Dobór wielkości implantów piersi jest jedną z istotniejszych decyzji, jakie należy podjąć przed dokonaniem takiego zabiegu. Pacjentki nierzadko mają trudność z określeniem swoich oczekiwań w tym względzie, bowiem część z nich obawia się zbyt obfitego biustu, bądź też wręcz przeciwnie, zbyt mało spektakularnego efektu. Większość pacjentek już po wykonaniu zabiegu jest jednak zadowolona z dobranego rozmiaru i cieszy się z dokonanego wyboru.

Co jest ważne przy doborze rozmiaru implantów piersi?

powiększanie piersiPrzede wszystkim budowa ciała kobiety.  Mówiąc kolokwialnie biust musi pasować do kobiecej sylwetki. W przeciwnym wypadku nie będzie prezentował się idealnie, a tego oczekuje zarówno pacjentka jak i chirurg. Sam lekarz z pewnością będzie służył pomocą, a przede wszystkim nie dopuści do sytuacji, w której upór pacjentki miałby doprowadzić do jej późniejszego karykaturalnego wyglądu, czy dyskomfortu.

Spora część pacjentek marzy o bardzo obfitym biuście, co jednak nie zawsze jest dobrym wyborem. Należy przeanalizować tę decyzję również pod kątem codzienności, z którą przyjdzie nam się zmierzyć już po operacji. Ponadprzeciętnie duży biust, rodzi problemy z doborem odzieży i bielizny. Nie bez przyczyny jedna z najbardziej prestiżowych marek na rynku bieliźnianym, w swojej ofercie ma maksymalnie biustonosze w rozmiarze miseczki F.

Wybierając rozmiar implantu dobrze jest więc kierować się kilkoma zasadami:

– nie ma idealnego rozmiaru, istnieje natomiast pewien obszar doboru rozmiarów, które będą dobrze funkcjonować z fizjonomią konkretnej pacjentki

– bazą do decyzji nie powinno być to, jak wyglądamy w biustonoszu, a to jak wyglądamy bez bielizny

– sporo większy, nie zawsze oznacza lepszy