Here you can change the language of the site
ul. Brzozowa 54
40-170 Katowice
Pn-Pt: 09:00 - 18:00
Sob/Nd: Nieczynne

Kliknij aby zadzwonić:

32 255 38 32

Sekret piękna: masaż Kobido – japońska sztuka odmładzania twarzy

masaż twarzy kobido katowice, masaż twarzy katowice

Kobido to skomplikowana technika masażu twarzy wywodząca się z Japonii. Umiejętnie wykonany rytuał pozwala osiągnąć efekt jak po zabiegu liftingu w gabinecie medycyny estetycznej – masaż zmniejsza widoczność zmarszczek, podnosi owal twarzy i rozpromienia cerę. By wykonać masaż, specjalista musi poznać szereg technik i mieć rozległą wiedzę na temat anatomii. Obecnie można skorzystać też z masażu Kobido w Katowicach. Wykonuje go specjalista w naszej Klinice Chirurgii Mazan. Co warto wiedzieć o rytuale? Jakich efektów można spodziewać się po Kobido?

Czym jest masaż Kobido?

Japoński masaż Kobido to jeden z najskuteczniejszych, nieinwazyjnych zabiegów odmładzających. Wywodzi się ze starożytnej sztuki masażu Anma – jego podstawy sprowadzono do Japonii z chińskiej medycyny i przez wieki doskonalono. Obecnie technika manualna jest stosowana w gabinecie jako alternatywa dla medycyny estetycznej. Wykonuje się ją na twarzy, szyi, dekolcie, głowie, nierzadko również na kończynach dla lepszego zrównoważenia energii organizmu.

Masaż Kobido działa na poziomie skóry, tkanki podskórnej i powięzi. Celem zaawansowanego masażu twarzy jest usunięcie wszelkich napięć i blokad, głęboka relaksacja całej powięzi ciała, a także efekt liftingu skóry, który widać już po pierwszej sesji. Dziś możesz czerpać z dobrodziejstwa masażu Kobido w Katowicach – w naszej klinice.

Na czym polega masaż Kobido?

Do wykonania masażu Kobido niezbędna jest znajomość struktur anatomicznych i energetycznych głowy i obręczy barkowej. Stosowane techniki uznawane są za jedne z najbardziej skomplikowanych na świecie. Rytuał Kobido składa się z prawie stu elementów i z kilku etapów, w których wyróżnia się:

 • masaż tkanek głębokich – część wykonywana na sucho, bez olejku, która wpływa na wygładzenie zmarszczek,
 • etap relaksu głębokiego, w czasie którego poprawia się krążenie i koloryt skóry,
 • techniki drenujące – wzmacnia się przepływ limfy i zmniejszają obrzęki,
 • etap liftingujący, który działa jak zabieg medycyny estetycznej podnoszący owal twarzy,
 • akupresura – specjalista podczas masażu twarzy w Katowicach pracuje na akupunktach, określonych miejscach na skórze i tkance podskórnej, które relaksują mięśnie twarzy.

Specyficznym etapem jest uciskanie określonych obszarów z dużą szybkością, w określonym rytmie i natężeniu. Terapeuta jedną ręką wykonuje inne ruchy niż drugą, co wymaga ogromnej precyzji i koncentracji. Stosuje mieszankę ruchów wygładzających, rozciągających, ugniatających, wibracyjnych. Kobido nie da się nauczyć w krótkim czasie – to złożona forma stymulacji, która pozwala uzyskać doskonałe efekty odmładzające.

Chcesz umówić się na masaż Kobido w Klinice chirurgii Mazan?
Zadzwoń pod numer 691 476 095.

Kto może korzystać z masażu Kobido?

Rytuał można wykonywać w każdym wieku. U młodszych kobiet podziała jako element profilaktyki zapobiegający zmarszczkom. W przypadku starszych kobiet zadziała niczym lifting. Wskazaniem do Kobido jest nie tylko poprawa wyglądu, ale też ogólne zmęczenie, migreny wynikające z napięć oraz bruksizm.

