Here you can change the language of the site
ul. Brzozowa 54
40-170 Katowice
Pn-Pt: 09:00 - 18:00
Sob/Nd: Nieczynne

Kliknij aby zadzwonić:

32 255 38 32

Co powinnaś wiedzieć o powiększaniu piersi?

powiększanie piersi, klinika chirurgii mazan katowice

Marzysz o pięknych, kształtnych piersiach? Chcesz się czuć kobieco i atrakcyjnie? Sprawdź, jakie są metody powiększania piersi, gdzie wykonać zabieg oraz jak wygląda proces przygotowania i późniejszej rekonwalescencji.

Chirurgia piersi – kiedy warto?

Jeszcze niedawno operacja piersi była tematem tabu, dziś coraz więcej kobiet decyduje się na wykorzystanie dostępnej technologii i umiejętności specjalistów, by poprawić swoją urodę. Ingerencja chirurgiczna w naturalny wygląd przestała być postrzegana w sposób pejoratywny. Zbyt duża uwaga w społeczeństwie skupia się na ciele. To, jak wyglądamy, ma ogromne znaczenie i bezpośrednio wpływa na nasze samopoczucie. Kobiety, które negatywnie oceniają swoją prezencję, figurę, często zamykają się w sobie, tracą pewność siebie, mają niskie poczucie własnej wartości, a nawet wpadają w depresję lub choroby związane z zaburzeniami odżywiania. Jeżeli uważasz, że masz zbyt mały biust lub jego kształt w wyniku działania genów, wieku albo przebytej ciąży i laktacji, nie wpisuje się w Twoje poczucie kobiecej estetyki, operacja plastyczna piersi jest rozwiązaniem godnym rozważenia. To również fantastyczny sposób na odzyskanie równowagi psychicznej dla kobiet po mastektomii.

Gdzie powiększyć piersi?

Wybór odpowiedniej, zaufanej kliniki chirurgii plastycznej jest tu kluczowy. Miejsce godne polecenia powinno cieszyć się doskonałymi opiniami zadowolonych klientek, zaś lekarze bezwzględnie muszą być kompetentni i wykazywać się najwyższym stopniem przygotowania. Klinika chirurgii Mazan w Katowicach to propozycja dla kobiet, które szukają najwyższej klasy specjalisty. Doktor Zbigniew Mazan może się pochwalić kilkudziesięcioletnim doświadczeniem w zakresie chirurgii plastycznej oraz członkostwem w międzynarodowych stowarzyszeniach chirurgów plastycznych.

Chcesz dowiedzieć się więcej o chirurgii piersi w Katowicach?
Zadzwoń pod numer 691 476 095.

Dostępne metody powiększania piersi

Jakie są metody powiększania piersi?

W klinice Doktora Mazana możesz wybrać jedną spośród dwóch dostępnych metod – implanty lub przeszczep tkanki tłuszczowej. Na czym polega i w jakich sytuacjach polecana jest każda z nich?

Powiększanie piersi implantami to zabieg znany na całym świecie. Pozwala nie tylko wybrać optymalną wielkość biustu, ale również jego pożądany kształt. Przed operacją pacjentka wraz z lekarzem omawiają jaki rodzaj i parametry implantów pozwolą uzyskać efekt, którego oczekuje kobieta. Chirurg dodatkowo uwzględnia jej budowę anatomiczną, aktualny rozmiar piersi, stan oraz ilość skóry, jej elastyczność, a nawet tryb życia pacjentki, by móc podsunąć najlepsze rozwiązanie.
Powiększanie piersi własnym tłuszczem propozycja dla pań, którym zależy na maksymalnie naturalnym wyglądzie i minimalnej ingerencji chirurgicznej. Dodatkowym atutem takiego zabiegu jest usunięcie nadmiaru tkanki tłuszczowej z innego miejsca na ciele, pozwalające na wymodelowanie sylwetki. Z uwagi na fakt, że przeszczep nie odbywa się za pomocą ciała obcego, a jedynie przy użyciu własnej tkanki pacjentki, nie powstaje ryzyko jego odrzucenia. Niestety metoda ta pozwala na powiększenie piersi maksymalnie o jeden rozmiar i nie jest możliwa do wykonania u kobiet szczupłych o niewielkiej zawartości tłuszczu w ciele.

Powyższe metody różnią się także kosztami. Implant piersiowy – cena zależy od wybranego rodzaju implantu oraz jego rozmiaru. U doktora Mazana są to kwoty rozpoczynające się od 19 000 zł. W przypadku metody wykorzystującej tłuszcz pacjentki powiększanie biustu cena może być nawet o połowę niższa – od 10 000 zł.

Jak przygotować się do zabiegu powiększania piersi?

