Here you can change the language of the site
ul. Brzozowa 54
40-170 Katowice
Pn-Pt: 09:00 - 18:00
Sob/Nd: Nieczynne

Kliknij aby zadzwonić:

32 255 38 32

Podologia

Podolog Katowice - Klinika Chirurgii Mazan

Podologia jest dziedziną medycyny obejmującą schorzenia stóp. Specjalistom w podologii jest podolog, zajmuje się on diagnozowaniem oraz leczeniem zmian skórnych i płytki paznokciowej zarówno stóp jak i dłoni. Po wnikliwym wywiadzie oraz licznych konsultacjach specjalista w szybki sposób rozwiązuje problemy skórne i płytki paznokciowej.

Do podologa najczęściej zgłaszającymi się osobami są diabetycy, osoby starsze, osoby borykające się z wrastającymi paznokciami, bolesnymi odciskami oraz nagniotkami. Ponadto osoby z przewlekłymi infekcjami grzybicznymi, wirusowymi oraz bakteryjnymi. Dodatkowo należy zwrócić uwagę na występowanie zmian rogowych w obrębie podeszwy stóp oraz płytek paznokciowych, gdyż w większości przypadków wynikają one z nieprawidłowego ustawienia kończyn dolnych, obciążania stóp podczas chodzenia oraz innych problemów z biomechaniką kończyn dolnych.

W naszej klinice oferujemy pełen zakres nowoczesnych zabiegów podologicznych

W ich skład wchodzą:

  • terapia wrastających i wkręcających się paznokci za pomocą nowoczesnego systemu UniBrace
  • usuwanie odcisków, modzeli oraz brodawek wirusowych z zastosowaniem wkładek odciążających
  • oczyszczanie oraz terapia paznokci zmienionych chorobowo
  • leczniczy zabieg podologiczny (obejmujący opracowanie za pomocą skalpela podeszwy stóp i pękających pięt)
  • podstawowy zabieg podologiczny (obejmujący opracowanie podeszwy stóp za pomocą frezarki)
  • czasowa rekonstrukcja płytki paznokciowej za pomocą akrylu
  • yerapia egzostoz – zdeformowanych palców i płytek paznokciowych na skutek wcześniejszych zabiegów chirurgicznych zrywania płytki paznokciowej lub dawnych urazów mechanicznych

Kiedy należy udać się do podologa?

Wizytę należy zaplanować jak najszybciej po zauważeniu problemu skórnego lub paznokciowego, nawet jeżeli nie występują jeszcze odczucia bólu. Ważna jest również profilaktyka stóp w formie podstawowego zabiegu podologicznego lub leczniczego zabiegu podologicznego, w zależności od stanu skóry i paznokci.

Jak przygotować się do wizyty?

Pacjent przed wizytą powinien zadbać o higienę osobistą stóp oraz wypełnić skrupulatnie kartę pacjenta. Przed konsultacją z podologiem nie zaleca się zaprzestania stosowanych wcześniej preparatów na problem (w sytuacji gdy pacjent podjął się już wcześniej leczenia). Jeżeli pacjent stosuje preparaty apteczne, prosimy o zabranie ich ze sobą na pierwszą wizytę.

Czy zabiegi są bolesne?

Podczas niektórych zabiegów podologicznych pacjent może odczuwać dyskomfort. Jednak po zakończeniu zabiegu pacjent, który zgłasza się do gabinetu podologicznego z problemem bolesnym odczuwa zniwelowanie bólu.

Jakie są zalecenia po wizycie?

Podolog indywidualnie dobiera zalecenia pozabiegowe do każdego pacjenta. Bardzo ważną kwestią jest stosowanie się do nich oraz stosowanie przeznaczonych, specjalistycznych preparatów w celu pełnej i skutecznej terapii.

Czym jest system UniBrace?

System UniBrace jest to nowoczesny system tworzenia przez podologa indywidualnej, bez haczykowej klamry wykorzystywanej w terapii paznokci wrastających i wkręcających. Atutem systemu jest komfort pacjenta w trakcie aplikacji oraz zachowanie wyglądu estetycznego.

Jakie problemy rozwiązujemy podczas podstawowego zabiegu podologicznego?

Podstawowy zabieg podologiczny to idealny sposób na profilaktykę stóp, polega na oczyszczeniu i skróceniu paznokci, usunięciu zrogowaceń oraz opracowaniu drobnych hiperkeratoz.

Na czym polega leczniczy zabieg podologiczy?

Zabieg ten jest rozszerzeniem podstawowego zabiegu podologicznego o usówanie odcisków, modzeli i nagniotków oraz opracowanie pękających pięty/rozpadliny.

Produkty w naszej klinice

Zarówno podczas zabiegów jak i terapii zostają zastosowane najwyższej jakości produkty marki AARKADA, tworzone na bazie naturalnych składników. Szeroka gama produktów pozwala na indywidualny dobór produktu dla każdego pacjenta, pozwalając na szybką i skuteczną terapię.

Porozmawiajmy!

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami - rozwiejemy wszelkie wątpliwości

Kliniki Chirurgii Mazan
Kliniki Chirurgii Mazan
Kliniki Chirurgii Mazan
Kliniki Chirurgii Mazan
Kliniki Chirurgii Mazan
Kliniki Chirurgii Mazan