Here you can change the language of the site
ul. Brzozowa 54
40-170 Katowice
Pn-Pt: 09:00 - 18:00
Sob/Nd: Nieczynne

Kliknij aby zadzwonić:

32 255 38 32

Implanty w operacjach plastycznych i zabiegach rekonstrukcyjnych

powiększanie piersi implantami, powiększanie piersi katowice

Gdybyśmy mieli zagrać w skojarzenia, to na słowo „implanty” zapewne połowa z graczy pomyślałaby o piersiach, a druga o… zębach. Tymczasem implanty mają dużo szersze zastosowanie. W zabiegach chirurgii plastycznej i rekonstrukcyjnej możemy je zastosować wszędzie tam, gdzie:

 • mamy problem z asymetrią,
 • chcemy skorygować zniekształcenia wybranych części ciała będące efektem wad wrodzonych i nabytych,
 • chcemy wypełnić i naprawić źle wykształcone struktury, kontury, ubytki – na przykład po urazach i operacjach.

Implanty służą do rekonstrukcji, powiększania oraz odmładzania poszczególnych obszarów ciała. Dostępne są różne linie i rodzaje implantów, które są wykorzystywane zarówno w chirurgii plastycznej, jak i rekonstrukcyjnej. Produkowane są z różnych materiałów, w szerokim wyborze rozmiarów i kształtów, dodatkowo niektóre z nich można jeszcze przycinać w zależności od potrzeby. Implanty są stosowane w zabiegach operacyjnych w obrębie całego ciała, w tym: pośladków, klatki piersiowej, łydek, twarzy (policzków, nosa, brody i szczęki), zarówno u kobiet, jak i mężczyzn. Operację modelowania ciała implantami można połączyć z innymi zabiegami, np. z liftingiem twarzy.

Implanty twarzy

Implanty twarzy służą do rekonstrukcji, powiększania oraz odmładzania poszczególnych obszarów tej części ciała. Implanty twarzy służą do rekonstrukcji, powiększania oraz odmładzania poszczególnych elementów. Implanty są dopasowane do policzków, nosa, brody i szczęki. Mają zastosowanie w:

 • asymetrii twarzy
 • korekcji zapadniętych policzków
 • uwypuklenie kości policzkowych
 • korekcja cofniętej brody
 • korekcja niedorozwoju żuchwy

Implanty piersi

Powiększanie piersi implantami to bezsprzecznie jeden z najpopularniejszych zabiegów chirurgii plastycznej. Implanty umieszczane są pod gruczołem lub pod mięśniem piersiowym. Cięcia są wykonywane tak, aby były jak najmniej widoczne i zlokalizowane są zwykle pod piersią, wokół dolnej części otoczki brodawki lub w dole pachowym.

W Klinice chirurgii Mazan zachęcamy nasze pacjentki do dokładnej analizy decyzji o powiększeniu piersi również pod kątem codzienności, z którą przyjdzie nam się zmierzyć już po operacji. Biust musi pasować do kobiecej sylwetki, dlatego wybierając rozmiar implantu, dobrze jest pamiętać o tym, że:

 • nie ma idealnego rozmiaru – istnieje natomiast pewien obszar doboru rozmiarów, które będą dobrze funkcjonować z fizjonomią konkretnej pacjentki,
 • bazą do decyzji nie powinno być to, jak wyglądamy w biustonoszu, a to jak wyglądamy bez bielizny,
 • sporo większy biust nie zawsze oznacza lepszy.

Powiększenie piersi to nie jedyny zabieg z wykorzystaniem implantów w tym obszarze ciała. Implanty wykorzystywane są także w rekonstrukcji piersi po mastektomii, urazach czy innych wadach wrodzonych. Rekonstrukcja piersi przebiega najczęściej dwuetapowo. Pierwszy etap polega na wszczepieniu expandera w miejsce usuniętej piersi – ma on za zadanie przygotować skórę do wszczepienia implantu. Czasami także konieczne są przeszczepy tkanki tłuszczowej, aby odbudować właściwą grubość ściany klatki piersiowej, celem bezpiecznego rozciągnięcia skóry za pomocą expandera. Drugi etap jest już zabiegiem właściwym – w miejsce usuwanego expandera wszczepia się dobrany implant.

Chcesz dowiedzieć się więcej o zabiegach w Klinice chirurgii Mazan?
Zadzwoń pod numer 691 476 095.

Modelowania łydek i pośladków implantami

Różne mogą być przyczyny asymetrii wskazanych obszarów ciała. Deformacje spowodowane wadami wrodzonymi oraz nabytymi w wyniku wypadków można niwelować w oparciu o dwa rozwiązania: za pomocą przeszczepu tkanki tłuszczowej lub implantów. Zabieg wszczepienia implantów pozwala na uzyskanie proporcji i oczekiwanego kształtu i wielkości wybranych obszarów ciała.

