- Czym jest korekta powiek?
- Dla kogo wskazana jest korekcyjna plastyka powiek?
- Skąd bierze się opadająca powieka?
- Jakich efektów można spodziewać się po korekcyjnej plastyce powiek?
- Jak przygotować się do zabiegu korekty powiek?
- Co po zabiegu korekty powiek?
Skóra w okolicach oczu jest wyjątkowo delikatna, a także podatna na utratę elastyczności. Dzieje się tak wraz z upływem czasu, w wyniku procesu starzenia skóry. To wówczas pojawiają się zmarszczki, które mogą sprawić, że powieki zaczynają wyglądać nieatrakcyjnie i ciążyć. Jak sobie z tym poradzić? Z pomocą przychodzi chirurgia plastyczna i korekcyjna plastyka powiek. Na czym polega ten zabieg i dlaczego jest nie tylko kwestią estetyki?
Czym jest korekta powiek?
Chirurgia plastyczna oferuje dwa zabiegi o wysokiej skuteczności, przeprowadzane w znieczuleniu miejscowym: korektę powiek górnych oraz korektę powiek dolnych.
- Korekta powiek górnych
Polega na wycięciu nadmiaru skóry powieki. Cięcie prowadzone jest w tarczkowej części powieki i nad nią. Wycięcie ma kształt osełki. Aby zamknąć ranę, stosuje się delikatne szwy. Po wygojeniu blizna jest praktycznie niewidoczna, za to efekt spełnia oczekiwania – powieka już nie opada, a cała twarz ulega dzięki temu odmłodzeniu.
- Korekta powiek dolnych
Jest zabiegiem bardziej skomplikowanym i wymaga dużego doświadczenia ze strony chirurga. Polega na usunięciu zwiotczałej skóry, a cięcia dokonuje się poniżej dolnej linii rzęs. Jeżeli specjalista usunie za dużo materiału, może dojść do komplikacji w postaci wywinięcia powiek. Dlatego należy zdać się na chirurga z wieloletnim doświadczeniem. W przypadku, gdy występuje tak zwana przepuklina tłuszczyku okołogałkowego, należy go zredukować.
Dla kogo wskazana jest korekcyjna plastyka powiek?
Bardzo często plastyka powiek górnych jest zabiegiem wybieranym przez osoby w wieku dojrzałym, kiedy na twarzy pojawiają się widoczne oznaki starzenia się skóry. Okolice oka zaczynają wyglądać mało estetycznie: są nabrzmiałe, skóra wydaje się zmęczona, widać pofałdowania, a pod oczami – wyraźne worki. Zabieg wskazany jest także dla osób, które borykają się z tak zwaną opadającą powieką.
Warto jednak podkreślić, że korekta powiek to nie tylko kwestia estetyki, ale także zdrowia. Zdarza się, że powieki zaburzają pole widzenia. Poza tym, opadająca powieka może na przykład utrudniać mruganie, lub powodować poczucie zmęczenia oczu. Panie na pewno odnotują również komplikacje w trakcie wykonywania makijażu.
Przed wykonaniem zabiegu ma miejsce konsultacja ze specjalistą, który oceni wskazania, wyjaśni wszelkie kwestie i zakwalifikuje osobę do dalszych działań. W Klinice chirurgii Mazan zabieg korekty powiek przeprowadzają dr Zbigniew Mazan – specjalista chirurgii plastycznej i chirurgii ogólnej oraz dr Magdalena Kozicka – mikrochirurg i specjalistka medycyny plastycznej. To specjaliści, którzy gwarantują pełen profesjonalizm i znakomite efekty.
Umów się na konsultację ws. korekcyjnej plastyki powiek w Klinice chirurgii Mazan
Zadzwoń pod numer 691 476 095.
Skąd bierze się opadająca powieka?
Opadająca powieka może pojawić się wraz z osłabieniem mięśnia dźwigacza, luźnością skóry na powiekach górnych lub uszkodzeniem nerwów powiązanych z mięśniem dźwigacza. U niektórych osób nadmiar skóry na powiekach może być skutkiem chorób i przypadłości . Zaliczamy do nich cukrzycę, jęczmień, zespół Hornera, udar mózgu, oraz miastenię (schorzenie układu nerwowego). Poza tymi czynnikami, opadająca powieka może być uwarunkowaniem genetycznym.
Jakich efektów można spodziewać się po korekcyjnej plastyce powiek?
Powieka będzie uniesiona, a wisząca skóra zniwelowana. Poprawi się pole widzenia, a okolice oka odzyskają młody wygląd. W przypadku korekty powieki dolnej – wyraźnie zmniejszy się widoczność worków pod oczami.
Jak przygotować się do zabiegu korekty powiek?
W dniu operacji, przed przyjazdem do kliniki należy wziąć prysznic, umyć włosy i nie wykonywać później makijażu. Nie należy także zakładać biżuterii. Wcześniej, podczas kwalifikacji do zabiegu, odbędzie się konsultacja z lekarzem, podczas której należy poinformować o wszystkich przyjmowanych lekach.
Co po zabiegu korekty powiek?
W pierwszych dniach należy spodziewać się obrzęku, mogą pojawić się krwiaki oraz niewielki ból, a dolna powieka i zewnętrzny kąt oka będą nieco odstawać od gałki ocznej. Wraz ze zmniejszaniem obrzęku, objawy będą ustępować. Zdjęcie szwów ma miejsce po 5-7 dniach, a całkowite wygojenie ran następuje mniej więcej po czterech tygodniach.
Korekta powiek może przynieść wiele korzyści, takich jak poprawa widzenia, wyeliminowanie problemów związanych z nadmiernym opadaniem powiek, odmłodzenie wyglądu, poprawa konturów oczu oraz zwiększenie pewności siebie.
Tak, korekta powiek to procedura, która jest przeprowadzana przez doświadczonych chirurgów plastycznych w Klinice Mazan, co zapewnia bezpieczny i kontrolowany przebieg zabiegu.
Tak, efekty korekty powiek zazwyczaj są trwałe. Procedura ta pomaga usunąć nadmiar skóry i tłuszczu z powiek, co nieodwracalnie poprawia wygląd i widzenie.