Here you can change the language of the site
ul. Brzozowa 54
40-170 Katowice
Pn-Pt: 09:00 - 18:00
Sob/Nd: Nieczynne

Kliknij aby zadzwonić:

32 255 38 32

Rozwiązania anti-aging. Jak manualne terapie odmładzające wpływają na redukcję zmarszczek i poprawę tekstury skóry?

manualne terapie odmładzające, zabiegi kosmetologiczne katowice

Starzenie się skóry to naturalny proces, którego nie jesteśmy w stanie zatrzymać. Możemy jedynie go spowolnić. Za powstawanie zmarszczek, utratę jędrności odpowiada mniejsza ilość kolagenu i elastyny (ich produkcja spada po 25. roku życia, a drastycznie maleje po 50. roku życia) oraz mniejsze możliwości regeneracji komórkowej skóry. Z wiekiem zmniejsza się też ilość tkanki tłuszczowej, co skutkuje zmianą owalu twarzy. Wpływ na proces starzenia się skóry ma także nasza dieta, stres oraz czynniki zewnętrzne: zwłaszcza promieniowanie UV i zanieczyszczenia środowiska. Jak temu przeciwdziałać?

Dla osiągnięcia spektakularnych efektów zdecydowanie warto skorzystać z profesjonalnych zabiegów kosmetologicznych oraz medycyny estetycznej. Utrzymanie ich na dłuższą metę nie jest jednak możliwe bez dbałości o kondycję skóry. Oprócz codziennej pielęgnacji, kluczową rolę w tym procesie odgrywają techniki manualne.

Techniki manualne

Techniki manualne stymulują skórę, poprawiają krążenie krwi, pobudzają produkcję kolagenu, przyspieszają regenerację komórkową oraz redukują napięcie mięśniowe. Większość z nas zupełnie nieświadomie stosuje techniki manualne każdego dnia. To ruchy, którymi codziennie rano i wieczorem aplikujemy serum i kremy na skórę twarzy, szyi i dekoltu. Wierzymy, że ich delikatne wklepywanie zwiększa efektywność pielęgnacji – nawet jeśli nie mamy w tej kwestii doświadczenia i znajomości technik. Dlaczego zatem powątpiewamy w skuteczność profesjonalnych manualnych terapii odmładzających? Czy to tylko czary-mary dla relaksu? Czy skuteczne antidotum na starzenie się i zmarszczki? Czas na konkrety.

Fokus na manualne terapie odmładzające twarzy

Manualne terapie odmładzające wykorzystują techniki działające na wszystkich strukturach twarzy, w tym na głębsze warstwy skóry i mięśni o działaniu liftingującym. To techniki masażu i uciskania aktywnych punktów, które stymulują procesy regeneracyjne. Specjalista wykonuje precyzyjne ruchy, w ustalonej sekwencji, które mają na celu stymulację i uelastycznienie powięzi, poprawę jędrności skóry, uwolnienie napięć i blokad, a także poprawę krążenia krwi i limfy w obrębie twarzy.  W skład terapii wchodzić mogą także elementy masażu transbukalnego (głębokiego masażu struktur mięśniowo-powięziowych) wykonywanego wewnątrz jamy ustnej.

W terapiach naturalnego odmładzania stosowane są także narzędzia, takie jak bańki chińskie, z wykorzystaniem których wykonuje się próżniowy masaż. Taki masaż usprawnia krążenie i drenaż limfatyczny detoksykując tkankę. W celu osiągnięcia kompleksowego odmłodzenia i przedłużenia działania zabiegów, poszczególne techniki manualne można łączyć np. z kinesiotapingiem estetycznym – tak dzieje się w przypadku masażu Kobido, nazywanego starożytną drogą do piękna.

Chcesz dowiedzieć się więcej o zabiegach z zakresu kosmetologii w Katowicach?
Zadzwoń pod numer 691 476 095.

W czym tkwi sekret skuteczności naturalnych technik odmładzania twarzy?

W opinii Julii Maczugi – ekspertki w Klinice chirurgii Mazan w zakresie manualnych terapii odmładzających, specjalistki naturoterapii, kosmetologii, certyfikowanej terapeutki Kobido – sekret odmładzających terapii twarzy tkwi we właściwym dopasowaniu terapii do potrzeb danej skóry i w systematyczności:

Tajemnicą sukcesu jest rozpoznanie, w których miejscach nasze tkanki na twarzy, szyi czy dekolcie potrzebują rozluźnienia. Cały proces terapeutyczny skupia się na odblokowaniu i uwolnieniu zaciśniętych struktur. Wszystko to po to, aby nasz naturalny eliksir poprzez właściwie krążenie, odżywiał i dotleniał naszą skórę.

