Czy panowie starzeją się ładniej niż kobiety? Jakie zabiegi medycyny estetycznej wybierają? Jaki efekt najbardziej chcą uzyskać? Na te pytania odpowiada nasz lekarz medycyny estetycznej dr Magdalena Świder. Zapraszamy do lektury!

Bycie piękną i zadbaną stało się domeną kobiet. Temat mężczyzn w gabinecie medycyny estetycznej, jeszcze do niedawna stanowił temat tabu. Jak jest w rzeczywistość? Okazuje się, że coraz częściej zabiegom odmładzającym poddają się również mężczyźni. Dzięki zaawansowanej technologii możliwe jest w nieinwazyjny lub małoinwazyjny sposób skorygować pewne defekty urody.

Te zabiegi wybierają najczęściej

Jakim zabiegom najczęściej oddają się mężczyźni? Na to pytanie odpowiada nasz lekarz medycyny estetycznej dr Magdalena Świder.

Coraz więcej mężczyzn korzysta z naszych usług. Dawniej to była rzadkość, można oszacować to na około 1%. Teraz? Nawet do 10% klientów stanowią mężczyźni – mówi dr Magdalena Świder. Najczęściej przychodzą, aby zlikwidować zmarszczki mimiczne, czyli na terapię toksyną butlinową, ale nie tylko.

Jak się okazuje, mężczyźni często korzystają z zabiegów wolumetrycznych, czyli modelowania.

Mężczyzna starzeje się według trochę innego mechanizmu – dodaje lekarz. W końcu jednak przychodzi taki moment, kiedy tkanka tłuszczowa w obrębie twarzy ulega inwolucji. Wtedy na ratunek przychodzą zabiegu wolumetryczne, podczas których przywraca się owal twarzy za pomocą kwasu hialuronowego czy kwasu polimlekowego. Mężczyźni bardzo lubią naturalny efekt. Często podkreślają, że nie oczekują przerysowanego efektu.

Techniki podawania np. kwasu hialuronowego są inne u mężczyzn niż u kobiet. Doktor Magdalena Świder podkreśla, że żeby uniknąć sfeminizowanego efektu, lekarz musi skupić się na innych partiach twarzy, aby je wyeksponować.

Przykładowo, panowie chcą mieć widocznie zarysowaną żuchwę. Nie można także uwydatniać kości jarzmowej – dodaje. Najczęstszymi klientami są mężczyźni powyżej 40 roku życia. Są to mężczyźni zadbani, którzy ćwiczą i dbają o swoje ciało. Panowie chętnie korzystają z leczenia nadpotliwości dłoni i pach. Podejmują się tego leczenia zdecydowanie częściej niż kobiety – mówi dr Świder.

Mężczyzna starzeje się inaczej.

U mężczyzny proces starzenia przebiega nieco inaczej. – Mężczyzna starzeje się ładniej niż kobieta. Pierwsze zmarszczki dodają im uroku. Czasem wskutek inwolucji tkanki tłuszczowej twarz im się wysmukla i wygląda ciekawiej. Wzorzec starzenia zarówno u mężczyzn jak i u kobiet jest taki sam, ale nasze postrzeganie się różni.