Coraz częściej zgłaszają się do nas pacjenci niezadowoleni z wyglądu swoich łydek.  Najczęstszą przyczyną ich rozczarowania jest dysproporcja między górną, a dolną partią nóg. Pacjenci oczekują proporcjonalnie i atrakcyjnie ukształtowanych łydek, które będą się dobrze prezentowały. Zdarza się również, że łydki nie są symetryczne, co prowadzi u pacjentów do ogromnego dyskomfortu.

Rok 2019 to zdecydowanie czas, kiedy popularność operacji korygujących łydki zaczęła gwałtownie rosnąć. Najprawdopodobniej dotychczas, osoby z asymetrią łydek, nie miały świadomości, że chirurgia plastyczna może poprawić ich wygląd i nadać ich nogom pożądane proporcje.

Łydki można powiększyć, jak również skutecznie modelować. Do poprawiania wyglądu łydek wykorzystywanych jest kilka metod, dobieranych zależnie od indywidualnych potrzeb pacjenta. Stosuje się więc wszczepienie implantów, bądź przeszczepienie własnej tkanki tłuszczowej pacjenta. Możliwa jest również liposukcja, dzięki której można pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej właśnie z tego obszaru.

Jesteśmy przekonani, że przyczyną tak dużej liczby chętnych do przeprowadzenia zabiegu korygującego łydki, nie jest przemijająca moda, ale coraz większa świadomości naszych pacjentów, odnośnie szerokich możliwości, jakie oferuje współczesna chirurgia plastyczna. Trend wzrostowy w zakresie operacji łydek powinien utrzymywać się jeszcze przez dłuższy czas.

WIĘCEJ INFORMACJI NA TEMAT OPERACJI ŁYDEK …

łydki