ul. Brzozowa 54
40-170 Katowice
Pn-Pt: 09:00 - 18:00
Sob/Nd: Nieczynne

Kliknij aby zadzwonić:

32 255 38 32

Podniesienie brwi – o zabiegu i korzyściach

Podniesienie brwi - o zabiegu i korzyściach

W miarę upływającego czasu i tym samym działania czynników zewnętrznych nasza twarz traci swój blask i młodzieńczy wygląd. Wiotczenie skóry oraz utrata tłuszczu w okolicach czoła powodują, że estetyczne i kształtne dotąd brwi opadają, nadając twarzy smutne oblicze. Podniesienie brwi jest doskonałym rozwiązaniem tego problemu – dzięki niemu buzia sprawia wrażenie mniej zmęczonej oraz realnie odmłodzonej.

Kiedy zdecydować się na zabieg?

Pojawiające się na czole zmarszczki wywołują efekt zmęczonej i wiotkiej skóry twarzy, co często wpływa na naszą samoocenę. Podniesienie brwi ma zadanie skorygować zmarszczki powiek górnych i fałd skórnych powieki. Chirurgicznie uniesienie brwi sprawia, że pacjent zyskuje bardziej otwarte i jaśniejsze spojrzenie, a twarz staje się dużo mocniej napięta i wyrazista. Głównymi zaletami oferowanego zabiegu są: brak potrzeby hospitalizacji, krótki czas trwania operacji oraz szybki powrót pacjenta do swojego codziennego życia.

Przygotowanie do zabiegu podniesienia brwi

Zanim nastąpi kwalifikacja pacjenta do zabiegu podniesienia brwi – konieczna jest konsultacja z lekarzem. Od osoby chcącej przystąpić do operacji wymaga się: dobrego stanu zdrowia, braku chorób lub prawidłowego leczenia chorób przewlekłych, prawidłowych wyników badań laboratoryjnych, a także zgody od lekarza anestezjologa na przeprowadzenie zabiegu w znieczuleniu ogólnym.

Jak przebiega zabieg podniesienia brwi?

Podniesienie brwi polega na wykonaniu nacięć w okolicy czołowo-skroniowej w celu podreperowania skóry aż do samego brzegu oczodołu. W dalszej części operacji chirurg uwalnia więzadło skroniowe boczne, aby móc podnieść również ku górze boczną część brwi. Szycie wykonywane jest w miejscach wcześniejszych nacięć, czyli we włosach lub na granicy owłosienia. Dzięki temu szwy oraz ewentualne późniejsze blizny są całkowicie niewidoczne dla oka. Po przeprowadzonym zabiegu skóra staje się bardziej napięta i elastyczna, gdyż jej nadmiar zostaje odpowiednio usunięty.

Dowiedz się więcej ->

Porozmawiajmy!

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami - rozwiejemy wszelkie wątpliwości

Kliniki Chirurgii Mazan
Kliniki Chirurgii Mazan
Kliniki Chirurgii Mazan
Kliniki Chirurgii Mazan
Kliniki Chirurgii Mazan
Kliniki Chirurgii Mazan