ul. Brzozowa 54
40-170 Katowice
Rejestracja
+48 32 255 38 32
+48 691 476 095
Pn-Pt: 09:00 - 18:00
Sob/Nd: Nieczynne

Kliknij aby zadzwonić:

32 255 38 32

Grażyna Dobek

Grażyna Dobek

 

Grażyna Dobek
Koordynator ds. pacjentów bariatrycznych

Koordynator ds. pacjentów bariatrycznych – to stanowisko zajmuje ważne miejsce w interdyscyplinarnym leczeniu otyłości. Jest odpowiedzią na oczekiwania pacjentów, którzy mogą bez ograniczeń uzyskać pomoc i odpowiedzi na nurtujące ich pytania związane z leczeniem otyłości. Na co dzień pracuję w Klinice chirurgii Mazan w dziale administracyjnym, ale zdobyte doświadczenie, częsty kontakt z pacjentami oraz wiedza z zakresu leczenia otyłości, przyczyniły się do objęcia nowej funkcji.

Jako koordynator mam za zadanie udzielanie informacji na temat możliwych metod leczenia, kontrolowanie procesów przygotowawczych do zabiegu, ustalanie terminów i koordynację spotkań z lekarzem prowadzącym, dietetykiem i psychologiem. Do moich obowiązków należy również współpracowanie z pacjentem w celu zagwarantowania bezpieczeństwa i osiągnięcia pożądanego wyniku terapeutycznego.

W 2016 roku zostałam poddana operacji rękawowej resekcji żołądka, którą wykonał dr Grzegorz Kowalski. Otyłość towarzyszyła mi przez większość życia, a operacja bariatryczna była pierwszym krokiem do innego lżejszego, komfortowego życia.

Dzięki przebytej operacji zmniejszenia żołądka wiem na jakie trudności mogą napotkać pacjenci w kolejnych etapach pooperacyjnych. Mogę podzielić się swoimi doświadczeniami, przed i po zabiegu, udzielić rad i wskazówek. Prze ostatnie 4 lata przygotowywałam się do objęcia tego stanowiska biorąc udział w profesjonalnych kursach i szkoleniach, ukończyłam również studium z zakresu dietetyki i zaburzeń odżywiania.

W Klinice chirurgii Mazan wraz z całym interdyscyplinarnym zespołem bariatrycznym kompleksowo przeprowadzamy pacjenta do wyznaczonego celu.

Porozmawiajmy!

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami - rozwiejemy wszelkie wątpliwości

Kliniki Chirurgii Mazan
Kliniki Chirurgii Mazan
Kliniki Chirurgii Mazan
Kliniki Chirurgii Mazan
Kliniki Chirurgii Mazan
Kliniki Chirurgii Mazan