Here you can change the language of the site
ul. Brzozowa 54
40-170 Katowice
Pn-Pt: 09:00 - 18:00
Sob/Nd: Nieczynne

Kliknij aby zadzwonić:

32 255 38 32

Podniesienie brwi – o zabiegu i korzyściach

Podniesienie brwi - o zabiegu i korzyściach

W miarę upływającego czasu i tym samym działania czynników zewnętrznych nasza twarz traci swój blask i młodzieńczy wygląd. Wiotczenie skóry oraz utrata tłuszczu w okolicach czoła powodują, że estetyczne i kształtne dotąd brwi opadają, nadając twarzy smutne oblicze. Podniesienie brwi jest doskonałym rozwiązaniem tego problemu – dzięki niemu buzia sprawia wrażenie mniej zmęczonej oraz realnie odmłodzonej.

Kiedy zdecydować się na zabieg?

Pojawiające się na czole zmarszczki wywołują efekt zmęczonej i wiotkiej skóry twarzy, co często wpływa na naszą samoocenę. Podniesienie brwi ma zadanie skorygować zmarszczki powiek górnych i fałd skórnych powieki. Chirurgicznie uniesienie brwi sprawia, że pacjent zyskuje bardziej otwarte i jaśniejsze spojrzenie, a twarz staje się dużo mocniej napięta i wyrazista. Głównymi zaletami oferowanego zabiegu są: brak potrzeby hospitalizacji, krótki czas trwania operacji oraz szybki powrót pacjenta do swojego codziennego życia.

Przygotowanie do zabiegu podniesienia brwi

Zanim nastąpi kwalifikacja pacjenta do zabiegu podniesienia brwi – konieczna jest konsultacja z lekarzem. Od osoby chcącej przystąpić do operacji wymaga się: dobrego stanu zdrowia, braku chorób lub prawidłowego leczenia chorób przewlekłych, prawidłowych wyników badań laboratoryjnych, a także zgody od lekarza anestezjologa na przeprowadzenie zabiegu w znieczuleniu ogólnym.

Jak przebiega zabieg podniesienia brwi?

Podniesienie brwi polega na wykonaniu nacięć w okolicy czołowo-skroniowej w celu podreperowania skóry aż do samego brzegu oczodołu. W dalszej części operacji chirurg uwalnia więzadło skroniowe boczne, aby móc podnieść również ku górze boczną część brwi. Szycie wykonywane jest w miejscach wcześniejszych nacięć, czyli we włosach lub na granicy owłosienia. Dzięki temu szwy oraz ewentualne późniejsze blizny są całkowicie niewidoczne dla oka. Po przeprowadzonym zabiegu skóra staje się bardziej napięta i elastyczna, gdyż jej nadmiar zostaje odpowiednio usunięty.

Dowiedz się więcej ->

Czy podniesienie brwi pozostawia blizny?

Chirurg stara się umieścić cięcia tak, aby minimalizować widoczność blizn. Zazwyczaj są one umieszczone w naturalnych fałdach skóry, co pomaga zminimalizować ich widoczność.

Czy rekonwalescencja po podniesieniu brwi jest długa?

Czas rekonwalescencji po podniesieniu brwi zależy od indywidualnych czynników i zakresu operacji. Zazwyczaj pacjenci mogą wrócić do codziennych aktywności po kilku tygodniach, choć pełny powrót do normalnej aktywności fizycznej może zająć nieco więcej czasu.

Czy podniesienie brwi jest bolesne?

Podniesienie brwi jest przeprowadzane pod znieczuleniem miejscowym lub ogólnym, więc pacjent nie odczuwa bólu w trakcie zabiegu. Po operacji może występować pewien dyskomfort, ale jest on zazwyczaj kontrolowany za pomocą leków przeciwbólowych.

Chcesz umówić się na konsultację w sprawie podniesienia brwi?
Zadzwoń pod numer 691 476 095.

Oferta zabiegowa z zakresu chirurgii twarzy

Lifting twarzy Katowice
Lifting twarzy
Lifting szyi Katowice
Lifting szyi
Korekta powiek Katowice
Korekta powiek
Rekonstrukcja powiek Katowice
Rekonstrukcja powiek
Plastyka nosa Katowice
Korekcyjna plastyka nosa
Korekcja podbródka Katowice
Korekcja podbródka
Korekcja uszu Katowice
Korekcja uszu
Lipofilling Katowice
Lipofilling
Implanty twarzy Katowice
Implanty twarzy
Implanty twarzy Katowice
Dermabrazja
Implanty twarzy Katowice
Podniesienie brwi

Porozmawiajmy!

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami - rozwiejemy wszelkie wątpliwości

Kliniki Chirurgii Mazan
Kliniki Chirurgii Mazan
Kliniki Chirurgii Mazan
Kliniki Chirurgii Mazan
Kliniki Chirurgii Mazan
Kliniki Chirurgii Mazan