Here you can change the language of the site
ul. Brzozowa 54
40-170 Katowice
Pn-Pt: 09:00 - 18:00
Sob/Nd: Nieczynne

Kliknij aby zadzwonić:

32 255 38 32

Modelowanie łydek

Modelowanie łydek Katowice - Klinika chirurgii Mazan - chirurgia plastyczna

Modelowanie lub rozbudowanie mięśni łydek za pomocą ćwiczeń fizycznych jest niezwykle trudne i często uzależnione od fizycznych predyspozycji danej osoby. Nawet żmudne, regularne ćwiczenia, mogą nie dać pożądanego efektu, zwłaszcza w przypadku dysproporcji spowodowanych wadami wrodzonymi.

Chcesz umówić się na konsultację w sprawię zabiegu modelowania łydek w Klinice Chirurgii Mazan?
Zadzwoń pod numer 691 476 095.

Wskazania do zabiegu modelowania łydek

Zabieg modelowania łydek dedykowany jest osobom, które pragną poprawić ich kształt, uzupełnić niedobory mięśni, tkanki tłuszczowej, uzyskać równowagę między górną, a dolną partią nóg, bądź takich, u których występują dysproporcje między jedną a drugą łydką. Różne mogą być przyczyny asymetrii między łydkami począwszy od niesymetrycznej budowy, z którą się urodziliśmy, po ich deformacje spowodowane różnego rodzaju wadami wrodzonymi (np. stopa końsko-szpotawa, mózgowe porażenie dziecięce, rozszczep kręgosłupa) oraz nabytymi w wyniku chorób lub wypadków. Zabieg powiększania łydek można wykonać w oparciu o dwa rozwiązania: za pomocą implantów oraz przez przeszczepu tkanki tłuszczowej.

Modelowanie łydek z użyciem implantów

Zabieg wszczepienia implantów poprawia kształt łydek, zwiększa ich masę, powiększa obwód czego efektem jest usunięcie asymetrii, przywrócenie proporcji pomiędzy dolną a górną partią nóg.

Wkładki wykonane są z silikonu, ich kształt jest podłużny, a powierzchnia zupełnie gładka. Implanty łydek wprowadzane są poprzez nacięcie długości 3 cm, wykonywane w dole podkolanowym.

Różnorodność kształtów i rozmiarów implantów pozwala na uzyskanie maksymalnie naturalnego, a tym samym pożądanego efektu.

Modelowanie łydek własną tkanką tłuszczową

Modelowanie łydek z użyciem tkanki tłuszczowej (lipotransferu) wymaga pobrania tkanki tłuszczowej z depozytu tłuszczowego (najczęściej z okolic: ud, nadkolanowych, podbrzusza, nadbrzusza, boków), a następnie podanie odpowiednio przygotowanej tkanki tłuszczowej w miejsce deficytu tkanek na łydkach, uzyskując poprawę ich kształtu i objętości.

dr Zbigniew Mazan chirurg plastyczny Katowice
dr Zbigniew Mazan

Właściciel kliniki, specjalista chirurgii plastycznej i chirurgii ogólnej

Czasami koniecznych jest kilka takich zabiegów, aby wyrównać duże dysproporcje lub uzupełnić duże niedobory tkanki w obu podudziach. Innym zabiegiem modelującym łydki jest ich liposukcja. Stosuje się ją w przypadkach zbyt obfitej tkanki tłuszczowej na podudziach, powodującej ich masywny wygląd. W przypadkach asymetrii budowy łydek, czasami możliwa jest liposukcja grubszej łydki z lipotransferem do szczuplejszej.

Zalecenia pooperacyjne

W okresie pooperacyjnym należy ograniczyć przebywanie w pozycji stojącej, unikać nadmiernego wysiłku, ograniczyć chodzenie, zalecane jest natomiast częstsze leżenie bądź siedzenie z nogami uniesionymi, w celu redukcji obrzęków. W przypadkach liposukcji konieczne jest noszenie przez kilka tygodni opatrunku/ubranka uciskowego. Następnie w okresie ok. 3 tygodni od zabiegu zalecane jest ograniczenie aktywności fizycznej (unikanie gwałtownych ruchów i dużego wysiłku fizycznego). Przez pierwszy okres po operacji należy unikać gorących kąpieli, sauny i solarium.

Oferta zabiegowa z zakresu modelowania ciała

Plastyka ramion Katowice
Plastyka ramion
Plastyka brzucha Katowice
Plastyka brzucha
Liposukcja Katowice
Liposukcja
Plastyka ud Katowice
Plastyka ud
Modelowanie pośladków Katowice
Plastyka pośladków
Modelownie łydek Katowice
Modelowanie łydek
Renuvion Katowice
Renuvion
Kto decyduje się na modelowanie łydek?

Zabieg ten jest dedykowany osobom, które pragną poprawić ich kształt, uzyskać równowagę między górną a dolną partią nóg lub takich, u których występują dysproporcję między jedną łydką a drugą. Asymetria spowodowana może być np. wadami wrodzonymi lub wypadkami.

Ile kosztuje modelowanie łydek?

Koszt zabiegu modelowania łydek wynosi od 7,5 tysięcy złotych.

Czy można chodzić po zabiegu modelowania łydek?

W okresie pooperacyjnym zaleca się ograniczenie przebywania w pozycji stojącej. Przez trzy tygodnie pacjent powinien unikać wszelkie aktywności fizycznej, częściej leżeć lub siedzieć z nogami uniesionymi, co pozwoli zredukować obrzęk.

Porozmawiajmy!

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami - rozwiejemy wszelkie wątpliwości

Kliniki Chirurgii Mazan
Kliniki Chirurgii Mazan
Kliniki Chirurgii Mazan
Kliniki Chirurgii Mazan
Kliniki Chirurgii Mazan
Kliniki Chirurgii Mazan