Here you can change the language of the site
ul. Brzozowa 54
40-170 Katowice
Pn-Pt: 09:00 - 18:00
Sob/Nd: Nieczynne

Kliknij aby zadzwonić:

32 255 38 32

Długotrwałe wyniki operacji plastycznej

Długotrwałe wyniki operacji plastycznej - Klinika Chirurgii Mazan - Katowice

Często postrzegamy chirurgię plastyczną jak magiczne remedium na nasze kompleksy i niedoskonałości. Oczywiście operacja plastyczna poprawia wygląd, a jej efekty podnoszą samoocenę, jednak należy pamiętać, że ingerencja chirurgiczna to dopiero początek. Równie ważne jest to, jak dbamy o siebie już po zabiegu, ponieważ to od nas zależy , jak długo będziemy cieszyć się jego oszałamiającymi efektami.

Operacja plastyczna – osobista inwestycja

Traktujmy operację plastyczną jak inwestycję w swoje ciało. Inwestycję nie tylko finansową, ale także osobistą ,bo przecież angażujemy w nią także sporo energii i czasu.

Właśnie przez wzgląd na duży wkład z naszej strony, powinniśmy dobrze przygotować się również do etapu, który nastąpi już po poddaniu się operacji.

To jak długo rezultaty zabiegu będą się utrzymywały, zależy od kilku czynników. Dlatego aby spektakularne efekty operacji plastycznej utrzymać przez lata, trzeba odpowiednio zadbać o siebie.

Zmiany zachodzące w ciele

Po pierwsze trzeba uświadomić sobie, że organizm ludzki ulega procesowi starzenia się, który ma również wpływ na wygląd. Tempo starzenia się, a więc i zmian zachodzących w ciele, jest uzależnione od wielu elementów.

dr Zbigniew Mazan chirurg plastyczny Katowice
dr Zbigniew Mazan

Właściciel kliniki, specjalista chirurgii plastycznej i chirurgii ogólnej

Stałe są jedynie nasze predyspozycje genetyczne, jednak są także czynniki wpływające na dynamikę procesu starzenia, na które niewątpliwie mamy wpływ.

Styl życia, czyli między innymi nasza aktywność fizyczna oraz sposób odżywiania, odgrywają ogromną rolę w przebiegu zmian zachodzących w ciele wraz z wiekiem. Nie bez znaczenia jest także to, czy korzystamy z używek takich jak tytoń czy alkohol, które w znaczący sposób przyspieszają proces starzenia się organizmu.

Chcesz umówić się na konsultację w sprawię zabiegu lub operacji plastycznej?
Zadzwoń pod numer 691 476 095.

Rola masy ciała a długotrwałe wyniki operacji plastycznej

Kolejnym z bardzo istotnych czynników, wpływających na wygląd ciała jest waga. Utrzymywanie prawidłowej masy ciała, jest więc niezwykle ważne, zwłaszcza jeśli chcemy by uzyskane z pomocą chirurgii plastycznej efekty, przez długi czas pozostały niezmienne.

W utrzymaniu prawidłowej wagi pomaga odpowiednio zbilansowana dieta oraz aktywność fizyczna dobrze dopasowana do naszego trybu życia. Oprócz przedłużonego efektu estetycznego, zyskamy również poprawę kondycji oraz ogólnego stanu zdrowia.

dietetyk mgr Dorota Machowska Katowice
mgr Dorota Machowska

Specjalizacja: dietetyka

Umów się na konsultację diety z dietetykiem
Zadzwoń pod numer 691 476 095.

Odpowiednia pielęgnacja po operacji plastycznej

Ostatnim niezwykle ważnym elementem, który pozwala długo cieszyć się wynikami operacji plastycznej, jest oczywiście odpowiednia pielęgnacja podczas procesu gojenia się rany pooperacyjnej. Dlaczego to tak ważne? Choć lekarz dokłada wszelkich starań, aby blizna była schowana i jak najmniej widoczna, to ostateczny efekt jest poniekąd w rękach samego pacjenta, bo to on stosując się ściśle do wskazówek lekarza prowadzącego, wpływa na prawidłowy proces zrastania się rany i powstawania blizny.

Aby proces rekonwalescencji przebiegał właściwie, a efekt zabiegu był zgodny z pożądanym, należy więc bezwzględnie stosować się do wszelkich zaleceń lekarza. Przestrzeganie nawet z pozoru absurdalnych dla laika nakazów i zakazów, może mieć ogromny wpływ na późniejszy wygląd oraz zdrowie, zatem nie wolno lekceważyć żadnego z nich. Po zakończonym procesie gojenia, ważna jest również dalsza, systematyczna pielęgnacja skóry odpowiednimi kosmetykami. Pełna współpraca pacjenta z lekarzem jest więc konieczna nie tylko w okresie przed zabiegiem, ale również po jego wykonaniu.

Kluczem do przedłużenia trwałości rezultatów operacji plastycznej jest więc zdyscyplinowanie oraz higieniczny tryb życia, które korzystnie wpływają nie tylko na prezencję, ale również na stan naszego zdrowia.

Chcesz umówić się na konsultację w sprawię zabiegu lub operacji plastycznej?
Zadzwoń pod numer 691 476 095.

Chirurgia plastyczna w Klinice Chirurgii Mazan

Chirurgia piersi Katowice
Chirurgia piersi
Chirurgia twarzy Katowice
Chirurgia twarzy
Modelowanie ciała Katowice
Modelowanie ciała
Zabiegi dla mężczyzn Katowice
Zabiegi dla mężczyzn
Chirurgia intymna kobiet Katowice
Chirurgia intymna kobiet
Głęboka oscylacja Katowice
Głęboka oscylacja
Zmiany skórne Katowice
Zmiany skórne
Nowotwory złośliwe skóry Katowice
Nowotwory złośliwe skóry
Zabiegi rekonstrukcyjne Katowice
Zabiegi rekonstrukcyjne

Porozmawiajmy!

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami - rozwiejemy wszelkie wątpliwości

Kliniki Chirurgii Mazan
Kliniki Chirurgii Mazan
Kliniki Chirurgii Mazan
Kliniki Chirurgii Mazan
Kliniki Chirurgii Mazan
Kliniki Chirurgii Mazan