Here you can change the language of the site
ul. Brzozowa 54
40-170 Katowice
Pn-Pt: 09:00 - 18:00
Sob/Nd: Nieczynne

Kliknij aby zadzwonić:

32 255 38 32

OMU czyli korekcyjna plastyka małżowin usznych

OMU czyli korekcyjna plastyka małżowin usznych

Odstające, zbyt duże lub zbyt małe uszy to dla wielu osób poważny problem estetyczny. Z pomocą przychodzi zabieg, jakim jest korekcyjna plastyka małżowin usznych – to niejednokrotnie wybawienie, które pozwala pozbyć się wieloletnich kompleksów. Jakie są wskazania do przeprowadzenia korekcji uszu? Dlaczego warto poddać się temu zabiegowi?

Korekcja małżowin usznych – dlaczego warto zdecydować się na zabieg?

Pozornie mogłoby się wydawać, że uszy to część ciała nieistotna z punktu widzenia naszego wyglądu. To jednak nieprawdziwe przekonanie. Podobnie jak wygląd oczu, kształt nosa czy ust, również decydują o atrakcyjności i postrzeganiu danej osoby. Korekcyjna plastyka małżowin usznych to rodzaj operacji plastycznej polegającej na przywróceniu prawidłowego wyglądu uszu.

Korekcyjna plastyka małżowin usznych – wskazania do zabiegu

Najczęściej wykonywaną plastyką korekcyjną małżowin usznych jest korekcja odstających uszu. To zabieg estetyczny, którego celem jest zredukowanie odchylenia ucha od głowy. Jednak to nie jedyne wskazanie stanowiące podstawę do przeprowadzenia operacji plastycznej uszu. W jakich jeszcze przypadkach można przeprowadzić korekcyjną plastykę małżowin usznych?

  • wady wrodzone uszu
  • całkowity lub częściowy niedorozwój małżowiny usznej
  • zwinięcie małżowiny usznej
  • urazy ucha, np. zerwanie płatka ucha, ubytki
  • zniekształcenie małżowiny usznej spowodowane chorobą nowotworową

Korekcyjna plastyka uszu a Covid-19 – co warto wiedzieć?

Obecnie zmagamy się z koronawirusem, a to wymaga często noszenia maseczek ochronnych. Warto wiedzieć, że w przypadku OMO powinniśmy dobierać ich rodzaj rozważnie i stawiać na modele sznurowane bądź zapinane wokół głowy. Maseczki z gumkami mogą bowiem doprowadzać po czasie do wydostania się szwów z chrząstki ucha na zewnątrz, co nie jest korzystne dla pacjenta. Szwy są natomiast koniecznością w przypadku liftingu uszu, bo chrząstka się nie zrasta.

Korekcyjna plastyka uszu – efekty zabiegu

Co do zasady, głównym zadaniem operacji plastycznej uszu jest uzyskanie bardziej symetrycznego wyglądu małżowin oraz zmniejszonego odchylenia małżowin do głowy. Efekty zabiegu stają się widoczne po zakończeniu procesów regeneracyjnych. Rezultaty końcowe najczęściej widoczne są po około 4-6 miesiącach od przeprowadzonego zabiegu.

Wszelkie nieprawidłowości w budowie małżowin usznych są wskazaniem do konsultacji z chirurgiem plastykiem. Dlatego nie zastanawiaj się dłużej, tylko już dziś zapisz się do naszej Kliniki na wizytę, by raz na dobre uporać z defektem w obrębie uszu.

Czy zabieg OMU jest bolesny?

OMU jest przeprowadzane pod znieczuleniem ogólnym lub miejscowym, więc pacjent nie odczuwa bólu w trakcie zabiegu. Po operacji może występować pewien dyskomfort, ale jest on zazwyczaj łagodny i można go kontrolować za pomocą leków przeciwbólowych.

Czy po zabiegu zostają widoczne blizny?

Chirurg stara się umieścić cięcia za małżowiną uszną, aby minimalizować widoczność blizn. W większości przypadków blizny są mało widoczne i stopniowo blakną z czasem.

Czy zabieg OMU wymaga długiego czasu rekonwalescencji?

Rekonwalescencja po OMU jest stosunkowo krótka. Pacjenci mogą wrócić do codziennych aktywności po kilku dniach, ale unikanie aktywności fizycznej i narażenia na urazy uszu jest zalecane przez kilka tygodni.

Chcesz umówić się na konsultację w sprawię zabiegu lub operacji plastycznej?
Zadzwoń pod numer 691 476 095.

Oferta zabiegowa z zakresu chirurgii twarzy

Lifting twarzy Katowice
Lifting twarzy
Lifting szyi Katowice
Lifting szyi
Korekta powiek Katowice
Korekta powiek
Rekonstrukcja powiek Katowice
Rekonstrukcja powiek
Plastyka nosa Katowice
Korekcyjna plastyka nosa
Korekcja podbródka Katowice
Korekcja podbródka
Korekcja uszu Katowice
Korekcja uszu
Lipofilling Katowice
Lipofilling
Implanty twarzy Katowice
Implanty twarzy
Implanty twarzy Katowice
Dermabrazja
Implanty twarzy Katowice
Podniesienie brwi

Porozmawiajmy!

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami - rozwiejemy wszelkie wątpliwości

Kliniki Chirurgii Mazan
Kliniki Chirurgii Mazan
Kliniki Chirurgii Mazan
Kliniki Chirurgii Mazan
Kliniki Chirurgii Mazan
Kliniki Chirurgii Mazan