Podczas wykonywania terapii manualnych terapeuta często informuje, w których miejscach szczególnie potrzebne jest rozluźnienie. Dobrą praktyką dla przedłużenia i wzmocnienia efektu, jaki uzyskujemy w gabinecie jest automasaż.

Dzielę się z moimi Pacjentkami i Pacjentami skutecznymi trikami, które mogą stosować w ciągu dnia. Wielkim przyjacielem masaży gabinetowych jest również joga twarzy – jej praktykowanie to kolejne, po pielęgnacji i technikach manualnych działanie, za które nasza twarz nam podziękuje i odwdzięczy się poprawą owalu, promiennym, młodszym i świeżym wyglądem – dodaje Julia Maczuga z Kliniki chirurgii Mazan w Katowicach.

Rola pielęgnacji i kosmetyków w terapiach naturalnego odmładzania

Podstawą zdrowia skóry jest jej odpowiednia pielęgnacja. Mówiąc to bynajmniej nie mamy na myśli niezliczonych, drogich kosmetyków o „cudownych właściwościach” i ekspresowym działaniu. –  Od lat obserwuję w gabinecie zbyt agresywne pielęgnacje, które pozbawiając naszą skórę harmonii, powodują szereg nieprawidłowości. Stan skóry zamiast ulegać poprawie, pogarsza się i pojawiają się przewlekłe problemy skórne – zauważa Julia Maczuga i dodaje: – Pamiętaj, podstawą jest zdrowie skóry! Dopiero później możemy pomyśleć o profilaktyce anti-aging, na przykład terapią manualną.

Wspominaliśmy już o systematyczności: nawet 5 minut dziennie świadomego nakładania kremu czy serum sprawi, że pobudzimy naszą skórę do działania. –  Jestem zdecydowanie zwolenniczką poświęcenia skórze odpowiedniej ilości czasu oraz cierpliwości. Rezygnujmy z „fast” na rzecz „slow” – slow aging! – zachęca ekspertka.

Naturalny anti-aging. Nieinwazyjne metody odmładzające w Klinice chirurgii Mazan

W Klinice chirurgii Mazan wykonujemy szereg zabiegów z zakresu medycyny estetycznej oraz kosmetologii.

Chcesz wiedzieć więcej? W Klinice chirurgii Mazan podpowiemy, jak:

🔹 dbać na co dzień o cerę,

🔹 odnaleźć się w ofertach zabiegów kosmetycznych i medycyny estetycznej,

🔹 kompleksowo zadbać o swoją urodę.

Skorzystaj z oferty w ramach indywidualnego programu pielęgnacji „Esencja Piękna”. Zapraszamy do kontaktu +48 691 476 095 od poniedziałku do piątku w godzinach 09:00 -18:00.

Chcesz dowiedzieć się więcej o manualnych terapiach odmładzających w naszej klinice?
Zadzwoń pod numer 691 476 095.

Medycyna estetyczna w Klinice chirurgii Mazan w Katowicach

Kwas hialuronowy - medycyna estetyczna Katowice
Kwas hialuronowy
Botox - medycyna estetyczna Katowice
Toksyna botulinowa
usuwanie przebarwień Cosmelan/Dermamelan - medycyna estetyczna Katowice
Usuwanie przebarwień
Dr Cyj Hair Filler - medycyna estetyczna Katowice
Dr Cyj Hair Filler
Mezoterapia - medycyna estetyczna Katowice
Mezoterapia
Pelleve - medycyna estetyczna Katowice
Pelleve
Zaffiro - medycyna estetyczna Katowice
Zaffiro
Elight - medycyna estetyczna Katowice
E-Light
Sculptra - medycyna estetyczna Katowice
Sculptra
Aquashine - medycyna estetyczna Katowice
Aquashine
Leczenie nadpotliwości - medycyna estetyczna Katowice
Leczenie nadpotliwości
Leczenie bruksizmu - medycyna estetyczna Katowice
Leczenie bruksizmu
Lifting hybrydowy - medycyna estetyczna Katowice
Lifting hybrydowy
PROPHOLO - medycyna estetyczna Katowice
Profhilo
zabieg karisma klinika mazan
KARISMA
shape up hit galderma
SHAPE UP HIT
zabieg likwidujący cienie pod oczami
BRIGHT EYES HIT

Porozmawiajmy!

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami - rozwiejemy wszelkie wątpliwości

Kliniki Chirurgii Mazan
Kliniki Chirurgii Mazan
Kliniki Chirurgii Mazan
Kliniki Chirurgii Mazan
Kliniki Chirurgii Mazan
Kliniki Chirurgii Mazan