologa i lekarza medycyny estetycznej wydaje się niezastąpiona.

Zabiegi kosmetologiczne pomagają przygotować skórę do zabiegów medycyny estetycznej i uzyskać lepszy efekt, utrzymując go na dłużej. Doskonałym przykładem jest wykonanie w pierwszej kolejności peelingu chemicznego: złuszczymy martwy naskórek, co nie tylko wpłynie na przyspieszenie odnowy skóry, ale także na jej stymulację. Taki peeling doskonale przygotuje skórę do podania toksyny botulinowej lub do wykonania zabiegu mezoterapii, która stanowi głębszą rewitalizację. Jak wyjaśnia dr Magdalena Świder, termolifting skóry za pomocą urządzeń z falą radiową lub podczerwienią również może stanowić pierwszy krok do zabiegów wolumetrycznych lub stymulujących własne mechanizmy skóry do wytwarzania kolagenu (np. zastosowanie kwasu L- polimlekowego).

Chcesz umówić się na zabieg kosmetologiczny w Klinice chirurgii Mazan?
Zadzwoń pod numer 730 350 502.

Indywidualne podejście

Każda skóra jest inna, dlatego kluczowe jest indywidualne podejście do pacjenta. Punktem wyjścia jest szczegółowa analiza stanu skóry, z uwzględnieniem jej typu, problemów i potrzeb. Pacjent może ustalić cele wspólnie ze specjalistą, określając swoje oczekiwania i budżet, i dopiero na podstawie tych informacji tworzony jest spersonalizowany plan pielęgnacji, który uwzględnia zarówno profesjonalne zabiegi, jak i odpowiednie produkty do pielęgnacji domowej.

Medycyna estetyczna w Klinice chirurgii Mazan

W Klinice chirurgii Mazan oferujemy szeroki wachlarz zabiegów z zakresu medycyny estetycznej, które przeprowadza certyfikowany trener GAIN – dr Magdalena Świder. We wszystkich wykonywanych u nas zabiegach wykorzystujemy najlepsze metody, preparaty oraz najnowszej generacji urządzenia. Wykonujemy zabiegi medycyny estetycznej z użyciem neuromodulatorów, kwasu hialuronowego, kolagenu czy silnego stymulatora fibroblastów – kwasu L- polimlekowego. W ofercie znajdują się również zabiegi wygładzające i odżywiające skórę – np. mezoterapia i zastosowanie skinboosterów.

Autorskie zabiegi

Kliniki czy gabinety kosmetologiczne i medycyny estetycznej często oferują autorskie zabiegi, które są efektem wieloletnich badań i doświadczenia specjalistów. Takie zabiegi mogą być kluczem do osiągnięcia doskonałych efektów pielęgnacyjnych. Przy wyborze gabinetu warto zwracać uwagę na ofertę autorskich zabiegów, które mogą być unikalne i wyjątkowo skuteczne.

W Klinice chirurgii Mazan taką autorską propozycją jest unikatowy zabieg łączący dwa ulubione zabiegi pacjentów w Polsce – peeling i masaż. Procedura zabiegowa składa się z trzech etapów: masażu z elementami fizjoterapii estetycznej, aplikacji peelingu PQ Age Evolution oraz maski Croma w płacie z kwasem hialuronowym i zieloną herbatą. Warto zwrócić uwagę na to, że dobry kosmetolog czy specjalista medycyny estetycznej nie tylko przeprowadzi zabieg, ale także monitoruje jego skutki, dostosowując terapie w razie potrzeby. Ostatecznie, sekretem efektywnej pielęgnacji skóry jest połączenie profesjonalizmu, indywidualnego podejścia i stałej współpracy między pacjentem, kosmetologiem a lekarzem. Dzięki temu możemy cieszyć się zdrową i piękną skórą przez wiele lat.

Medycyna estetyczna w Klinice chirurgii Mazan w Katowicach

Kwas hialuronowy - medycyna estetyczna Katowice
Kwas hialuronowy
Botox - medycyna estetyczna Katowice
Toksyna botulinowa
usuwanie przebarwień Cosmelan/Dermamelan - medycyna estetyczna Katowice
Usuwanie przebarwień
Dr Cyj Hair Filler - medycyna estetyczna Katowice
Dr Cyj Hair Filler
Mezoterapia - medycyna estetyczna Katowice
Mezoterapia
Pelleve - medycyna estetyczna Katowice
Pelleve
Zaffiro - medycyna estetyczna Katowice
Zaffiro
Elight - medycyna estetyczna Katowice
E-Light
Sculptra - medycyna estetyczna Katowice
Sculptra
Aquashine - medycyna estetyczna Katowice
Aquashine
Leczenie nadpotliwości - medycyna estetyczna Katowice
Leczenie nadpotliwości
Leczenie bruksizmu - medycyna estetyczna Katowice
Leczenie bruksizmu
Lifting hybrydowy - medycyna estetyczna Katowice
Lifting hybrydowy
PROPHOLO - medycyna estetyczna Katowice
Profhilo
zabieg karisma klinika mazan
KARISMA
shape up hit galderma
SHAPE UP HIT
zabieg likwidujący cienie pod oczami
BRIGHT EYES HIT

Porozmawiajmy!

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami - rozwiejemy wszelkie wątpliwości

Kliniki Chirurgii Mazan
Kliniki Chirurgii Mazan
Kliniki Chirurgii Mazan
Kliniki Chirurgii Mazan
Kliniki Chirurgii Mazan
Kliniki Chirurgii Mazan