Przestronny, nowoczesny budynek przy ulicy Brzozowej 54 został wybudowany specjalnie na potrzeby Kliniki Chirurgii Mazan. Wszystkie pomieszczenia wewnątrz są starannie rozplanowane, tak aby zapewnić pacjentom i pracownikom wygodną komunikację, bezpieczeństwo i dyskrecję. Klinika mieści się w centrum Katowic, mimo to jej lokalizacja na uboczu daje komfort i spokój, a widok zieleni za oknem sal pobytowych uspokaja pacjentów. Budynek przystosowany jest dla osób niepełnosprawnych, a miejsca parkingowe dla pacjentów i gości są na wprost wejścia do kliniki.

Od samego początku założeniem kliniki, było prowadzenie działalności medycznej równej światowym standardom dlatego też zespół lekarski składa się z doskonałych praktyków mających doświadczenie kliniczne, utytułowanych przez najlepsze uczelnie medyczne w Polsce i na świecie. Zakres specjalizacji oraz przebieg kariery zawodowej lekarzy i personelu medycznego można zobaczyć w dziale Zespół. Zaawansowana aparatura medyczna towarzyszy specjalistom w każdej dziedzinie działalności Kliniki. Bloki operacyjne wyposażone są w śródoperacyjny cyfrowy aparat RTG, urządzenia takie jak Gammakamera Lemke, Nanoknife oraz USG. Medycyna estetyczna i kosmetologia topowe zabiegi przeprowadza stosując Pelleve, Zaffiro i Palomar Star Lux 500. Na terenie całego obiektu obecna jest bezprzewodowa siec WiFi.

Klinika Chirurgii Mazan od 2012 roku podjęła się zadania edukacji i praktycznego kształcenia przyszłych lekarzy Wydziału Lekarskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Klinika dysponuje multimedialną, klimatyzowaną salą seminaryjną, która może pomieścić nawet 40 osób, dlatego od tego czasu nawet 3 razy w tygodniu, studenci  przychodzą na zajęcia i wykłady prowadzone przez naszych lekarzy medycyny. Tym samym zgodnie z prawem, prywatna placówka medyczna jako podmiot biorący udział w kształceniu przyszłego personelu medycznego na poziomie akademickim może tytułować się oficjalnie mianem Kliniki Chirurgii Mazan.

 

Wykonujemy operacje z zakresu: chirurgii ogólnej realizowane tradycyjnie jak i mało inwazyjną metodą laparoskopową, operacje z zakresu ortopedii z endoprotezoplastyką stawu kolanowego czy biodrowego oraz wszelkimi zabiegami artroskopowymi. Od 2016 roku przeprowadzamy zabiegi wertebroplastyki, czyli małoinwazyjnego leczenia kompresyjnych złamań kręgosłupa. Nasz zespół specjalistów z zakresu chirurgii onkologicznej wykonuje operacje z zastosowaniem urządzenia NanoKnife – jeszcze mało znanego w Polsce jednak na świecie będącego ratunkiem dla pacjentów chorych na nieoperacyjne guzy nerek, prostaty, trzustki, wątroby, szyjki macicy oraz guzy głowy i szyi. Prowadzimy także konsultacje i zabiegi bariatryczne dla pacjentów z dużą otyłością, a także w ramach kompleksowego programu chirurgicznego leczenia otyłości oferujemy indywidualne konsultacje z certyfikowanym psychodietetykiem. Posiadamy specjalistów z zakresu chirurgii plastycznej wykonujących zabiegi w obrębie całego ciała w tym operacje odtwórczo-naprawcze.