Here you can change the language of the site
ul. Brzozowa 54
40-170 Katowice
Pn-Pt: 09:00 - 18:00
Sob/Nd: Nieczynne

Kliknij aby zadzwonić:

32 255 38 32

Grażyna Dobek

Grażyna Dobek - Klinika chirurgii Mazan

Koordynator ds. pacjentów bariatrycznych – to stanowisko zajmuje ważne miejsce w interdyscyplinarnym leczeniu otyłości. Jest odpowiedzią na oczekiwania pacjentów, którzy mogą bez ograniczeń uzyskać pomoc i odpowiedzi na nurtujące ich pytania związane z leczeniem otyłości. Na co dzień pracuję w dziale administracyjnym, ale zdobyte doświadczenie, częsty kontakt z pacjentami oraz wiedza z zakresu leczenia otyłości, przyczyniły się do objęcia nowej funkcji.

Grażyna Dobek

 

Grażyna Dobek
Koordynator ds. pacjentów bariatrycznych

Jako koordynator mam za zadanie udzielanie informacji na temat możliwych metod leczenia, kontrolowanie procesów przygotowawczych do zabiegu. Ustalanie terminów i koordynację spotkań z lekarzem prowadzącym, dietetykiem i psychologiem. Do moich obowiązków należy również współpracowanie z pacjentem w celu zagwarantowania bezpieczeństwa i osiągnięcia pożądanego wyniku terapeutycznego.

W 2016 roku zostałam poddana operacji rękawowej resekcji żołądka, którą wykonał dr Grzegorz Kowalski. Otyłość towarzyszyła mi przez większość życia, a operacja bariatryczna była pierwszym krokiem do innego lżejszego, komfortowego życia.

Dzięki przebytej operacji zmniejszenia żołądka wiem na jakie trudności mogą napotkać pacjenci w kolejnych etapach pooperacyjnych. Mogę podzielić się swoimi doświadczeniami, przed i po zabiegu, udzielić rad i wskazówek. Przez ostatnie 4 lata przygotowywałam się do objęcia tego stanowiska biorąc udział w profesjonalnych kursach i szkoleniach. Ukończyłam również studium z zakresu dietetyki i zaburzeń odżywiania.

Dowiedz się więcej odwiedzając moją stronę na Facebook – Grażyna Dobek Koordynator ds. pacjentów bariatrycznych. Strona powstała w celu informacyjnym dla pacjentów przed i po operacji bariatrycznej. Znajdziesz na niej pomocne informacje w temacie bariatrii, jak radzić sobie w niektórych sytuacjach oraz przepisy które sama stosuję.

W Klinice chirurgii Mazan wraz z całym interdyscyplinarnym zespołem bariatrycznym kompleksowo przeprowadzamy pacjenta do wyznaczonego celu.

Porozmawiajmy!

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami - rozwiejemy wszelkie wątpliwości

Kliniki Chirurgii Mazan
Kliniki Chirurgii Mazan
Kliniki Chirurgii Mazan
Kliniki Chirurgii Mazan
Kliniki Chirurgii Mazan
Kliniki Chirurgii Mazan