Here you can change the language of the site
ul. Brzozowa 54
40-170 Katowice
Pn-Pt: 09:00 - 18:00
Sob/Nd: Nieczynne

Kliknij aby zadzwonić:

32 255 38 32

Podcięcie wędzidełka prącia

Podcięcie wędzidełka Katowice - Klinika chirurgii Mazan

Wędzidełko napletka, to cieniutki, niewielki fałd skórny, który łączy żołądź penisa z napletkiem. Zwykle jest naturalnie elastyczne i odpowiednio długie na tyle, by nie sprawiać problemów i nie powodować bólu i dyskomfortu, utrudniając tym codzienne funkcjonowanie. Schorzenie może występować od razu po urodzeniu, a także ulec skróceniu w konsekwencji urazów i stanów zapalnych, które prowadzą do bliznowacenia i zaburzają w ten sposób elastyczność struktury wędzidełka.

Przebieg zabiegu

Zabieg, czyli frenuloplastyka, to krótka, nieskomplikowana procedura medyczna przeprowadzana w znieczuleniu miejscowym. Chirurg podcina wędzidełko, następnie zszywa je w odpowiedni sposób, dzięki czemu wędzidełko napletka wydłuża się i wzmacnia.

Zalecenia pozabiegowe

Pacjent po zabiegu bardzo szybko może wrócić do codziennych czynności. Należy powstrzymać się od aktywności seksualnej do całkowitego wygojenia, najczęściej przez okres 6 tygodni. Obowiązuje zakaz uprawiania sportu, wysiłku fizycznego, kąpieli w basenie, opalania, korzystania z sauny i solarium. Ważne jest, aby przywiązywać dużą uwagę do dbania o higienę miejsc intymnych.

Porozmawiajmy!

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami - rozwiejemy wszelkie wątpliwości

Kliniki Chirurgii Mazan
Kliniki Chirurgii Mazan
Kliniki Chirurgii Mazan
Kliniki Chirurgii Mazan
Kliniki Chirurgii Mazan
Kliniki Chirurgii Mazan