Powiększanie pośladków i łydek implantami jest najtrwalszą i najbardziej inwazyjną metodą. Wszczepiane implanty wykonane są z elastomeru silikonowego i wypełnione są żelem silikonowym. Ich powłoki są wytrzymalsze od powłok implantów piersi. Wśród podstawowych modeli implantów pośladków dominują te o kształcie owalnym lub okrągłym.

Implanty pośladków różnią się od siebie rodzajem wypełnienia, objętością, profilem oraz powierzchnią (gładką lub teksturowaną). Kształt wkładek do modelowania łydek jest podłużny, a powierzchnia zupełnie gładka. Różnorodność kształtów i rozmiarów implantów pozwala na uzyskanie maksymalnie naturalnego, a tym samym pożądanego efektu.

Implanty dla mężczyzn

Obecnie około 20% operacji plastycznych dotyczy mężczyzn. Odpowiedzią na te potrzeby jest chirurgia plastyczna mężczyzn, oferująca wiele zabiegów, którym mogą poddać się panowie w celu poprawy swojego wyglądu. Do jednych z najczęściej wykonywanych zabiegów z użyciem implantów należą:

 • zabiegi wszczepienia implantów klatki piersiowej nie tylko dla efektu „sześciopaku” – przeprowadza się zarówno w celach estetycznych, jak i rekonstrukcyjnych, przy leczeniu różnego rodzaju wad nabytych i wrodzonych, tj. zespołu Polanda; chirurg plastyczny dobiera implant tak, aby był jak najlepiej dopasowany do warunków anatomicznych pacjenta;
 • wszczep jądra – rozwiązanie dla pacjenta w przypadku braku jądra z przyczyn losowych lub chorobowych; dzięki przeprowadzeniu zabiegu, możemy przywrócić całkowicie naturalny wygląd moszny, co ma pozytywny wpływ na wygląd tej okolicy i stan psychiczny pacjenta.

Przebieg implantacji jest podobny dla wszystkich części ciała. Polega na wykonaniu małego nacięcia, w niewidocznym miejscu, w pobliżu miejsca, gdzie ma być umieszczony implant. Następnie tworzy się kieszeń i umieszcza w niej implant. Po zakończeniu implantacji, zszywa się nacięcie i zakłada opatrunek. Operacja implantacji wkładek z elastomeru silikonowego lub Gore-Texu wykonywana jest w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym. Pacjent po zabiegu implantacji objęty jest opieką Kliniki, konieczne są wizyty kontrolne. Pacjent wyposażany zostaje w pakiet zaleceń pozabiegowych, właściwych dla rodzaju zastosowanego implantu i miejsca jego wszczepienia, do których należą m.in.: dbanie o higienę operowanego miejsca, unikanie wysiłku fizycznego, gorących kąpieli, sauny i solarium.

Czym są implanty w kontekście operacji plastycznych i zabiegów rekonstrukcyjnych?

Implanty w chirurgii plastycznej i rekonstrukcyjnej to sztuczne elementy, które są używane w celu korekcji defektów anatomicznych, zwiększenia objętości lub poprawy kształtu różnych części ciała.

Jakie są korzyści z implantów w operacjach plastycznych i rekonstrukcyjnych?

Implanty mogą przynieść różnorodne korzyści, takie jak poprawa wyglądu, zwiększenie pewności siebie, przywrócenie funkcji, lepsza równowaga ciała i inne.

Jakie są różnice między implantami stosowanymi w chirurgii plastycznej a rekonstrukcyjnej?

Implanty w chirurgii plastycznej mają na celu przede wszystkim poprawę estetyki ciała, np. powiększenie piersi czy modelowanie nosa, podczas gdy w chirurgii rekonstrukcyjnej używane są w celu przywrócenia formy i funkcji po urazach, wypadkach lub usunięciu zmienionych chorobowo tkanek.

Umów się na konsultację w sprawie zabiegu w Klinice chirurgii Mazan
Zadzwoń pod numer 691 476 095.

Chirurgia plastyczna w Katowicach – Klinika Chirurgii Mazan

Chirurgia piersi Katowice
Chirurgia piersi
Chirurgia twarzy Katowice
Chirurgia twarzy
Modelowanie ciała Katowice
Modelowanie ciała
Zabiegi dla mężczyzn Katowice
Zabiegi dla mężczyzn
Chirurgia intymna kobiet Katowice
Chirurgia intymna kobiet
Głęboka oscylacja Katowice
Głęboka oscylacja
Zmiany skórne Katowice
Zmiany skórne
Nowotwory złośliwe skóry Katowice
Nowotwory złośliwe skóry
Zabiegi rekonstrukcyjne Katowice
Zabiegi rekonstrukcyjne

Porozmawiajmy!

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami - rozwiejemy wszelkie wątpliwości

Kliniki Chirurgii Mazan
Kliniki Chirurgii Mazan
Kliniki Chirurgii Mazan
Kliniki Chirurgii Mazan
Kliniki Chirurgii Mazan
Kliniki Chirurgii Mazan