Here you can change the language of the site
ul. Brzozowa 54
40-170 Katowice
Pn-Pt: 09:00 - 18:00
Sob/Nd: Nieczynne

Kliknij aby zadzwonić:

32 255 38 32

Chirurgia intymna dla kobiet – odzyskiwanie pewności siebie poprzez delikatne zabiegi

chirurgia intymna kobiet katowice

Ginekologia estetyczna i chirurgia intymna to dziedziny medycyny, które w ostatnim czasie zyskują na popularności. Pomagają odzyskać dobre samopoczucie kobietom po okresie ciąży i porodu, ale nie tylko. Co warto wiedzieć o tych zabiegach?

Chirurgia intymna kobiet — co musisz wiedzieć?

Chirurgia intymna kobiet to dziedzina medycyny zajmująca się korekcją estetyczną, ale i funkcjonalną waginy i jej okolic. Obejmuje ona szereg zabiegów, które mogą pomóc w poprawie wyglądu i komfortu życia pacjentek.

Do najczęściej przeprowadzanych zabiegów chirurgii intymnej zalicza się plastykę warg sromowych waginoplastykę. Ten pierwszy zabieg ma na celu skorygowanie kształtu, wielkości i symetrii warg sromowych mniejszych i większych. Pomaga to przy wrodzonych wadach, bliznach poporodowych czy urazach. 

Z kolei waginoplastyka to zabieg zwężania pochwy, w następstwie którego następuje poprawa doznań w trakcie stosunku seksualnego po stronie partnerki i partnera. Dodatkowo waginoplastyka może pomóc odzyskać kontrolę nad oddawaniem moczu. Jest to najczęściej wykonywany zabieg u kobiet, które doświadczają rozluźnienia pochwy po porodzie lub związanego z wiekiem. 

Ważnym zabiegiem jest także liposukcja wzgórka łonowego. Polega ona na usunięciu nadmiaru tłuszczu, dzięki czemu poprawia się kontur sylwetki, widoczny w obcisłych ubraniach czy bikini. 

Klinika chirurgii Mazan oferuje wszystkie powyższe zabiegi. 

Korzyści psychologiczne z chirurgii intymnej

Badania psychologiczne dowodzą, że istnieje ścisły związek między wyglądem fizycznym a zdrowiem psychicznym. Poprawa estetyki okolic intymnych może mieć pozytywny wpływ na samopoczucie kobiety na wielu płaszczyznach. Kobiety, które są zadowolone ze swojego wyglądu, są bardziej skłonne do podejmowania nowych wyzwań, budowania pozytywnych relacji i czerpania radości z życia.

Chirurgia intymna może być skutecznym sposobem na poprawę nie tylko wyglądu zewnętrznych narządów płciowych, ale również psychologicznego i emocjonalnego samopoczucia kobiety. Ważne jest jednak, aby do zabiegu podchodzić z rozwagą i wybierać doświadczonych specjalistów, którzy zapewnią kompleksową opiekę okołozabiegową. 

Chcesz umówić się na konsultację w sprawie operacji plastycznej?
Zadzwoń pod numer 691 476 095.

Jak wybrać klinikę i chirurga do zabiegu intymnego?

Wybór odpowiedniego specjalisty nie powinien być pozostawiany przypadkowi. Najlepiej decyzję podejmować na podstawie twardych danych, takich jak informacje o certyfikacji chirurga i jego doświadczenie. Dobrym rozwiązaniem jest poproszenie znajomego lekarza ginekologa, któremu ufamy, o polecenie specjalistów z zakresu chirurgii intymnej. 

Przed ostateczną decyzją zawsze warto umówić się na konsultację, w ramach której można zadać pytania i rozwiać wszelkie ewentualne wątpliwości dotyczące zabiegu. Koniecznie należy zwracać uwagę na swoje indywidualne wrażenia dotyczące specjalisty oraz samej kliniki — poczucie bezpieczeństwa i komfort psychiczny pacjentki są równie istotne, jak doświadczenie lekarza. 

Przygotowanie i proces rekonwalescencji po chirurgii intymnej

Przed zabiegiem najważniejsza jest konsultacja z chirurgiem, który udzieli również wskazówek dotyczących konkretnego postępowanie przed i po zabiegu. Poinformuje, na co zwracać uwagę w okresie rekonwalescencji, który może się różnić, w zależności od wykonywanego zabiegu. Zazwyczaj pacjentki mogą wracać do większości aktywności po dwóch tygodniach od zabiegu, natomiast pełna aktywność seksualna przy waginoplastyce możliwa jest dopiero po upływie ok. dwóch miesięcy. 

Przed zabiegiem niezbędne może być wykonanie konkretnych badań, a także odstawienie pewnych leków. Na kilka dni przed zabiegiem nie powinno się spożywać alkoholu. W okresie rekonwalescencji wskazany jest wypoczynek, unikanie wysiłku, a niekiedy także noszenie odzieży uciskowej, przyspieszającej powrót do sprawności. 

W zależności od konkretnych potrzeb lekarz może zalecić zażywanie leków przeciwbólowych oraz regularne wizyty na kontrole pooperacyjne, których celem jest sprawdzenie, jak postępuje gojenie.  Chirurgia ginekologiczna jest bezpiecznym i sprawdzonym sposobem na poprawę zdrowia intymnego i samopoczucia kobiety. Należy jednak mieć świadomość, że jak w przypadku każdego zabiegu chirurgicznego, zalecana jest rozważność przy wyborze specjalisty oraz stosowanie się do zaleceń lekarza.

Oferta zabiegowa z zakresu chirurgii intymnej kobiet

Plastyka warg sromowych Katowice
Plastyka warg sromowych
Chirurgia twarzy Katowice
Powiększanie warg sromowych większych
Waginoplastyka Katowice
Waginoplastyka – zwężanie pochwy
Liposukcja wzgórka łonowego Katowice
Liposukcja wzgórka łonowego

Porozmawiajmy!

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami - rozwiejemy wszelkie wątpliwości

Kliniki Chirurgii Mazan
Kliniki Chirurgii Mazan
Kliniki Chirurgii Mazan
Kliniki Chirurgii Mazan
Kliniki Chirurgii Mazan
Kliniki Chirurgii Mazan