Here you can change the language of the site
ul. Brzozowa 54
40-170 Katowice
Pn-Pt: 09:00 - 18:00
Sob/Nd: Nieczynne

Kliknij aby zadzwonić:

32 255 38 32

Plastyka pośladków

Plastyka pośladków Katowice - Klinika chirurgii Mazan - chirurgia plastyczna modelowanie pośladków

Plastyka pośladków – dlaczego wykonuje się ten zabieg? Operacja plastyczna ma na celu podniesienie opadniętych pośladków, zmniejszenie ich, powiększenie lub wymodelowanie kształtu. Działanie w tym obszarze ukierunkowane jest na zmianę rozmiaru, kształtu, wyrównanie asymetrii oraz ich ujędrnienie – czyli na modelowaniu ciała.

Chcesz umówić się na konsultację w sprawię zabiegu modelowania ciała w Klinice Chirurgii Mazan?
Zadzwoń pod numer 691 476 095.

Plastyka pośladków w Klinice Chirurgii Mazan

W Klinice Chirurgii Mazan w Katowicach nasi chirurdzy plastyczni modelują pośladki kilkoma sposobami. Ostateczna metoda plastyki pośladków jest wybierana podczas konsultacji z chirurgiem.

Lifting pośladków

W celu podniesienia i wymodelowania opadniętych pośladków chirurg może zaproponować zabieg podniesienia, czyli lifting pośladków. Lifting polega na redukcji nadmiaru skóry, dzięki czemu osiągamy efekt wygładzenia i podniesienia pośladków. Blizna znajduje się w fałdzie pośladkowym, a bielizna skutecznie ją ukrywa. Ilość usuniętej tkanki zależy od stopnia obwisłości pośladków. Powiększenie pośladków może zostać wykonane przy pomocy implantów lub tłuszczu własnego.

Powiększanie pośladków w Klinice Chirurgii Mazan

Powiększanie pośladków własnym tłuszczem to zabieg lipotransferu, czyli przeszczepu tłuszczu. W pierwszej fazie operacji wykonuje się liposukcję, czyli odessanie tkanki tłuszczowej z miejsca, gdzie jest jej nadmiar.

Pobrany tłuszcz zostaje przygotowany do przeszczepu i podany w miejsce docelowe. Efekty widoczne są od razu, niestety nawet czasem połowa podanego tłuszczu wchłonie się w ciągu kilku miesięcy.

Powiększanie pośladków implantami

Powiększanie pośladków implantami jest najtrwalszą i najbardziej inwazyjną metodą. Wszczepiane implanty wykonane są z elastomeru silikonowego i wypełnione są żelem silikonowym. Ich powłoki są wytrzymalsze od powłok implantów piersi. Wśród podstawowych modeli dominują te o kształcie owalnym lub okrągłym.

Implanty pośladków różnią się od siebie rodzajem wypełnienia, objętością, profilem oraz powierzchnią (gładką lub teksturowaną). Ich wszczepienie wymaga wykonania nacięcia w szparze międzypośladkowej, które pozostawia niewielką, mało widoczną bliznę.

dr Zbigniew Mazan chirurg plastyczny Katowice
dr Zbigniew Mazan

Właściciel kliniki, specjalista chirurgii plastycznej i chirurgii ogólnej

Zmniejszanie pośladków

Zabieg zmniejszenia pośladków podobnie jak przy podniesieniu wykonuje się zabieg redukcji, czyli liposukcji z wycięciem nadmiaru skóry.

Zalecenia pozabiegowe po plastyce pośladków

Po zabiegu może wystąpić niewielki obrzęk oraz zaczerwienienia czy krwiaki. Wszystkie te efekty uboczne zwykle zanikają samoistnie po upływie kilkunastu dni. Po zabiegach redukcyjnych konieczne jest noszenie specjalistycznego ubranka uciskowego. 

W pierwszych dniach po zabiegu zalecane jest leżenie na brzuchu, bokach. Pozycja siedząca jest zabroniona, ponieważ przez nadmierny ucisk, może dojść do komplikacji. Wskazane jest spanie na brzuchu, na wznak lub na boku. W okresie ok. 2 tygodni od zabiegu konieczne jest ograniczenie aktywności fizycznej (unikanie gwałtownych ruchów i dużego wysiłku fizycznego). Przez pierwszy okres po operacji należy unikać gorących kąpieli, sauny i solarium.

Umów się na konsultację w sprawię zabiegu plastyki pośladków
Zadzwoń pod numer 691 476 095.

Oferta zabiegowa z zakresu modelowania ciała

Plastyka ramion Katowice
Plastyka ramion
Plastyka brzucha Katowice
Plastyka brzucha
Liposukcja Katowice
Liposukcja
Plastyka ud Katowice
Plastyka ud
Modelowanie pośladków Katowice
Plastyka pośladków
Modelownie łydek Katowice
Modelowanie łydek
Renuvion Katowice
Renuvion
Jakie wykonuje się zabiegi plastyki pośladków?

Wśród popularnych zabiegów znajdują się: lifting pośladków (tzw. lifting brazylijski), zmniejszanie pośladków oraz powiększanie pośladków implantami.

Ile kosztuje plastyka pośladków?

Koszt operacji plastycznej pośladków wynosi od 11 tysięcy złotych.

Czy można siadać po zabiegach plastyki pośladków?

Pozycja siedząca w pierwszych dniach po przeprowadzonym zabiegu pośladków jest niedozwolona, gdyż może prowadzić do komplikacji spowodowanych wywieraniem nadmiernego ucisku. Zaleca się spanie na brzuchu, na wznak lub na boku.

Porozmawiajmy!

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami - rozwiejemy wszelkie wątpliwości

Kliniki Chirurgii Mazan
Kliniki Chirurgii Mazan
Kliniki Chirurgii Mazan
Kliniki Chirurgii Mazan
Kliniki Chirurgii Mazan
Kliniki Chirurgii Mazan