Jakie są przeciwwskazania?

Przeciwwskazaniami do Kobido są stany zapalne skóry i organizmu, nieleczone nadciśnienie tętnicze, trądzik w ostrej fazie, rany, otarcia i ekstrakcja zęba w ostatnich dwóch tygodniach przed sesją. Również cera ze skłonnością do naczyniowości może być podstawą do wykluczenia z masażu twarzy.

Efekty – masaż Kobido Katowice

Na jakie efekty można liczyć po rytuale Kobido w Katowicach?

 • Relaksacja powięzi i struktur – dzięki pracy na głębokich strukturach mięśni zmniejsza się widoczność efektów starzenia się skóry;  niwelowane są napięcia, które odpowiadają za powstawanie zmarszczek mimicznych.
 • Spłycenie zmarszczek mimicznych i statycznych, w tym bruzd nosowo-wargowych, lwiej zmarszczki, kurzych łapek.
 • Zwiększenie produkcji kolagenu i elastyny – skóra staje się wygładzona i sprężysta.
 • Podniesienie owalu twarzy.
 • Przywrócenie prawidłowego krążenia płynów w tkankach – poprawa kolorytu cery i promienny wygląd.
 • Redukcja cieni, worków pod oczami i opuchlizn – wypoczęty wygląd.
 • Natlenienie tkanek skórnych i ich detoksykacja.
 • Szybsza regeneracja skóry.
 • Głęboka relaksacja ciała i zmniejszenie napięcia w obrębie obręczy barkowej.
 • Redukcja bólu głowy, sztywności mięśni twarzy, bruksizmu.

Jak często można wykonywać masaż Kobido?

Efekt wygładzenia skóry po jednorazowym masażu Kobido utrzymuje się do kilku dni i naturalnie zanika. Jednorazowy rytuał w zupełności wystarczy, by się zrelaksować i zauważyć efekty liftingujące. Dla osiągnięcia najlepszych rezultatów i ich podtrzymania zaleca się poddać serii masaży. Przykładowy cykl to 5 zabiegów w odstępach 2 tygodni. Na przypominające masaże rekomenduje się zapisywać co około 4-6 tygodni. Masaż twarzy w Katowicach zapewnia głęboki relaks, odświeża rysy twarzy, nadaje skórze blask i usuwa widoczne skutki stresu. Cera staje się rozpromieniona, gładsza i wypoczęta, a pojawianie się oznak starzenia na twarzy zostaje odroczone w czasie.

Jakie są główne korzyści z masażu Kobido?

Masaż Kobido przynosi wiele korzyści, takich jak zmniejszenie widoczności zmarszczek, poprawa elastyczności skóry, odprężenie mięśni twarzy i zmniejszenie napięcia, a także poprawa ogólnego stanu skóry.

Czy można zauważyć efekty od razu po masażu Kobido?

Tak, niektórzy pacjenci mogą zauważyć lekkie efekty od razu po sesji masażu Kobido, ale pełne rezultaty zazwyczaj pojawiają się po kilku sesjach. Efekty mogą być długotrwałe, pod warunkiem zachowania zdrowego stylu życia.

Jak często zaleca się przeprowadzać masaż Kobido?

Optymalna częstotliwość masażu Kobido może się różnić w zależności od indywidualnych potrzeb i stanu skóry pacjenta. Zazwyczaj terapeuci zalecają serię zabiegów, a następnie okresowe sesje utrzymania efektów.

Porozmawiajmy!

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami - rozwiejemy wszelkie wątpliwości

Kliniki Chirurgii Mazan
Kliniki Chirurgii Mazan
Kliniki Chirurgii Mazan
Kliniki Chirurgii Mazan
Kliniki Chirurgii Mazan
Kliniki Chirurgii Mazan