Powiększanie piersi jest operacją chirurgiczną, zwykle przeprowadzaną w znieczuleniu ogólnym, w związku z czym wymaga odpowiedniej kwalifikacji. Lekarz z kliniki musi przeprowadzić kompleksowy wywiad medyczny, by wydać opinię co do bezpieczeństwa zabiegu. Przed przyjęciem należy wykonać szereg badań przesiewowych, które potwierdzą stan zdrowia pacjentki, USG piersi, a w przypadku planowanego znieczulenia ogólnego również EKG.

Dodatkowo zaleca się rezygnację z palenia papierosów na kilka tygodni wcześniej. Przez 14 dni przed zabiegiem nie wolno zażywać aspiryny i innych preparatów zawierających kwas acetylosalicylowy.

Jeżeli przyjmujesz pewne leki na stałe, przed zabiegiem pojawiły się jakiekolwiek dolegliwości, bezwzględnie powiedz o tym swojemu lekarzowi. Nie bój się też zadawać pytań. Priorytetem jest Twoje zdrowie oraz poczucie bezpieczeństwa. Do kliniki w dniu zabiegu musisz przyjechać na czczo, najlepiej z bliską osobą, która zapewni Ci wsparcie.

dr Zbigniew Mazan chirurg plastyczny Katowice
dr Zbigniew Mazan

Właściciel kliniki, specjalista chirurgii plastycznej i chirurgii ogólnej

Rekonwalescencja po zabiegu powiększania piersi

Pobyt w klinice po operacyjnym powiększeniu piersi trwa z reguły od 1 do kilku dni. Każdy organizm reaguje inaczej i nie istnieje jeden schemat, według którego każdą pacjentkę można by było traktować tak samo. W dobrej klinice możesz mieć pewność, że lekarz nie przygotuje wypisu, dopóki nie będzie miał pewności, że wszystko jest w porządku, a rany goją się prawidłowo.

Bezpośrednio po zabiegu pacjentce zostaje założony specjalny biustonosz i należy go nosić przez kolejne 3 tygodnie, by zapewnić implantom optymalne ułożenie oraz ograniczyć im ryzyko przemieszczania się.

Pełna rekonwalescencja zajmuje 6-8 tygodni, w trakcie których pacjentka nie powinna się przeforsowywać, dźwigać, uprawiać sportu. Przez około 2 tygodnie zaleca się rezygnację z prowadzenia samochodu, spania na brzuchu, unikania podnoszenia rąk do góry np. podczas mycia włosów.

Przez 4 do nawet 6 miesięcy pacjentka nie powinna korzystać z sauny, solarium, zażywać gorących kąpieli i opalania na słońcu.

Zastanawiasz się, na jaki efekt możesz liczyć? Wpisujesz w wyszukiwarkę: powiększanie biustu przed i po? Musisz pamiętać, że bezpośrednio po operacji Twoje piersi nie będą wyglądać tak, jak na zdjęciach. Będą opuchnięte i minie kilka tygodni, zanim będziesz mogła się cieszyć ich piękną prezencją.

Czy powiększenie piersi jest bezpieczne?

Powiększanie piersi to rutynowy zabieg chirurgiczny, który przeprowadza się od wielu lat. Jednak jak każda operacja, wiąże się z pewnym ryzykiem. Przed podjęciem decyzji o zabiegu, pacjentka powinna dokładnie omówić swoje zdrowie i oczekiwania z doświadczonym chirurgiem plastycznym.

Jaki jest czas rekonwalescencji po powiększeniu piersi?

Czas rekonwalescencji po powiększeniu piersi może się różnić w zależności od pacjentki i jej indywidualnych warunków. Jednak zazwyczaj zaleca się unikanie intensywnego wysiłku fizycznego i podnoszenia ciężkich przedmiotów przez około 6-8 tygodni po zabiegu.

Czy powiększanie piersi wpłynie na zdolność karmienia piersią w przyszłości?

Powiększenie piersi może wpłynąć na zdolność karmienia piersią, ale wiele zależy od techniki zabiegu i indywidualnych cech organizmu pacjentki. Warto omówić tę kwestię z chirurgiem przed podjęciem decyzji o zabiegu.

Chirurgia piersi – oferta zabiegowa w Klinice chirurgii Mazan

Powiększanie piersi Katowice
Powiększanie piersi implantami
Powiększanie piersi Katowice
Powiększanie piersi tłuszczem własnym
Lifting piersi Katowice
Lifting piersi
Redukcja piersi Katowice
Redukcja piersi
Mastektomia Katowice
Mastektomia
Rekonstrukcja piersi Katowice
Rekonstrukcja piersi

Porozmawiajmy!

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami - rozwiejemy wszelkie wątpliwości

Kliniki Chirurgii Mazan
Kliniki Chirurgii Mazan
Kliniki Chirurgii Mazan
Kliniki Chirurgii Mazan
Kliniki Chirurgii Mazan
Kliniki Chirurgii Mazan