Here you can change the language of the site
ul. Brzozowa 54
40-170 Katowice
Pn-Pt: 09:00 - 18:00
Sob/Nd: Nieczynne

Kliknij aby zadzwonić:

32 255 38 32

Face lifting – chirurgia plastyczna

Face lifting – chirurgia plastyczna

Face lifting, czyli lifting twarzy, to metoda chirurgiczna polegająca na usunięciu nadmiernej ilości zwiotczałej skóry, czasem również zbyt dużej ilości tkanki tłuszczowej. Ma też za zadanie wzmocnienie powięzi mięśni mimicznych twarzy, co przyczynia się do wygładzenia i napięcia skóry.

Face lifting – remedium na procesy starzenia się skóry

Utrata jędrności i objętości, zwiotczenie, opadanie skóry, odwrócenie proporcji na twarzy to oznaki nieuchronnego starzenia się skóry. Wraz z upływem lat na twarzy pojawiają się zmarszczki, bruzdy, opadają policzki, zniekształceniu ulega linia żuchwy i szyi, zanika warstwa tkanki tłuszczowej i kostnej. W efekcie zmienia się również ekspresja i mimika naszej buzi, która sprawia wrażenie posępnej, smutnej i zmęczonej. Na szczęście można odwrócić te procesy! Z pomocą przychodzi wysoce skuteczny zabieg plastyki twarzy, czyli Face lifting. To specjalistyczny zabieg chirurgii plastycznej, odznaczający się zdecydowanie wyższą skutecznością niż mniej inwazyjne zabiegi z zakresu medycyny estetycznej. W trakcie liftingu twarzy redukuje się powierzchnię skóry, unosi opadnięte struktury i mięśnie mimiczne oraz dokonuje się przemieszczenia komórek tłuszczowych.

Face lifting – wskazania do zabiegu

  • opadanie skóry w środkowej części twarzy
  • opadanie skóry linii żuchwy
  • utrata owalu twarzy
  • bruzdy nosowo-wargowe
  • zmarszczki poniżej kącików ust tzw. linie marionetki
  • opadające policzki i tzw. chomiki
  • opadające powieki i kąciki ust
  • podwójny podbródek
  • obwisła skóra na szyi

Face lifting – efekty

Jakie efekty daje lifting twarzy?


Lifting twarzy powoduje napięcie tkanek i mięśni, usunięcie nadmiaru skóry oraz poprawia napięcie skóry twarzy i szyi. To zabieg pozwalający również skorygować zwiotczenia środkowej części twarzy, opadające policzki czy podwójny podbródek. Niekwestionowaną cechą Face liftingu jest właśnie to, że podczas jednego zabiegu można poprawić wiele obszarów na twarzy.

Efekty odmłodzenia skóry cofające jej wygląd o 5-10 lat widoczne są niemal od razu po przeprowadzonym zabiegu. Rezultaty w postaci odmłodzonej, napiętej, jędrnej, zagęszczonej, wygładzonej twarzy utrzymują się średnio 10 lat, czyli najwięcej, w porównaniu do innych zabiegów odmładzających.

Chcesz odmłodzić swoją twarz o dobrych kilka lat? Marzysz o pozbyciu się zmarszczek, bruzd i obwisłej skóry? Serdecznie zapraszamy Cię do naszej kliniki na konsultację, by dowiedzieć się więcej na temat Face liftingu, omówić ze specjalistą oczekiwania dotyczące zabiegu, a także wszelkie kwestie związane z przygotowaniem i przebiegiem liftingu.

Czy lifting twarzy jest bolesny?

Lifting twarzy jest przeprowadzany pod znieczuleniem ogólnym lub miejscowym, więc pacjent nie odczuwa bólu w trakcie zabiegu. Po operacji może występować pewien dyskomfort, ale jest on zazwyczaj kontrolowany za pomocą leków przeciwbólowych.

Czy po liftingu twarzy występują blizny?

Blizny po liftingu twarzy są zazwyczaj niewielkie i umieszczone tak, aby były jak najmniej widoczne. Z czasem blizny będą stopniowo blaknąć i stawać się mniej widoczne.

Czy rekonwalescencja po liftingu twarzy jest długa?

Czas rekonwalescencji po liftingu twarzy zależy od indywidualnych czynników i zakresu operacji. Zazwyczaj pacjenci mogą wrócić do codziennych aktywności po kilku tygodniach, choć pełny powrót do normalnej aktywności fizycznej może zająć nieco więcej czasu.

Chcesz umówić się na konsultację w sprawię zabiegu lub operacji plastycznej?
Zadzwoń pod numer 691 476 095.

Oferta zabiegowa z zakresu chirurgii twarzy

Lifting twarzy Katowice
Lifting twarzy
Lifting szyi Katowice
Lifting szyi
Korekta powiek Katowice
Korekta powiek
Rekonstrukcja powiek Katowice
Rekonstrukcja powiek
Plastyka nosa Katowice
Korekcyjna plastyka nosa
Korekcja podbródka Katowice
Korekcja podbródka
Korekcja uszu Katowice
Korekcja uszu
Lipofilling Katowice
Lipofilling
Implanty twarzy Katowice
Implanty twarzy
Implanty twarzy Katowice
Dermabrazja
Implanty twarzy Katowice
Podniesienie brwi

Porozmawiajmy!

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami - rozwiejemy wszelkie wątpliwości

Kliniki Chirurgii Mazan
Kliniki Chirurgii Mazan
Kliniki Chirurgii Mazan
Kliniki Chirurgii Mazan
Kliniki Chirurgii Mazan
Kliniki Chirurgii Mazan